Мішки під очима — причини утворення.

Мішки під очима — це на 99% віковий недолік. Більше того – під цим терміном різні люди часто мають на увазі різні смисли. Для того зрозуміти «що є що «і» чому це що відбувається», потрібно знати анатомію.

Мішки або грижі?

Для початку перерахуємо всі ті освіти, які можна знайти у вікового пацієнта.

А тепер покажемо вам кілька картинок з підручника анатомії, щоб ви розуміли будова цієї області, це дуже важливо для визначення тактики лікування цих утворень.

Зверніть увагу на зв’язки, які кріплять м’язи і жирові пакети, особливо на їх зміну з віком.

Пам’ятайте, що з віком всі наші тканини зношуються і розтягуються, включаючи шкіру, м’язи і зв’язки.

Вітаємо, тепер ви знаєте навіть більше, ніж деякі косметологи, які радять лікувати і усувати малярні мішки і грижі нижньої повіки кремами і мазями.

По змісту

Отже, важливі висновки –

Класичний » мішок під оком» називається грижею нижньої повіки. Набряк на вилиці під оком називається малярським мішком Носослізна і середньо-Щічна борозна розділяє ці утворення. Якщо шкіра розтягнулася сильніше м’язи і зв’язок, то можуть утворюватися так звані «шкірні» мішки нижньої повіки.

Причини виникнення » мішків під очима»

Класична схема освіти:

З віком, під дією сили тяжіння, всі тканини на обличчі піддаються так званого птозу. Жирові пакети особи, які знаходяться під шкірою, потихеньку «сповзають вниз» і стоншуються.

М’язи (в першу чергу, круговий м’яз ока) — з віком розтягується і також опускається.

Однак, зв’язки, які кріплять» м’язи до кістки, затримують це «сповзання». Таким чином формуються зазначені мішки – Малярський і нижньої повіки.

Шкірні мішки в області нижньої повіки утворюються при сильній мімічної активності і розтягнутій шкірі, а також можливе їх утворення в молодому віці після схуднення.

Причини утворення набряків.

У досить молодому віці утворення мішків під очима може бути викликано зайвою набряком. Зазвичай, в цьому випадку виражені малярні мішки не проявляються, проте від недуги може страждає вся область під очима, аж до виличної частини.

Джерелом виникнення набряків під очима може бути зовнішнє вплив різних факторів, вік, а також захворювання.

Вживання перед сном великої кількості рідини або алкоголю; Регулярне недосипання і втома; Сильне перенапруження очей у повсякденному житті; Зовнішні дратівливі чинники (контактні лінзи, попадання забруднення, декоративна косметика); Алергічна реакція (сезонна або хронічна); Необоротні вікові зміни організму; Хвороби самих очей (в тому числі інфекційні); Захворювання внутрішніх органів (нирок, серця); Генетична схильність.

Малярні мішки під очима.

Сьогодні своєму зовнішньому вигляду приділяють куди більше уваги не тільки дівчата і жінки, але і чоловіки. Послуги косметологів і спа-салонів затребувані, як ніколи, а косметична галузь процвітає, розширюючи асортимент пропонованих засобів по догляду за обличчям і тілом кожен сезон. Сучасна людина хоче бути красивим і здоровим, і це зрозуміло. Від зовнішності залежить багато чого, не тільки щасливе особисте життя. Якщо людина відчуває себе привабливою, у нього піднімається самооцінка, він легше отримує освіту і просувається по кар’єрних сходах.

При цьому більшість престижних роботодавців теж звертають увагу на зовнішній вигляд потенційного працівника, адже він буде обличчям компанії. І в цьому випадку будь-який, навіть, на перший погляд, незначний дефект зовнішності може зіграти злий жарт. Малярні мішки під очима або суфы надають особі роздутий, хворобливий вигляд і асоціюються, як правило, з шкідливими звичками. Людина виглядає втомленим, старше своїх років.

Некрасиві набряки на вилицях необов’язково означають, що людина зловживає спиртним і весело проводить ночі безперервно. Але з’ясувати, чому вони виникають, і позбутися від них потрібно хоча б з тієї причини, що це, в першу чергу, сигнал про якесь нездорове процесі в організмі, провокативній скупчення рідини і набряки.

На замітку: згідно з даними Американського товариства пластичної хірургії, найчастіше клієнти звертаються в клініки з проханням прибрати не зморшки і непровисший контур особи, а саме малярні мішки на вилицях. Впоратися самостійно з цим дефектом складно, так як набряки в цій зоні особи не піддаються дії стандартних косметичних засобів. Тому все більше людей звертається до послуг пластичного хірурга для відновлення молодого і свіжого вигляду.

Опис і причини.

Подобається нам чи ні, але з плином часу вік неминуче дає про себе знати. І якщо молодість тіла можна зберегти за допомогою тренажерів і здорового харчування, з особою все складніше. Перші ознаки старіння з’являються на тонкій і чутливій шкірі навколо очей. Виникають кола, мішки, перші зморшки. А потім під першою складочкою утворюється друга. Ось ці некрасиві і дуже помітні припухлості на вилицях і називають в медицині малярськими мішками або суфами.

Суфи-це не що інше, як жирові відкладення. У молодих, здорових людей їх немає, так як метаболічні процеси в тканинах протікають дуже швидко. Але з віком обмін речовин сповільнюється, і жири починають накопичуватися не тільки на боках і стегнах. На обличчі відкладення підшкірної жирової клітковини також збільшуються. Додатково позначається вікове витончення і провисання шкіри, обумовлене зниженням вироблення власних колагену і еластану.

Жирові клітини мають властивість затримувати і накопичувати рідину-ось чому за допомогою звичайного крему або народних засобів позбутися набряків на вилицях не вдається. Виличні грижі самі по собі не зникнуть, більш того, вони будуть збільшуватися, якщо не вживати заходів.

А тепер розберемося, чому в одних малярні мішки під очима заповнюються жиром і рідиною і чітко виділяються на обличчі, а інші обходяться без цієї неприємності. Прийнято вважати, що на утворення суфів впливають переважно два фактори:

некоректний догляд за обличчям або його відсутність; шкідливі звички – алкоголь, куріння, недостатній сон.

Дійсно, ці фактори можна віднести до основних провокуючим. Але насправді багато що залежить від індивідуальних анатомічних особливостей людини. Малярні мішки є у кожної людини. У молодому віці вони непомітні: шкіра ще пружна, еластична і в змозі приховати цей недолік. З роками вона стає тоншою і сухішою, обмінні і регенераційні процеси сповільнюються. Відбувається наступне: з одного боку, шкіра під очима і на вилицях втрачає тургор і вже не справляється на повну силу зі своїми функціями. З іншого боку, рідина виводиться з клітин повільніше. Як результат: Нездорова набряклість на обличчі, посилити яку можуть Додаткові провокуючі фактори.

Найбільш поширені причини, за якими кожен може виявити ранок помітні мішки в області навколо очей і на вилицях, з:

генетична схильність – як і сині кола під очима, малярні мішки теж у одних людей виражені більше, ніж у інших, що обумовлено особливістю будови лицьової частини черепа, характеристиками шкіри, плином обмінних процесів; спадковість – зверніть увагу на своїх найближчих родичів. Якщо у них шкіра під очима схильна до провисання, то ви автоматично потрапляє в групу ризику; зловживання алкогольними напоями – етанол провокує затримку рідини тканини, з цієї причини на ранок після веселого і затяжного свята доводиться стикатися з таким неприємним явищем, як мішки під очима і на вилицях; зловживання сіллю, особливо перед сном. Кожен може провести простий експеримент: спробуйте на ніч випити пару келихів пива з солоною рибою, чіпсами або горішками, ранок оцініть свій зовнішній вигляд. До речі, якщо не пити пиво, а просто з’їсти оселедець і випити потім багато води, результат буде не краще; різкі перепади ваги як в більшу, так і меншу сторону. У жінок часто малярні мішки з’являються під час вагітності, що пояснюється збільшенням у вазі, зміною гормонального фону і обміну речовин. Також суфи утворюються у тих, хто любить екстремальні «голодні дієти». Як і на животі, стегнах, грудях, на обличчі теж шкіра втрачає тургор і гарний вид при різкому скиданні жирових відкладень; стрес, перевтома, недосипання. Ці фактори вкрай негативно позначаються на стані шкіри і організму в цілому. Під час нічного сну людина розслабляється і відновлює сили, в той час як регенераційні процеси в організмі протікають активніше. Якщо сон недостатньо тривалий або переривчастий, організм не встигає відновитися, і це позначається порушенням обміну речовин, яке, в свою чергу, проявляється набряклістю особи; захворювання внутрішніх органів. Існує ряд різних патологій, при яких порушується виведення рідини з організму. Це можуть бути хвороби серця і судин, дисфункції нирок, порушення в роботі щитовидної залози, цукровий діабет. Будь-яке з перерахованих захворювань відноситься до небезпечним, тому, якщо малярні мішки не йдуть тривалий час, незважаючи на вжиті заходи, слід якомога швидше пройти комплексне обстеження. А ще краще зробити це відразу ж, при виявленні перших незначних набряків.

