Набряки під очима.

Набряки під очима з’являються з-за скупчення великої кількості рідини, яка не розподіляється рівномірно, а просто накопичується під шкірою. Причин такого явища може бути досить багато — від нешкідливих до серйозних і патологічних. Якщо набряки не проходять протягом декількох днів і не усуваються народними методами, слід звернутися до фахівця.

Нешкідливі причини.

З пухлинами нижніх повік стикаються багато, проте мало хто знає, що це таке. Припухлість являє собою скупчення плазми в міжклітинному просторі, яка виходить з лімфатичних і кровоносних судин.

Прийнято вважати, що набряки під очима з’являються у тих, хто зловживав напередодні алкоголем, але насправді причин мішків під очима у дорослих набагато більше. Пристрасть до спиртних напоїв дійсно впливає на стан шкірних покривів в області зорових органів. Яким чином? Організм навмисно наганяє рідину для якнайшвидшого позбавлення від шкідливих речовин. Крім того, що виділяються внаслідок отруєння токсини блокують механізм рівномірного розподілу вологи.

Якщо у вас з’явилася припухлість під оком, в 95% випадків причиною цього неприємного явища є неправильний спосіб життя. До відносно нешкідливим непатологічним факторів у виникненні набряклості можна віднести наступне:

безсоння, нерегулярний сон в різний час; надмірна вага, з-за якого відбуваються порушення водно-сольового балансу; регулярні стресові ситуації, емоційні переживання, що супроводжуються сльозами; пристрасть до жирної, солоної їжі; тривалий вплив на шкіру сильного вітру, прямих сонячних променів, перепадів температури; сидячий спосіб життя або, навпаки, інтенсивні фізичні навантаження.

Окремо варто сказати про роль неякісного сну у виникненні пухлини ока знизу. Справа в тому, що недолік відпочинку викликає брак кисню в тканинах, а також застій лімфи і скупчення венозної крові в окологлазничной області. Однак, якщо переспати, особа буде виглядати одутлим через тривале лежання.

Вкрай важливо стежити за тим, щоб ваш сон проходив в зручній фізіологічній позі. Використання занадто низької і м’якої подушки призведе до передавлювання тканин і порушення кровотоку.

Пухлина під оком здатна з’явитися при неправильному догляді за шкірою повік. Якщо нанести зволожуючий крем безпосередньо перед сном, ранковий набряк вам забезпечений. Чому? Це пов’язано з тим, що під час перебування в нерухомому горизонтальному положенні, діючі компоненти косметичного засобу застоюються в пухких тканинах навколо очей. Це притягує воду і формує появу пухлин.

Вікові зміни також провокують появі мішків знизу зорових органів. Тканини втрачають свою еластичність і пружність, тому через найменшого збільшення обсягу рідини починають провисати.

Що стосовно раціону харчування, то зловживання занадто гострої і солоної їжі дійсно провокує одутлість. Справа в тому, що кухонна сіль утримує воду в організмі, через що міжклітинна речовина в буквальному сенсі розпухає. Як ви могли помітити, при великому споживанні солінь і копченостей з’являється сильна спрага. Чому?

Це захисний механізм нашого організму, який дозволяє зменшити концентрацію натрію хлориду в крові і в міжклітинному просторі. Велика кількість вживаної рідини в поєднанні з відносною недостатністю функції видільної системи викликає формування мішків нижніх повік.

Застійні процеси лімфотоку можуть призводити до формування набряків, які не сходять протягом декількох тижнів. Набряки з’являються і в тому випадку, якщо шкіра не відпочиває від важкого макіяжу, густого шару живильного крему або відсутності вмивання перед сном.

Причини мішків під очима у жінок можуть бути пов’язані з передменструальним виробленням естрогенів. Надлишкова секреція цього гормону посилює зв’язування рідини клітинами і міжклітинної середовищем.

Варто також згадати і роль спадкової схильності. В цьому випадку ніякої загрози для здоров’я людини немає. Пухлини під очима являють собою виключно косметичний дефект.

Набряки у дітей.

Припухлості під очима зустрічаються навіть у маленьких дітей. Якщо у дорослих їх поява часто пояснюється тривалою роботою за комп’ютером, стресовими ситуаціями, захворюваннями нирок, виникнення пухлини у новонародженого серйозно насторожує батьків і викликає тривогу.

Якщо у малюка під оком з’явилася припухлість, це може пояснюватися такими причинами:

анатомічними особливостями будови черепа; генетичною схильністю; ГРВІ; примхами і довгим плачем; анемією; гіпотиреозом; синуситом; алергією; офтальмологічними захворюваннями, наприклад, кон’юнктивітом; патологіями серця і нирок.