Уважний доросла людина зазвичай сам без праці відстежує, що провокує у нього освіта суфов і при бажанні може впоратися з проблемою самостійно – якщо вона тільки косметична. Якщо ж справа в неполадках внутрішніх органів, без допомоги лікаря спільно з косметологом не обійтися.

Методи усунення дефекту.

Більшість людей, особливо це стосується жінок, виявивши на обличчі суфи, починають активні експерименти з» перевіреними » засобами. У хід ідуть різноманітні креми, гелі і сироватки, які зазвичай використовуються для усунення мішків під очима, масажі, холодні компреси і примочки з відварами лікарських рослин, інші народні засоби. Однак задовільний результат не досягається. Суфы не зменшуються з тієї простої причини, що це не просто скупчення рідини – це жирові тканини, які під впливом природного закону сили тяжіння провисають вниз. І одними масками і масажами тут не допоможеш.

Прибрати набряклість і скупчення жиру в малярних мішках на сьогоднішній день можна такими щадними методами:

Лімфодренаж. Для стимулювання відтоку рідини і розщеплення жирових клітин застосовується мікрострумова терапія. Процедура безболісна і доступна, але ефективна тільки при незначних скупченнях рідини в малярних мішках у молодих пацієнтів. Вплив радіочастотами. Якщо набряки значні, використовується абляціонний бездротовий вплив, якщо мішки незначні і з’являються час від часу, достатньо періодично використовувати неабляционный метод впливу. Ін’єкції препарату Дипроспана. Речовина Дипроспан активує обмінні процеси в клітинах, стимулює відтік лімфи, завдяки чому помітно розгладжує і підтягує шкіру. Але вводити його потрібно точно в Малярський мішок, не внутрішньошкірно. Важливо не зачепити прилеглі тканини, в іншому випадку розвинеться їх атрофія. Тому процедуру повинен виконувати тільки кваліфікований фахівець з достатнім досвідом проведення подібних процедур. Стек гілок ліфтинг. Під шкіру імплантуються полідіаксанонові волокна, здатні поліпшити контур і підтягнути шкіру. Але при помітних, застарілих набряках така процедура неефективна, застосування доцільно лише у профілактичних цілях, щоб мішки не зростали ще більше. Введення під шкіру філерів. Суть методу полягає в згладжуванні переходу між малярським мішком і скулою шляхом введення будь-якого наповнювача. Це може бути гель з гіалуроновою кислотою, нерідко використовується власний жир пацієнта. Процедуру слід довіряти тільки перевіреного фахівця, важливо акуратно ввести філлер і правильно розподілити, щоб не спотворити форму обличчя, зберегти природність і при цьому домогтися згладжування суфа.

Перераховані вище способи боротьби з малярськими мішками дають хороший ефект, але тимчасовий. Якщо пацієнт хоче раз і назавжди або хоча б на відносно тривалий період часу позбутися від неестетичного дефекту, йому варто звернути увагу на радикальні методи. На сьогоднішній день пропонуються такі варіанти:

Ліпосакція . Лікар під місцевою анестезією робить мікропроколи в області суфів і за допомогою спеціального препарату відкачує зайвий жир. Малярні мішки зменшуються на очах і якийсь час більше не з’являються, так як рідини більше ніде затримуватися. Але якщо не буде виявлена причина, по якій відбувається скупчення жиру в області очей і щік, через якийсь час мішки утворюються знову і процедуру доведеться повторити. Блефаропластика. Цей метод відноситься до повноцінних хірургічних втручань, проводиться також під місцевою анестезією, в рідкісних винятках може робитися повна анестезія. Лікар розсікає шкіру на проблемних ділянках і усуває дефект в області нижньої повіки, після чого накладає косметичні шви. Відновний період після операції триває близько двох тижнів, але зате ефект зберігається на 10, 20 і більше років. Софтлифтинг . Суть процедури та ж, що і при косметичному введенні підшкірно філерів. Різниця в тому, що наповнювач вводиться в більш глибокі шари дерми і працює активніше. Використовуються особливі рідкі речовини, завдяки чому філлер практично непомітний візуально і не прощупується.

Кожен з методів має свої переваги і недоліки, показання та протипоказання. Крім того, всі вони розрізняються за вартістю. Але вирішальну роль при виборі процедури грає репутація клініки або кабінету, кваліфікація лікаря і фізіологічні особливості пацієнта. Без консультації фахівця проводити будь-які процедури в області очей категорично не рекомендується.

Народні засоби в боротьбі з набряками.

Лікувати за допомогою нетрадиційної медицини грижі і вікові зміни, що супроводжуються зміною метаболічних процесів в організмі досить важко, про що невпинно повторюють медики. Але все одно багато пацієнтів вважають за краще саме такі методи хоча б, як допоміжні при основному лікуванні. За допомогою компресів, примочок, масажу і гімнастики можна якщо не повністю прибрати суфи під очима, то хоча б частково позбутися набряків, поліпшити лімфодренаж тканин, відновити тонус шкіри.

Ефект з’явиться не відразу, а може не з’явитися зовсім, і в будь-якому випадку не буде довгостроковим. Але деякі засоби дійсно працюють як швидка допомога, коли виглядати потрібно на всі сто, а часу на відвідування косметолога немає. Ось найбільш популярні рецепти, як в домашніх умовах позбутися набряків під очима і на вилицях.

Картопля. Дві картоплини вимити, відварити в шкірці, очистити гарячими і розім’яти. Додати дві ложки кислого молока або відвару ромашки, календули, череди. Розмішати, загорнути в марлеві мішечки і накласти на очі. Тримати, поки картопляні компреси повністю не охолонуть. Деяким людям краще допомагає кашка з сирої тертої картоплі. Петрушка. Стебла і листя петрушки допомагають вивести зайву рідину з тканин, а ще освітлюють кола під очима. Зелень слід вимити, підсушити і подрібнити в кашку – важливо, щоб листя і стебла пустили сік. Кашку з петрушки викладають на один шар марлі або бинта і поміщають під очима на 15-20 хвилин. Яєчний білок. Цей засіб дає миттєвий підтягуючий, протинабряковий і відбілюючий набряк. Білок курячого яйця відокремлюють від жовтки, додають кілька крапель лимонного соку і злегка збивають виделкою до появи піни. Потім акуратно наносять на область навколо очей і залишають на 10 хвилин. Висохлий білок акуратно змивають теплою водою і наносять живильний крем.

Як запобігти суфы.

Боротися з віковими змінами організму і генетичною схильністю складно. Але якщо утворення суфів не пов’язане з цими двома основними факторами, їх освіту можна запобігти. В принципі, кожна адекватна людина розуміє, що потрібно робити для збереження здорового, молодого і бадьорого вигляду.

Проте варто повторити ще раз основні профілактичні заходи проти виникнення мішків під очима і на вилицях. До них відносяться:

обмеження вживання рідини перед сном. Протягом дня можна і потрібно випивати не менше 1,5–2 літрів води, трав’яного чаю, соку. Але при схильності до набряків за півтора-дві години до відходу до сну вживання рідини слід обмежити; відмова від алкогольних напоїв. Особливо негативно позначаються на зовнішньому вигляді з ранку слабоалкогольні газовані напої, у тому числі і пиво, яке багато хто вважають нешкідливим і навіть корисним напоєм; обмеження вживання солі та страв з високим вмістом цієї добавки: консервація, маринади, копченості, в’ялена риба, консерви і т. д.

Також при схильності до набряків не можна використовувати ін’єкції ботокса в область під очима, проводити біоревіталізація, робити ін’єкції будь-яких препаратів в слізну борозну.

Резюме: суфи під очима або малярні мішки за своєю природою походження і структурі відрізняються від звичайних мішків на нижньому столітті. Впоратися з ними звичайними масками, кремами, гелями або масажем не вийде, тим більше неефективні народні засоби на основі лікарських рослин. Що дійсно може бути корисно – косметичні процедури з використанням мікрострумів, радіочастот, гелів-філлеров або ж радикальні методи. Блефаропластика, ліпосакція і софтлифтинг мають ряд протипоказань, тому тільки лікар вирішує після обстеження пацієнта, який вид процедури буде найбільш ефективним і безпечним в кожному окремому випадку.

Причини появи мішків під правим оком.

Набряки під очима турбують багатьох людей, як дорослих, так і дітей, у яких цей дефект може бути вродженим. Анатомічна специфічність людського обличчя – непряма причина набряку (мікседеми). Справа в тому, що навколо ока шкіра набагато тонше, ніж на решті частини обличчя, і як раз в цих місцях розташовується добре вбирає вологу жировий прошарок. Зайва волога під очима і є причиною набряку.