Батькам важливо стежити за режимом сну свого малюка. Дитина не повинна недосипати, а також спати понад норму. У першому випадку недолік відпочинку викликає запальні процеси в тканинах ока і порушення обмінних процесів рідин в зоровому органі. Однак, якщо сон триває понад належну норму, поява пухлин пояснюється тривалою відсутністю спорожнення сечового міхура.

У разі дітей дошкільного та шкільного віком до перерахованих вище причин додається тривале проведення часу за комп’ютером, а також читання при поганому освітленні. Для виявлення точної причини важливо звертати увагу на супроводжуючі набряклість симптоми.

Наприклад, червоні мішки можуть з’явитися після сну або тривалого плачу. Якщо набряк з’явився раптово, при цьому присутні виділення з носа і червоніють очі, швидше за все мова йде про алергічної реакції. Якщо ж одутлість супроводжується набуханням внутрішніх куточків ока, можна запідозрити непрохідність слізних каналів. Біль в попереку, утруднене сечовипускання, головні болі – все це вказує на наявність ниркової хвороби. Якщо мішки під очима з’явилися разом з синцями, це може вказувати на перевтома і недосипання.

Набряки після біоревіталізації.

Сучасна косметологія допомагає виправити багато дефектів зовнішності. Однак подібні втручання не завжди можуть обійтися без наслідків. Однією з таких процедур є біоревіталізація. Суть цієї маніпуляції полягає у введенні під шкіру синтетичних речовин, які усувають структурні пошкодження шкіри. Біоревіталізація усуває зморшки, набряки, складки.

Якщо пухлина після біоревіталізації не проходить тривалий час і викликає больові відчуття, причини можуть полягати в наступному:

відсутність чищення особи перед процедурою, в результаті чого код шкіру, крім синтетичного наповнювача, потрапили частинки бруду і пилу; алергічна реакція на гіалуронову кислоту; ігнорування правил гігієни і санітарних норм; застосування надто великої кількості синтетичного наповнювача; використання неякісних матеріалів.

Щоб уникнути розвитку алергії у відповідь на використання синтетичного наповнювача, перед косметичною процедурою в обов’язковому порядку проводиться аллергопроба. Якщо у вас є підвищена чутливість, то про це краще відразу попередити косметолога.

У деяких випадках лікар може прийняти рішення про призначення спеціальних лікарських препаратів з протинабряковим ефектом, що сприяють швидкій нормалізації стану шкіри. Хороший ефект дає застосування гомеопатичного крему Арніка. До його складу входять виключно натуральні компоненти, серед яких можна виділити муміє, екстракти подорожника, каштана. Крем справляється з набряком і усуває больові відчуття.

Небезпечні причини.

Далеко не завжди мішки під очима є наслідком нешкідливих причин. Іноді проблема криється в серйозних патологічних станах, що вимагають допомоги фахівців. Розглянемо перелік небезпечних причин:

Порушення венозного і лімфатичного відтоку. В цьому випадку природні шляхи відтоку венозної крові і лімфи заблоковані. З-за цього рідина може скупчуватися в різних ділянках тіла, але особливо це помітно в окологлазничной області, так як в цій зоні тонка шкіра. Захворювання внутрішніх органів. Сюди можна віднести порушення з боку нирок, серця, щитовидної залози. Офтальмологічні патології запальної природи. Набряк є характерною ознакою при кон’юнктивіті, ячмені, фурункульозі, халязионе, блефариті. Захворювання навколоносових пазух носа (синусит). Припухлість пояснюється близьким розташуванням патологічного вогнища до органів зору.

Серед усіх захворювань видільної системи до мішків під очима призводить тільки хронічна ниркова недостатність, інші патології не можуть вплинути на фільтраційну систему настільки, щоб викликати мішки. У цій ситуації нирки втрачають здатність підтримувати водно-сольовий баланс. Незважаючи на те, що кількість виділеної рідини збільшується, виникає затримка води в організмі. Це пояснюється тим, що в нирках зупиняється процес переходу надлишків солі з крові в урину.

Другий за поширеністю категорією захворювань, що сприяють появі цього симптому, є порушення з боку роботи серця. Тільки хронічна серцева недостатність здатна викликати одутлість. Зазвичай набряки локалізуються в області гомілок, але в запущених випадках вони з’являються і в інших місцях. В основу розвитку патологічного процесу лягає порушення здатності серця прокачувати кров по судинах з оптимальною швидкістю. В результаті застійних явищ плазма виходить з кровоносного русла і починає накопичуватися під шкірою. Набряки спочатку локалізуються в області ніг, а потім піднімаються все вище і вище, досягаючи особи. Для серцевої припухлості характерний синюшний відтінок. Поряд з цим з’являються задишка, кардіалгія (серцеві болі), аритмія.