Мішок під правим оком – це аневризма нижньої повіки, і з однаковою ймовірністю може бути як косметичним дефектом, так і симптомом легких або серйозних захворювань. Шкіра верхнього і нижнього століття разюче відрізняється від шкіри на лобі, щоках, підборідді такими якостями:

Дуже тонкий шар жирової клітковини; На цій ділянці мало волокон, що забезпечують еластичність шкірного покриву обличчя і здатність дати опір розтягуванню. Цей фактор частково пояснює, чому під правим оком з’явився мішок; нижню повіку розташоване «на вазі», у нього немає підтримки м’яким тканинам; Окологлазная шкіра постійно знаходиться в русі – моргання, нахмурювання; на нижню повіку надає навантаження жирова периорбитальная тканину очниці, розташована навколо ока; в шкірі нижнього і верхнього століття знаходиться безліч судин, що утворюють велику мережу і з’єднуються з судинами в черепній коробці; З’явився вранці під правим оком мішок може лімфатичні вузли біля вух і під нижньою щелепою. Цей фактор враховують при косметичних процедурах, метою яких є поліпшення кровообігу і ліфмооттока в області навколо очей.

Мішок під правим оком причини і лікування.

Велика ймовірність опухлості під оком може бути обумовлена такими факторами:

Скупченням зайвої рідини безпосередньо в шкірі, що оточує очі. Микседему може спровокувати зростання обсягу периорбитальной клітковини. При цьому жирова тканина випирає і акцентує шкіру століття перед собою. При ударах, інших механічних пошкодженнях правого боку обличчя-перенісся, чола, скупченні крові в шкірі повік, може з’явитися опухлість під правим оком.

Мішок під правим оком причина косметична.

під оком водяний мішок

Скупчення рідини в шкірі нижньої повіки під оком вважається «несерйозним», косметичним в таких випадках, коли мікседемі передувала:

Тривале перебування перед монітором комп’ютера; Тривале читання при слабкому або люмінесцентному освітленні; Великий мішок під правом оком може з’явитися після тривалого керування автомобілем у темну пору доби.

У випадках відбувається перенапруження розташованих в області навколо очей м’язів, чого погіршується надходження крові в судини століття, її рідка частина просочує шкіру і провокує мішок під правим оком.

Неправильний догляд за шкірою, що полягає у використанні агресивних косметичних очищувальних препаратів, жирних кремів, призначених для догляду за шкірою рук і ніг, тональних кремів з важкою структурою, пудри, коригувальних мазей і т. д.; Припухлість нижнього століття може бути наслідком перерозтягнення шкіри і втрату еластичності її при систематичному порушенні правил нанесення макіяжу і звичкою руками розтирати з’явилася микседему; Подразнення слизової оболонки рогівки ока димом, хімічними речовинами, буває відповіддю на питання: чому під правим оком з’явився мішок; Потрапляння на рогівку твердого чужорідного тіла; Рана, отримання від оцту бджоли, оси, комара в окологлазную зону шкіри обличчя, провокує набряки, яка розвивається під дією сили тяжіння вилилась крові і опускається до губ, підборіддя.

Чому мішок правим оком, а під лівим немає.

Найлегше пояснити причину набряклості відразу під лівим і правим очима – безсоння, перевтома, багато випитого пива під час показу футбольного матчу, довге перебування за кермом машини. Представниці слабкої статі пов’язують мішок під правим оком із застосуванням нової, незвичної для обличчя косметики.

Несподівано виявивши припухлість під оком «постраждалі», дивуються, чому вона з’явилася?

Найбільш ймовірними поясненнями бувають:

Звична поза нічного відпочинку — на правому боці, або навпаки, людина заснула після вечірки з великою кількістю алкоголю в незвичній позі — на правому боці. Такий курйоз відбувається через скупчення рідини, що становить основну частку маси тіла людини, в тій частині особи, яка знаходиться нижче; Застуда, ГРВІ, ГРЗ, можуть спровокувати рак. Синусит і гайморит також іноді стають причиною набряклості; Досить поширена версія набряку – проблеми з серцево-судинною системою. Іноді опухлість стає «візитною карткою» гіпертоніка. Але буває, що несподівано з’явився мішок під правим оком може і надати своєму власникові послугу, якщо людина відразу звернутися до кардіолога. Коли лікар на ранній стадії виявить захворювання, то його можна швидко і ефективно вилікувати.

Як правильно діагностувати причини набряку.

Дискомфорт, який з’являється від такого «прикраси», як під правим оком мішок, повинен насторожити людину, змусити його відвідати найближчу поліклініку, пройти ретельне обстеження. Такий візит повинен включати наступні дії:

Відвідування терапевта на предмет здачі аналізів крові – загального і біохімічного, сечі. Лікар повинен дати висновок по кардіограмі і флюорографії звернувся. Стоматолог повинен визначити, чи пов’язана набряклість із захворюваннями зубів верхньої щелепи і ясен. Алерголог призначить тести на алергени для визначення, чому мішок під правим оком, а під іншим ні. Лор-лікар по рентгенограмі перевірить стан носових пазух, хвороби яких часто викликають набряки. Лікар невролог по рентгенівському знімку і КТ – комп’ютерній томограмі досліджує хребет. Метою цього є встановлення шляхів проходження нервових імпульсів до шкіри обличчя і шиї.

Мішок під правом оком і його лікування.

Коли в результаті комплексного обстеження встановлено причини, що спричинили набряк на обличчі, намічається дієвий спосіб терапії.

Якщо лікарі за результатами обстеження встановили, що опухлість під оком є симптомом якогось захворювання, зусилля слід зосередити на позбавлення від недуги. Ну а якщо визначено, що мішок під правим оком – це результат косметичного дефекту, слід трохи змінити навколишнє оточення, звички поведінки, зокрема:

Радикально змінити освітлення місця, де проводиться основний денний час – кабінет, кухня, гараж. Забезпечити приміщення максимально можливим способом природного освітлення; Обов’язково робити 5-10-хвилинні перерви протягом кожних 1,5 – 2-х годин роботи перед монітором комп’ютера; Жінкам, які користуються косметикою, яка може бути причиною, по якій з’явився мішок прямо під правим оком, перед сном знімати макіяж спеціальними косметичними розчинами, кремами для обличчя; Перед нічним відпочинком відмовитися від гострої їжі, великої кількості рідини, пива та інших алкогольних напоїв. Такі обмеження в їжі також знижують ризик утворення — мішка під правим оком; Здоровий восьмигодинний нічний сон покращує колір обличчя, стан окологлазных ділянок шкіри особи. Правильна подушка не провокує скорочення шийних м’язів.

Як прибрати мішок під правим оком у малюка.

Іноді діти, як і дорослі можуть випробувати дискомфорт, що виражається у вигляді пухлини під оком. Причини дитячої набряклості мало чим відрізняється від набряклості «дорослої». Але у дітей цей дефект часто буває вродженим. Пояснюється це своєрідною будовою тканин навколо ока – жирових оболонок.

Несподіваний набряк, що супроводжується хворобливими відчуттями в організмі, повинен стати сигналом для оточуючих дитину дорослих.

В цьому випадку діагностує причину опухлости, і визначить, як прибрати мішок під правим оком дитячий лікар педіатр.

МІШКИ ПІД ОЧИМА І СПОСОБИ ЇХ УСУНЕННЯ.

МІШКИ ПІД ОЧИМА І ЯК ПОЗБУТИСЯ НАБРЯКІВ.

Серйозною проблемою, яка стає на шляху нормального життя людини, є сильна втома і недосипання. Прокидаючись вранці в своєму ліжку, практично кожен спостерігає під очима величезні, висячі мішки.

Якщо вони проходять до обіду – це добре, але що робити, якщо проблема мішків під очима турбує цілодобово?

Сильна втома, аж ніяк, не є єдиною причиною, по якій виникає це неприємне явище. Серед факторів, які ведуть до утворення хронічних мішків під очима, буває ще безліч факторів і першопричин. Це і вживання алкогольних напоїв в достатній і вже тим більше у великій кількості. Алкоголь впливає на клітковину, викликаючи її набряк. Тому, після бурхливого вечора, до ранку часто спостерігаються величезні мішки.

Ще однією причиною є спадковий зв’язок. У таких випадках, схильність до мішків проглядається ще з раннього дівоцтва. Крім цього, набряки під очима можуть виникати в результаті захворювання внутрішніх органів – проблеми з печінкою і нирками, різного роду алергії або простудні захворювання і так далі.

Вживання в їжу великої кількості солі, яка затримує і вбирає в себе воду з організму, а також нестерпну поведінку гормонів в передменструальний період, також викликають мішки під очима.

Як позбутися від набряклості під очима?

Щоб раз і назавжди, або хоча б на тривалий час позбутися від проблеми мішків під очима, варто скористатися одним із запропонованих нижче способів. При цьому важливо не перестаратися і не перестаратися з лікуванням набряклості під очима.

Використання компресів. Ефективним методом є приготування компресів на основі природних інгредієнтів. Рецептів проти мішків існує безліч, їх з легкістю можна знайти на сторінках інтернету – це рецепти з петрушки і домашнього молока, на основі шавлії і ромашки, мати-й-мачухи і т. д.

Використання кремів. Звичайно, ефективною є і традиційна косметологія. Кремів для позбавлення мішків під очима, існує величезна безліч, тому знайти такий засіб в будь-якому косметичному магазині, зовсім не складе праці. Враховуйте, що користуватися даними засобами доведеться постійно.

Використання масок для обличчя. При періодичному виникненні мішків під очима, ефективним стане застосування масок для обличчя. Це можуть бути косметологічні маски, або домашні рецепти на основі сиру або картоплі, наприклад. Такі маски ефективні при невеликих утвореннях набряків під очима.

КІЛЬКА РЕЦЕПТІВ ЯК ПРИБРАТИ НАБРЯКИ ПІД ОЧИМА:

КОМПРЕСИ З ТРАВ.

Підшкірну мікроциркуляцію відмінно нормалізують такі лікарські трави, як череда, шавлія, м’ята, дуб, очанка, меліса, ромашка, арніка, календула, липа і розмарин. З них можна робити спочатку-настій, а потім — цілющий трав’яний компрес, що рятує від мішків під очима. Столову ложку подрібненої сировини (в будь-якому вигляді — сухому або свіжому) залити склянкою окропу, щільно прикрити кришкою. Через півгодини процідити, змочити в настої багатошарову марлю або ватяні диски і прикласти до очей на кілька хвилин. З лікарської меліси віджимається сік, в якому змочується свіжий м’якуш білого хліба, загортається в марлю і прикладається до очей.

ЧАЙ І РОМАШКА.

Одну чайну ложку сухих квітів ромашки потрібно перемішати з такою ж кількістю сухої заварки зеленого або чорного чаю, потім залити склянкою окропу, щільно прикрити кришкою. Через півгодини можна процідити, змочити в настої багатошарову марлю або ватяні диски і прикласти до очей на кілька хвилин.

НАСТІЙ З БЕРЕЗОВОГО ЛИСТЯ.

Свіже, молоде листя берези, не подрібнюючи, 6-7 штук, залити склянкою негазованої мінеральної води, залишити на 8 годин, процідити і використовувати як примочок і умивань вранці.

МАСКА З КАРТОПЛІ.

Відварити не чищену картоплину, розім’яти її виделкою прямо з шкіркою, остудити до теплого стану, покласти отримане пюре в марлю і прикладати до очей. Якщо часу мало і ви не встигаєте відварити картоплю, розріжте свіжий бульба на скибочки і покладіть їх на повіки. Ще один рецепт картопляної маски проти мішків під очима: в сирому вигляді натерти на тертці, додати в нього невелику кількість подрібненої зелені петрушки або кропу, загорнути в одношарову марлю і прикласти до очей.

МАСКА З ОГІРКА.

під оком водяний мішок

Свіжий огірок очистити від шкірки, видалити насіння, натерти або подрібнити на блендері, покласти в одношарову марлю, попередньо змочену в молоці кімнатної температури, прикласти до очей.

НАСТІЙ З ХВОЩА.

Одну столову ложку сухого польового хвоща залити склянкою окропу, тримати на водяній бані протягом 15 хвилин, щільно прикрити кришкою. Через півгодини процідити, змочити в настої багатошарову марлю або ватяні диски і прикласти до очей на кілька хвилин.

НАСТІЙ З ЧАЮ І КОРЕНЯ ПЕТРУШКИ.

Одну столову ложку подрібненого кореня петрушки змішати з невеликою кількістю міцно завареного чорного чаю. Змочений тампон прикладати до очей на 5-10 хвилин.

ЯК БОРОТИСЯ З НАБРЯКАМИ НАВКОЛО ОЧЕЙ.

Набряки під очима частенько псують нам настрій, пригнічують наше прекрасне ставлення до себе. У цьому місці наша шкіра дуже чутлива й тонка, тому на ній відразу проявляються впливу різних факторів.

Набряки з’являються по ряду причин. Однією з головних є нерозумний спосіб життя, а саме шкідливі звички, неповноцінний сон, депресія і т. д. Якщо дівчина неправильно користується косметичними засобами для догляду за шкірою, то це також може позначитися на області навколо очей. Хвороби нирок, серця, захворювання щитовидної залози здатні спровокувати мішки під очима. Такі зовнішні фактори, як пекучі сонячні промені і сильні пориви вітру, можуть нашкодити шкірі навколо очей.

Через набряків під очима страждає безліч жінок. Але не варто панікувати, адже існує маса засобів усунення мішків під очима.

Для початку відмовтеся від солоної і гострої їжі, газованої води, алкоголю і кави. Також не варто пити багато чаю, соків перед сном, адже за ніч рідина застоюватися під очима, що призводить до утворення набряків. Спите в правильній позиції: рівень голови повинен бути вище рівня тулуба. Вранці робіть компреси для повік, вмивайтеся холодною водою. Протирання повік крижаними кубиками сприяє поліпшенню кровообігу. Після пробудження м’яко поплескайте пальцями область під очима. Завдяки цьому руху рідина швидко вбирається в шкіру, тому не будуть утворюватися мішки під очима. Прикладайте до століть пакетики чорного чаю. Цей спосіб швидко знімає набряклість, прибирає дрібні зморшки і заспокоює шкіру. Важливо, щоб пакетик був теплим, не гарячим, щоб не пошкодити епідерміс. Час від часу кладіть на повіки скибочки огірка або картоплі. Це не тільки позбавляє від набряків, але і тонізує, освіжає шкіру. Маски з огірка підійдуть навіть для чутливої шкіри. Відмінно справляються з набряками примочки з настоянки волошки або ромашки. Приготувати даний засіб дуже просто. Необхідно дві ч. ложки рослини залити окропом (100 мл), процідити, остудити. Змочену в настої ватний диск накласти на повіки, витримавши хвилин 10. Після промити водою.

Читайте так само-прибираємо темні кола під очима ***************************************************************************** не забувайте поділитися в соц.мережах прочитаною інформацією. Ви можете допомогти людям яким буде корисна ця інформація.

Водяний мішок під оком. Чому з’являються мішки під очима і як від них позбутися.

Вікові зміни шкіри стають естетичною проблемою для представниць прекрасної статі. Не так часто турбують мішки під очима причини і лікування у чоловіків залежить від багатьох факторів. Важливо розібратися косметичний це недолік або симптом захворювання.

Причини появи мішків під очима.

Очі є дуже вразливим органом. Для захисту, навколо очного яблука знаходиться щільний шар жирової клітковини. Відокремлює її від ніжної шкіри повік тонка мембрана, при розтяжці якої і утворюється грижа у вигляді мішків.

Чому з’являються мішки під очима:

генетична схильність призводить до набряків і в юному віці; різні алергічні реакції, при набряку Квінке спостерігається свербіж, подразнення, підвищена сльозоточивість, алергічний риніт викликає пил, квітковий пилок, прийом медикаментів, укуси комах можуть призводити до появи набряку не тільки разом проколу жалом, також спостерігається підвищення температури, збільшення лімфатичних вузлів; збої в роботі видільної системи, мішки під очима причини і лікування у чоловіків пов’язані з нирками, увагу потрібно звернути на блідість обличчя, зміни кольору урини, болі в попереку; гострі респіраторні інфекції, крім свербежу та набряку області очей, підвищується температура, набрякає слизова носа, дере в горлі; гайморит небезпечний скупченням гною в носових і лобних пазухах, призводить до характерної набряклості повік, утруднення дихання, головного болю; травми особи стимулюють приплив рідини в певні зони, змінюється колір шкірних покривів, гематоми не єдині наслідки, порушується процес травлення, сповільнюється пульс.

Найбільш поширеною причиною є спосіб життя представників сильної половини.

Чому з’являються мішки під очима вранці.

Помітити характерну припухлість століття можна відразу ж після пробудження. Якщо інших симптомів не спостерігається, загальний стан не погіршився, причина криється в режимі дня, харчування. Раціон чоловіків часто складається з пряних, гострих, солоних страв. Подібне меню відбивається як на роботі печінки, так і на роботі нирок. Підвищене навантаження, для очищення організму від регулярно надходять токсинів, призводить до зниження функцій головних органів.

Причини появи мішків у чоловіків вранці:

зловживання алкоголем, куріння; пізні вечері, багаті сіллю, приправами, тваринними жирами; відсутність повноцінного якісного сну; тривала робота за монітором комп’ютера.