Третьою за значимістю причиною мішків під очима є гіпотиреоз – захворювання, при якому щитовидна залоза втрачає здатність виробляти свої гормони в достатній кількості. Про гормональну природу набряків можна запідозрити при наявності наступних симптомів:

набір ваги поряд з обмеженнями в харчуванні; хронічні запори; випадіння волосся, ламкість нігтів; зниження фізичної та розумової активності; хрипкий голос; відчуття холоду; постійне бажання спати.

У більшості випадків рідина накопичується в подглазничной області симетрично, проте буває і так, що набряки з’являються тільки з одного боку. Як правило, таке явище зустрічається після укусу комахи або механічному пошкодженні. Якщо ж ці причини були виключені, проблема може бути пов’язана з більш небезпечними факторами:

паразитичні захворювання; новоутворення; ячмінь; флегмона; ураження лицьового нерва; кавернозний синдром; полінейропатія.

Як позбутися.

Перш ніж перебирати методи боротьби з пухлиною лівого або правого ока, в першу чергу важливо розібратися в причинах надлишкового скупчення рідини. Якщо є підозри на серйозні патології, слід звернутися до лікаря. А ось мішки, викликані нешкідливими причинами, прибрати можна самостійно в домашніх умовах, наприклад, за допомогою масок.

Відео — з’явилися набряки під очима (Відео)

Більшість рецептів передбачає комбінацію декількох компонентів, тому результат буде множинним. Вдало підібраний склад допоможе не тільки усунути набряк, але і впорається з іншими дерматологічними дефектами.

При використанні масок рідкої консистенції найкраще використовувати спеціальні накладки з марлі або ватних дисків. Засіб слід наносити акуратними рухами, не втираючи склад в шкіру. Під час вмивання важливо здійснювати плавні дії, щоб не пошкодити чутливу шкіру навколо очей. При появі печіння і свербіння склад слід відразу ж прибрати з особи.

Розглянемо рецепти ефективних засобів для шкіри навколо очей:

Приготуйте картопляний компрес. Коренеплід слід очистити і натерти на дрібній тертці. Потім отриману кашку викладають на марлю. Час інсталяції становить п’ятнадцять хвилин. Змити залишки засобу слід чайною заваркою. Залийте склянкою води чайну ложку зеленого листового чаю, квіток ромашки, липового цвіту, волошки і кілька листя м’яти. Розчин слід відправити на водяну баню, де воно повинно нудитися протягом двадцяти хвилин. Остигнула рідина прикладають до очей у вигляді патчів. Прикладіть до місця набряку нарізані кільця огірка на п’ятнадцять хвилин. Також можна подрібнити овоч в блендері і змішати в рівних пропорціях з молоком до отримання однорідної маси. Отриману рідину використовують для приготування компресів.

Не можна не згадати про те, як допомагає петрушка від набряків під очима. Зелень очищає, живить, відновлює шкірні покриви. До її складу входять активні компоненти, ефективно борються із запаленнями і стимулюючі процеси оновлення дерми на клітинному рівні.

Розглянемо простий рецепт на основі петрушки. Чайну ложку дрібно нарубаної зелені слід змішати з двома ложками нежирної сметани. Отриману кашку слід прикласти на п’ятнадцять хвилин до окологлазничной зоні.

Лікування набряків під очима, викликаних патологічними причинами, проводиться за допомогою мазей і очних крапель. А таблетки застосовуються в тому випадку, якщо організм не в змозі самостійно вивести надмірну кількість рідини.

Найчастіше з цією метою використовують діуретичні (сечогінні) засоби, які діють практично миттєво. Однак такі препарати мають значний перелік побічних ефектів і протипоказань.

Таблетки потрібні і в тому випадку, якщо припухлість має алергічну природу. Для усунення мішків використовуються антигістамінні препарати.

Справитися з одутлістю можна за допомогою косметичних процедур. Останнім часом все частіше використовуються філери-синтетичні наповнювачі на основі гіалуронової кислоти. Ще одним видом лікувальних ін’єкцій є мезотерапія. Тільки в цьому випадку вводиться цілий комплекс препаратів. При вікових змінах використовується блефаропластика-хірургічна операція з корекції повік.

Відкликання.

Підведення підсумків.

Набряки під очима можуть бути результатами таких нешкідливих причин, як недосипання, неправильне положення під час сну, дотримання строгих дієт, використання зволожуючого крему безпосередньо перед сном. Однак часом причини пухлини можуть критися в захворюваннях серця, нирок або щитовидної залози. Тривалі мішки під очима, які не зникають після застосування народних рецептів, вимагають проведення ретельного обстеження у фахівця. Лікувати потрібно не самі набряки, а ту причину, яка призвела до їх появи.