Порушення активного режиму і відпочинку, алкоголь і неправильне харчування призводять до захворювань нирок. При хронічному перебігу, крім набряклості вранці, спостерігається зміна кольору сечі, постійно підвищена температура тіла. Якщо стан ускладнюється зниженням імунітету внаслідок респіраторних інфекцій, активізується потовиділення, відчувається озноб, при сечовипусканні з’являються хворобливі відчуття. Потрібна негайна консультація нефролога і уролога.

Лікування мішків під очима в домашніх умовах.

При комплексному підході можна впоратися з проблемою в домашніх умовах, якщо вона не медичного характеру. Досить внести зміни в звичний спосіб життя, щоб незабаром побачити позитивні результати. Нескладні рекомендації допоможуть не тільки позбутися естетичного недоліку, але і поліпшити загальний стан.

Як в домашніх умовах прибрати мішки під очима:

умиватися краще холодною водою, вона чудово тонізує покрови, покращує кровообіг, зміцнює судини; перед сном потрібно провітрити кімнату, матрац повинен бути середньої жорсткості, варто подбати про шумоізоляції, щоб сторонні звуки не заважали відпочинку, бажано лягати до 23 годин, має значення і кількість сну – не менше 8 годин; протягом дня віддавати перевагу некрепкому чорного та зеленого чаю з лимоном, відвару з шипшини, знизити вживання кави; проводити масаж голови, покращиться лімфодренаж і загальний стан шкіри, також можна позбавитися від хронічної втоми, напруги, техніку нескладно освоїти самостійно.

Обов’язковою умовою є зміна системи живлення. Щоб швидко впоратися з набряками, потрібно знизити кількість споживаної солі до 5-6 гр. в день. Виключити смажені, гострі, копчені страви, також газовані напої, алкоголь.

Лікування мішків у чоловіків похилого віку.

Вікові процеси неминучі, впливають на швидкість метаболізму, відтоку рідини. Незважаючи на те, що проблема ця частіше зустрічається у жінок, у чоловіків похилого віку також поширене явище. Сприяє появі мішків збільшення маси тіла, зниження рухової активності, ряд хронічних захворювань.

Причини появи мішків у чоловіків похилого віку:

підвищений артеріальний тиск; надмірна вага, різні ступені ожиріння; цукровий діабет; серцева недостатність; захворювання нирок.

Лікування набряклості залежить від причини, обов’язково потрібно відвідати терапевта, вузьких фахівців, здати аналізи. Після постановки точного діагнозу, буде розроблена схема лікування. Самостійно можна дотримуватися правил дробового, помірного харчування, допомагає тонізувати шкіру контрастний душ. Ввести в моціон прогулянки на свіжому повітрі, особливо вони корисні перед сном.

Як позбутися від мішків народними засобами.

Для вирішення проблеми можна скористатися рецептами природи, дієвими і сьогодні. Доступні процедури дозволять швидко відновити шкіру, знявши набряклість, освіживши колір.

Як прибрати мішки народними засобами:

приготувати відвар ромашки і календули, процідити від квіток, коли охолоне, розлити по формах і відправити на заморозку, вранці і ввечері кубиками льоду проводити кругові рухи за століттям, достатньо провести 5-8 сеансів, щоб мішки під очима причини і лікування у чоловіків був помітний результат; допомагає впоратися з набряком морси з брусниці або журавлини, ягоди перетерти 2 рази через дрібне сито, розбавити водою, прокип’ятити і пити 3 рази на день; з народними засобами можна отримати моментальний ефект, сиру картоплю натерти дрібно, додати сік петрушки, на очі покласти паперові серветки, зверху рясно покрити приготовленої масою, відпочити 10-15 хвилин, після вмитися холодною водою; допоможе відновити пружність шкіри нескладні вправи, долонею зафіксувати лоб, щоб брови не піднімалися, з зусиллям витріщає очі, повторити не менше 15 разів; ефективна гімнастика століття при регулярних повтореннях, погляд спрямований вгору, м’язи обличчя нерухомі, піднімати нижню повіку як би примружуючись, ледве вловиме рух повторити 10-15 разів; свіжа м’ята – дієвий спосіб позбавитися від мішків, зібрані листочки гарненько подрібнити в ступці, готову кашку викласти на віки, через 10-12 хвилин прибрати за допомогою вологих ватяних дисків; вичавити свіжий сік алое віра, наносити на повіки перед сном, вранці вмитися і на 5 хвилин прикласти холодні ложки.

Відео як позбутися від мішків під очима.

під оком водяний мішок

При відсутності захворювань і вікових змін виправити естетичний недолік можна за допомогою операції. Блефаропластика дає можливість змінити форму повік. Переглянувши відео консультацію хірурга, можна зрозуміти, чому утворюються набряки. Якщо шкіра досить пружна, робиться кілька маленьких надрізів в області нижньої повіки, що вимагають накладення тільки косметичних швів. Видаляються утворилися жирові грижі, надлишок яких і призводить до появи характерних мішків. Завдяки відео можна дізнатися терміни реабілітаційного періоду, наслідки втручання.

При проведенні висококваліфікованим пластичним хірургом, будь-які ускладнення виключені. Не існують і вікових обмежень. Відновлювальний період триває від 10 до 14 днів, протягом місяця потрібно лише обмежити вживання солоних, смажених страв, знизити фізичне навантаження.

Виникають мішки під очима причини і лікування у чоловіків має свої особливості. Відгуки про цю тему можете прочитати або написати свою думку на форумі про лікування народними засобами.

Мішки або синці під очима – це явище скупчення в області нижньої повіки рідини, що утворює кола. Набряки описують як зміни пластичності жирової клітковини, що відокремлює очну ямку від очного яблука. Частіше це косметична проблема, що зустрічається в рівній мірі як у чоловіків, так і жінок. В окремих випадках мішки під очима є симптомом хвороби.

Фізіологічні причини.

У більшості випадків освіта мішків під очима не є ознакою хвороби, а лише наслідком способу життя або тимчасових станів. Проблема може мати спадкову етіологію як фенотипічна особливість будови століття. При генетичної схильності мішки частіше називаються грижовими через формування грижі в підшкірних шарах повік.

синці в області навколо очей з’являються внаслідок хронічної втоми і перенапруги. Відсутність здорового відпочинку і сну формує набряклі явища, які проходять після повного відновлення організму. Існує і зворотний ефект, коли вранці утворюються великі мішки після тривалого сну; синці з’являються після сліз, в цій ситуації кола стають темними і нависаючими; неправильний режим і спосіб харчування – одна з основних причин опухлих повік, коли в складі їжі міститься маса речовин, що затримують вологу і підсилюють артеріальний тиск. Серед провокуючих проблему продуктів виділяють: копчене, солоне, гостре, жирне і смажене; виникають набряки від алкоголю та куріння; надуті повіки утворюються від тривалого носіння лінз без дотримання правил носіння оптичних засобів. Це може бути алергія на матеріал, з якого зроблені лінзи, або на рідина для їх обробки, реакція на застосування рідини для лінз з вичерпаним терміном придатності; набрякають очі в результаті патологічної реакції організму на різні препарати або алергени в період загострення сезонної алергії; вікові зміни шкіри і підшкірних тканин, такі синці постійні, позбутися від них можна за допомогою хірургічного втручання. Явище характеризується зниженням вироблення білка колагену, що призводить додатково до формування зморшок; старечі синці мають назву малярські – вони являють собою подвійні звисають шкірні утворення під нижнім століттям. Такі вікові мішки з’являються не тільки в області навколо очей, але і на вилицях, захоплюючи великі ділянки обличчя. Порушення обміну речовин призводять до змін контуру обличчя, а під час посмішки кола стають чітко окресленими; відомі випадки, коли під очима з’являлися синці після вколювання ботокса. Із-за неякісного формує матеріалу або порушення техніки проведення косметичної процедури ботулін розтікається і утворює мішки, які можуть досягати великих розмірів; кола можуть бути реакцією організму на дію ультрафіолетових променів на шкіру, що зустрічається в результаті тривалого засмаги на сонці; реакція на гормональний збій, що відбувається в період менструації у жінок. В цей час в організмі може порушуватися обмін рідини і жирової клітковини, супроводжуючись набряклими явищами; під очима мішки може збиратися рідина внаслідок травми, удару в ніс або перелому носової перегородки.

Патологічні причини.

Синці можуть бути ознакою захворювання. При патологічній природі припухлості вік людина може відчувати ряд супутніх симптомів, характерних для конкретного недуги. Важливо відзначити додаткові прояви, колір і форму синців, що може допомогти поставити правильний діагноз і позбутися від проблеми.

Порушення роботи нирок . При пієлонефриті та гломерулонефриті мішки з рідиною з’являються фактично миттєво, на ніч або через кілька годин з моменту загострення. Серед супутніх симптомів виділяють підвищену температуру, болі в попереку, зміна кольору сечі. Гайморит. При гаймориті мішок може формуватися як під правим так і з лівим оком, залежно від того, в якій гайморової пазусі затор. Для хвороби характерні головні болі, слабкість, підвищена температура, відділення ексудату з носа та ін. Кон’юнктивіт . При запальному процесі кон’юнктиви ока утворюються водянисті мішки. У хворого очі стають червоними, виникає сльозоточивість, різі і склеювання вій вранці після прокидання. Інші інфекційні недуги — синусит, етмоїдит, фронтит, гінгівіт та ін.. Захворювання щитовидної залози . При підвищеній продукції гормонів може утворитися мекседема (щільний і пружний підшкірний набряк, зберігає свою форму після натискання). У разі розвитку карциноми або аденоми щитовидки може порушуватися відтік крові від особи, провокуючи утворення окологлазних синців. Серцево-судинні захворювання . У такій ситуації синці набувають темний синій або чорний колір. Це головна ознака хронічної серцевої недостатності, набряки стають темніші до кінця дня і практично проходять вранці після сну. При порушенні роботи серцевого м’яза набряк формується поступово, набуваючи чіткі обриси за два-три місяці. Додатковими симптомами, що описують дану проблему, будуть болі в серці, задишка, підвищена стомлюваність. Здавлювання верхньої порожнистої вени . При такому явищі венозна кров не може повноцінно циркулювати з голови до серця. Причиною здавлювання найчастіше вважаються новоутворення з їх подальшим метастазуванням. Характеризується здавлення виникненням коричневих кіл під очима, набряком всього обличчя. Додаткові симптоми: часті головні болі, кровотечі з носа, хрипота голосу. Захворювання печінки . У разі розвитку запалення в області печінки виникає підвищена набряклість під очима. Кола в цьому випадку найчастіше мають жовтий колір. У хворого крім висячих набряклих явищ присутні сильні болі в правому підребер’ї, порушення стільця, підвищення температури тіла. Дерматологічні захворювання . Наприклад, при захворюванні вітіліго порушується місцева вироблення меланіну і під очима стають чітко видні білі, позбавлені кольору, ділянки шкіри. Можливою причиною набряків є підшкірні кліщі, в тому числі демодекоз. При недугу хворий скаржиться на свербіж в окремих місцях і на формування синців в області нижньої повіки і носа, проте ці симптоми можуть і бути відсутніми. Недуга характеризується виникненням прищів, від чого часто страждають підлітки. Патології жовчного міхура, шлунка, кишечника та ін

Чому з’являються мішки у вагітних?

Мішки у вагітних – це явище, яке рідко описують як патологічний. Частіше під час виношування дитини в жіночому організмі змінюється обмін речовин, збільшується накопичення солей і стримування води в підшкірних шарах клітковини. Якщо кола виникли під час третього триместру, а самопочуття дівчини не змінилося, то явище це фізіологічно і тимчасово.

У разі якщо синці виникли раптово в перших триместрах, і цьому не передувало вживання гострих, солоних або копчених страв, то має місце патологічний фактор. У вагітних найімовірніше кола під очима виникають у зв’язку з порушеннями роботи нирок або з гестозом.

Причини мішків під очима у грудничка.

У новонароджених дітей невеликий набряк обличчя, що супроводжується припухлостями під очима – це нормальне явище, пов’язане зі здавленням голови в процесі пологів. Через це порушується кровообіг і виникає конкретна проблема. Синці під очима можуть бути присутніми і не вважатися патологією до трьох місяців через нестійкою гідролабільності (обміну води в організмі).

У немовляти на століттях можуть виникати синці і через системні або функціональні порушення:

гемолітична хвороба – конфлікт між резус-факторами крові малюка і його матері; порок серця вродженого типу; високий внутрішньочерепний тиск; печінкові патології; вроджений гіпотиреоз; вірусна або бактеріальна інфекція та ін.

Якщо поява мішків під очима супроводжується виникненням допоміжних симптомів (підвищена температура, хворобливі відчуття, слабкість і запаморочення, зміна кольору сечі, порушення стільця), то слід звернутися за допомогою до лікаря. Особливістю синців під очима патологічної природи є їх швидке формування, що навіть без додаткової симптоматики повинно стати приводом для лікарської консультації.

Існує безліч причин появи набряклості під очима. Мішки можуть виникнути у дитини і залишитися на все життя внаслідок генетичної схильності до розростання клітковини. Це не захворювання, а особливість зовнішності, що передається у спадок.

Зловживання солоною їжею також може стати причиною мішків під очима. Сіль затримує рідину в організмі і часто призводить до набряків особи.

Набряк тканин під очима може бути викликаний різними захворюваннями: хворобами нирок, алергічними реакціями, респіраторні інфекції, запалення пазух носа. У багатьох жінок в періоди менструального циклу, виникають мішки під очима. Їх поява пояснюється затримкою рідини в організмі , викликаної зміною гормонального фону.

З віком клітковина під нижньою повікою може розростатися і провисати, що призводить до появи поступово збільшуються мішків під очима.

Як позбутися від мішків під очима.

Існують дві основні причини : розростання клітковини і набряк тканин. У першому випадку позбутися від цього косметичного недоліку надзвичайно складно. Єдиним ефективним способом боротьби зі спадковим або віковим розростанням клітковини є пластична хірургія. З набряками століття можна цілком успішно боротися в домашніх умовах .

Якщо вам необхідно швидко прибрати набряки під очима, прийміть сечогінний препарат, наприклад одну таблетку фуросеміду. Намагайтеся не зловживати цим засобом і ретельно вивчіть протипоказання в інструкції до препарату.

Якщо причиною мішків під очима є якесь захворювання, то після успішного лікування вони пройдуть самі собою.

Кращим засобом від набряків на століттях і кіл під очима у здорових людей є правильний режим дня і збалансоване харчування. Видалити зайву рідину також можна за допомогою спеціальних косметичних кремів і лосьйонів. Народна медицина рекомендує прикладати до повік компреси з відваром цілющих трав: ромашки, шавлії, кропу, зеленого чаю, фенхелю.

У салонах краси роблять спеціальні маски для повік і проводять дренуючий масаж обличчя, що виводить з тканин зайву рідину.

У наш час одним з поширених косметичних дефектів, причому у людей різних вікових груп, є мішки під очима.

Особливо вони турбують жінок, які небезпідставно вважають, що подібні «прикраси» особи значно старять представниць прекрасної статі.

Поглянувши на себе вранці в дзеркало і побачивши неприємну набряклість навколо глас, як не бути в засмучених почуттях, а попереду робочий день, зустрічі з людьми, сила-силенна планів.

Чому ж люди стикаються з даною проблемою? Давайте поговоримо на цю тему.

У здорових людей мішки під очима не пов’язані зі змінами в організмі. Вони можуть з’явитися вранці. Зазвичай вони присутні до полудня, а потім розсмоктуються.

Справа в тому, що навколо очей знаходиться шар жирової клітковини в щільній оболонці. У якийсь момент ця мембрана може стати дуже тонкою і схильною до розривів.

Жир виходить зі своєї капсули під шкіру. Ці-то освіти і стають некрасиво помітними мішками, які доставляють безліч занепокоєння. Товщина оболонки у кожної людини різна, найчастіше вона залежить від генетичних факторів.

У тих людей, У яких оболонка навколо жирового шару тонка ризик утворення мішків під очима причина набагато більше, ніж у інших людей.

Мішки під очима можуть бути викликані і різними захворюваннями.

Якщо одночасно з появою мішків Ви відчуваєте біль у хребті, у Вас підвищилася температура, болісне сечовиділення, то, швидше за все, з’явилися проблеми з сечовидільної системою, і необхідно лікувати пієлонефрит або гломерулонефрит. Якщо поява мішків під очима пов’язано з болями над бровами, виділеннями з носа, то швидше за все у Вас синусит, етмоїдит або гайморит. Мішки під очима можуть бути і супутником хвороб щитовидної залози. При цьому спостерігається слабкість, задишка, депресія. Зоб або гіпотиреоз може визначити лікар-ендокринолог. У разі, коли мішки під очима збільшується не відразу, а поступово протягом місяців, менше вранці, а до вечора більше, при цьому ще й з’являються набряки на ногах, задишка, то, швидше за все у Вас розвивається захворювання серця.

Мішки бувають двох видів. Одні з’являються в результаті зайвої рідини в органах людини. Такі мішки можуть самостійно розсмоктуватися, якщо споживати менше рідини. Інший випадок – це збільшення жирової тканини. Така проблема сама не піде.

Причини появи мішків під очима не викликані захворюваннями.

Найпершою причиною появи мішків під очима може служити перевтома. На жаль, сучасній людині доводиться жити в дуже активному життєвому ритмі.

Якщо недосипання стає постійним супутником Вашого життя, то, на жаль, з проблемою перевтоми Ви зіткнетеся рано чи пізно. І не плутайте перевтому зі звичайною втомою.

Втома є реакцією організму на тривалі навантаження, підказкою людині про необхідність відпочинку. А перевтома — це вже хворобливий стан, який часто вимагає лікування.

Другою причиною появи мішків під очима є тривале перебування перед екраном монітора комп’ютера.

У багатьох людей з сучасними засобами комунікації пов’язана робота. Тут вже нікуди не дітися! Деякі люди, особливо діти і підлітки-це завзяті гравці. А хтось просто попався на гачок і став болісно залежний від інтернету.

Ви здивуєтеся, але розваги теж можуть стати причиною чому з’являються мішки під очима. Вечірки зазвичай затягуються за північ, як правило, вони супроводжуються значними виливами міцних напоїв і викурювання величезної кількості сигарет.

А ці звички порушують нормальне функціонування життєвих процесів в організмі. Тому варто задуматися, чи не варто позбутися шкідливих звичок, якщо вони шкодять вашому здоров’ю.

Стреси. Ми дуже багато нервуємо, концентруємося на реальних і уявних, іноді до межі роздутих проблем. І це не проходить безслідно для стану нашого організму. І якщо Ваші рідних є мішки під очима, то ризик того, що ця проблема торкнеться і Вас дуже великий. Поганий кровообіг в організмі є черговою причиною появи мішків під очима. Засобом від мішків під очима в даному випадку може бути вживання в їжу червоних і чорних ягід. Це традиційні наші культури: вишня, чорна смородина, чорниця, суниця. Мішки під очима можуть з’являтися від відсутності припливу свіжого повітря. Як відомо, кисень бере участь в обмінних процесах в організмі, і його недолік дуже згубно позначається на самопочутті людини.

Засіб від мішків під очима. Частіше бувайте на повітрі, здійснюйте прогулянки по парку, а якщо час не дозволяє вибратися на вулицю для тривалої прогулянки, то просто відкрийте кватирку.

Мішки під очима можуть бути викликані проблемами з нирками, коли з організму йде велика кількість білка. Зловживання косметикою. Хотілося б висловити одне застереження модницям. Не зловживайте косметичними засобами.

Ретельно підбирайте пудру, тон для обличчя, помаду. Косметика повинна бути якісною, краще від відомих світових фірм. І слід знайти саме ту лінію, яка підходить саме Вам. Про шкіру навколо очей слід піклуватися особливо ретельно. Косметологи радять застосовувати креми – подглазники вже після двадцяти років.

У молодих жінок поява мішків під очима може бути викликано зміною гормонального фону під час місячного циклу. Така проблема тимчасова, але реально існуюча. Хочемо попередити тих, хто любить засмагати в штучних соляріях. Якщо ви отримаєте зайву кількість ультрафіолетових променів, то це теж буде причиною набряків навколо очей. Не захоплюйтеся даними процедурами.

Надлишок таких променів — це не тільки причина мішків, це також величезна шкода шкірі. Не рекомендується перебувати довго і під природними сонячними променями влітку.

Поява мішків може викликати також зайве споживання солі і копченостей. Вони призводять до застою води в організмі, зокрема в жирових шарах навколо очей.

Пам’ятайте! Майте на увазі, якщо мішки під очима пов’язані ще з якимись порушеннями в організмі, то швидше за все Вам все-таки доведеться звернутися до лікаря.

Мішки під очима можуть з’явитися у кожної людини, будь то чоловік або жінка, і це зовсім не прикрашає людину. Швидше вони говорять про неправильний спосіб життя, безсонні ночі, а також досить часто про проблеми зі здоров’ям. Існує безліч причин їх появи — і надмірне вживання солі, і гормональні збої, але правильно розшифрувати цей «сигнал» організму здатний лише кваліфікований фахівець і проведення відповідних аналізів, які вже складуть картину того, що відбувається.

Причини цього явища — це набряклість або розростання жирової тканини, і саме в усуненні цих причин і криється вирішення проблеми мішків під очима.

Анатомічна будова очниці.

Все починається з будови ока: очне яблуко оточене жировою тканиною, яка виконує захисну функцію. Саме вона в більшості випадків і є причиною появи набряків і мішків під очима. Цю жирову тканину (або преорбітальну клітковину, висловлюючись медичною мовою) від шкіри повік відокремлює тонка мембрана зі сполучної тканини. Вона контролює знаходження жирової тканини в межах очниці, і якщо жирова тканина не виходить за межі очниці, мішки не з’являються.

Причини появи мішків під очима пов’язані саме з виходженням жирової клітковини за межі очниці. Це може бути обумовлено або розростанням жирової клітковини, або її набряком. Але іноді мішки під очима утворюються внаслідок деяких захворювань.

Наслідки неправильного харчування.

Якщо ви прокидаєтеся і бачите вранці таку неприємну картину на своєму обличчі, то це пов’язано з набряком жирової клітковини, а до вечора шкіра під очима придбає нормальний стан. Це пов’язано з затримкою води в організмі. Найчастіше до цього призводить вживання продуктів з великим вмістом солі. Також рідину в організмі затримує велику кількість алкоголю, саме тому нерідко у тих, хто добре погуляв напередодні ввечері, вранці з’являються круги і мішки під очима.

Ще одна причина — недосипання. Мішки під очима у чоловіків частіше з’являються саме з цієї причини. Вони намагаються побудувати кар’єру, затримуються на роботі, сплять по 5-6 годин на день замість необхідних 8-9.

Розростання жирової клітковини.

Розростання жирової клітковини і витончення сполучнотканинної мембрани призводить до виходу жирової клітковини з очниці, скупченню її в підшкірному шарі. Найчастіше це пов’язано з віковими змінами.

Подібні набряки на обличчі малюка з’являються з тієї ж причини, і в даному випадку допоможе тільки операція. У дітей це може бути наслідком генетичної схильності до розростання жирової клітковини.

Якщо ж синці та мішки під очима з’явилися з ранку і пройшли протягом дня, необхідно переглянути раціон дитини – прибрати солону їжу і дати дитині добре виспатися.

Кольорові особливості.

З віком при розростанні жирової клітковини і її виходом під шкіру нижніх повік посилюється . Як правило, навколо очей з’являються кола темного кольору. У більш пізньому віці це чорні мішки під очима, в більш молодому — сині. Червоні мішки під очима з’являються при порушенні кровопостачання – судини лопаються. Тоді кров просочується через пори мембрани до вже вийшла з неї жирової тканини і шкіра набуває червоний колір. В даному випадку необхідно звернутися до лікаря.

Такий дефект на обличчі не завжди з’являється тільки через неправильне харчування, недосипання або вікових змін. Мішки під очима можуть бути проявом хвороби. Одна з причин – порушення функціонування нирок. В даному випадку також спостерігається підвищена температура тіла, занадто часті або, навпаки, рідкі сечовипускання, болі в попереку. Це все свідчить про появу гломерулонефриту або пієлонефриту.

Якщо ж виникнення такого дефекту на обличчі супроводжується підвищенням температури тіла, болями в місці утворення набряків або в області чола, а також виділеннями з носа або його закладеністю, це вказує на риніт, гайморит або синусит. Якщо супроводжуючими факторами є чхання, свербіж, прозорі виділення з носової порожнини, порушення дихання після контакту з тваринами, квітами, вовняними виробами, прибиранням квартири, то причиною може бути алергія.

Причина появи мішків під очима може критися в порушенні роботи щитовидної залози. Їх поява супроводжується збільшенням шиї, утрудненням ковтання або дихання. В даному випадку це сигнал або про гіперфункції щитовидної залози, або про появу пухлин в районі щитовидної залози.

Мішки під очима у жінок можуть виникати через порушення функції яєчників. В таких випадках завжди має місце порушення циклу. Можливе збільшення маси тіла. Спостерігається слабкість і депресія.

Це неприємне з естетичної точки зору явище, що супроводжується задишкою і опухлими ногами, сигналізує про проблеми роботи серця. У таких випадках мішки під очима виникають протягом декількох тижнів і з’являються щоранку, а сходять до вечора.

Подібний дефект може вказувати на захворювання легенів або утворення злоякісних пухлин. В цьому випадку припухлості являють собою набряклість, причому набрякати може все обличчя. З’являються головні болі, спостерігаються кровотечі з носової порожнини, які часто супроводжуються кашлем, голос стає хрипким. При даних симптомах може бути виявлена злоякісна пухлина в легенях, в молочній залозі або в інших органах.

У будь-якому випадку, коли подібне небажане явище супроводжуються будь-якими іншими симптомами, навіть якщо це простий кашель, необхідно терміново звертатися до лікаря.

Лікування і профілактика.

Крім мішків під очима, пов’язаних з хворобами, утворення інших досить легко запобігти або уповільнити. Сон і здорове харчування – ефективні засоби. Необхідно виключити з раціону дуже солону їжу; кількість рідини, випитої в день, не повинно бути менше 1,5–2 літрів.

Висипатися. Здоровий сон – це не менше 8 годин на добу, а менше – це вже недосипання. Вранці вмийтеся холодною водою або обітріть шкіру в окологлазной області невеликим кубиком льоду для зняття набряку.

Серед народних засобів для усунення мішків під очима найбільш відомим є сиру картоплю. Його відчищають від шкірки, ріжуть кружечками і накладають на область навколо очей. Сиру картоплю добре знімає набряклість. Тримати його слід 10-15 хвилин, після чого необхідно обполоснути шкіру холодною водою. Замість картоплі можна використовувати свіжий огірок.

Щоб зменшити мішки під очима, використовуйте чайні пакетики. Їх слід просто залити окропом і охолодити, а далі прикласти до обличчя і потримати хвилин 10. Умиватися. Набряк обов’язково зійде.

Швидко прибрати мішки допоможе маска на основі петрушки і сметани. Для цього треба дрібно нарізати трохи зелені – буквально чайну ложку, змішати її з двома чайними ложками сметани і прикласти до повік. Накрити тампоном. Тримати хвилин 10-15. Охолоджені листя петрушки можна прикласти до століть без сметани на ту ж кількість часу. Це також допоможе прибрати набряк.

При тривалому прояві мішків під очима їх можна видалити за допомогою шавлії, з якого необхідно зробити відвар з розрахунку 1 чайної ложки на 100 мл окропу. Відвару дати настоятися півгодини, потім поставити в холодильник і охолодити. Змочити спонж у відварі і прикладати до опухлим століттям кілька разів протягом дня.

Гімнастика для обличчя.

Видалення мішків під очима починається з гімнастики для обличчя. Вона допомагає зберегти пружність шкіри, кругових м’язів обличчя і сполучнотканинної мембрани, а отже, запобігає утворенню набряків.

Вправи від мішків під очима допоможуть не тільки позбутися від недуги, але і запобігти його.

Сильно заплющуємо очі, а потім відкриваємо їх максимально широко. Повторюємо дану вправу 6 разів. Щільно закрити очі і утримувати в такому стані 5 секунд. При цьому не морщити обличчя (контролювати даний процес або подумки, або руками). Перевести погляд вгору, порахувати до п’яти, розслабити очі. Відкритими очима скосити вліво, дорахувати до п’яти, перевести погляд прямо перед собою. Повторити те ж саме в праву сторону. Повторити чотири рази. Швидко моргаємо очима до рахунку 10. На рахунок 10 зажмуритися, широко відкрити очі і 4 секунди дивитися вдалину. Повторити 4 рази. Тримаючи голову прямо, робити обертання очима: вгору-вниз, вліво-вправо. Обертання очима – вправо, вліво. В кожну сторону по 5 разів.

Після такої гімнастики можна вмитися холодною водою, витерти шкіру насухо рушником і нанести крем від мішків під очима.

Така гімнастика обов’язкова для виконання кожен день. А краще два рази на день-вранці і ввечері. Її можна пропускати, якщо робити спеціальний масаж від мішків під очима. Це кругові рухи з верхньої внутрішньої поверхні ока до нижньої внутрішньої поверхні ока. Такі легкі рухи необхідно робити 20 разів.

Водяний мішок під оком що це – Причини появи мішків під лівим оком. Що означають набряки під оком.

Причини появи мішків під лівим оком. Що означають набряки під оком.

Набряки під очима явище досить поширене, і виникнення їх тісно пов’язане з анатомічною специфічністю людського обличчя. Шкіра навколо очей тонше, ніж на решті частини обличчя, і в цьому місці розташовуються жирові шари, що захищають очі від різних подразників. Прошарок ця відмінно вбирає вологу, результатом чого є набряк.

Мішок під лівим оком найчастіше сприймається як косметичний дефект. Причиною прояви симптому вважають:

Патологію нирок, при цьому набряки з’являються і швидко зникають протягом доби — півтора; Порушення еластичності шкіри, пов’язане з неправильним обміном речовин, що в свою чергу є наслідком вікових змін – старіння організму.

Мішки під очима турбують як чоловіків, так і жінок, а часто і дітей.

Мішки під лівим оком причини і лікування.

під оком водяний мішок

Коли з’являються мішки під обома очима, це можна якось пояснити, але чому з’явився мішок тільки під одним оком, причина може бути різна. Одне з найпопулярніших пояснень-дефіцит сну і надмірна втома. Проведення часу перед монітором комп’ютера, читання при поганому освітленні, водіння автомобіля, сприяє появі набряків. У жінок поява мішків може бути пов’язано зі знайомством, з» новою » косметикою.

Все ж чому мішки під лівим оком, а не під двома?

Одного разу, подивившись на себе в дзеркало, людина виявляє деякі припухлості під одним або відразу під двома очима. Відразу ж задається питанням, чому це сталося? Найпростіші причини появи мішка під лівим оком:

Травма, удар, зосереджений на ліву частину обличчя, лоба, перенісся; Звичка спати на лівому боці іноді може стати причиною того, що під лівим оком з’явився мішок. У цьому випадку рідина, з якої на 95% складається організм людини, накопичується на нижній половині обличчя; Велика ймовірність появи мішка під оком – банальна застуда, вона провокує набряк, лівобічний гайморит або синусит; Часто причиною набряку під оком вважають проблеми з серцевою діяльністю. Однак, мішок під лівим оком може і «допомогти» своєму власникові, якщо вчасно звернути увагу на цей фактор, і проконсультуватися з кардіологом, можна уникнути серйозних проблем з діяльністю серцево-судинної системи.

Якщо з’явився мішок під лівим оком причина може бути в укусі комахи – бджоли, оси та інших літаючих і жалять створінь.

З набряком очей часто стикаються люди середнього віку незалежно від статі. Іноді людина заснув на лівому боці після веселого вечірнього проведення часу і з’явився набряк або кола під оком, що надають особі виснажений вигляд. Але ймовірність набряку під іншим оком з цієї причини також ймовірна.

Якщо великий мішок під лівим оком з’явився несподівано, і причину не вдається пояснити якимись факторами, звернення до лікаря допоможе уникнути серйозних проблем зі здоров’ям.

Чим небезпечні мішки під оком.

Якщо з’явився вранці під лівим оком мішок, він здатний опуститися в нижню частину обличчя – до щік, губ, кутиків рота.

Якщо причина такого набряку не в надлишку рідини або безсонні, то він цілком може бути наслідком починаються захворювань, а в деяких випадках їх єдиним симптомом:

Причина мішка під лівим оком може полягати в проникненні алергенної речовини на рогову оболонку. Набряк розвивається дуже швидко при тісному контакті з алергеном, але і зникає негайно, якщо подразник усунутий і прийнято протиалергічну ліки. Такого роду мішок під лівим оком часто супроводжується чханням, сльозотечею, різзю і свербінням в очах, закладеністю і рясними виділеннями з носа; Запалення розташованих поруч анатомічних структур може в багатьох випадках пояснити, чому мішок під лівим оком. У свою чергу, запалення цих структур може бути симптомом, характерним для якогось підступного захворювання; не Можна забувати, що набряки під очима можуть виникнути із-за запалення тканин, розташованих в безпосередній близькості від кореня зуба верхньої щелепи; Вранці під лівим оком мішок з’являється, коли почалося запалення відповідного пазух носа. Набряклість може стати наслідком запальних процесів лицьового нерва, кон’юнктиви ока, периорбитальной клітковини, слізної залози; Серйозний набряк розвивається при перебоях відтоку венозної крові від голови і обличчя. При хребетної грижі защемлення нерва з лівого боку відповідно стане причиною мішка під лівим оком.

Мікседема при патології внутрішніх органів.

Якщо проблема набряклості залежить від проблем серцево-судинної системи, разом з нею відбувається набряк ніг, то великий мішок під лівим оком з’являється у вечірній час. Така ж реакція організму може проявитися, коли паралельно з лікуванням захворювань серця приймаються сечогінні медичні засоби. Коли спостерігається прогресування серцево-судинних захворювань, формується мішок під лівим оком і одночасно з ним набряки на нижніх кінцівках.

Коли нирки не встигають виводити зайву рідину з організму, тобто, спостерігаються проблеми з їх здоров’ям, це також може викликати набряклість під очима.

Необхідні аналізи для визначення причин набряклості.

Як і при лікуванні будь-якого захворювання, перш ніж дізнатися, чому саме з’явився під лівим оком мішок, необхідно пройти комплексне обстеження всього організму, відвідати таких фахівців:

Терапевт. Лікар повинен призначити загальний аналіз сечі, загальний і біохімічний аналіз крові. Потрібно пройти флюорографічне дослідження і зробити кардіограму; Стоматолога. За допомогою комп’ютерної томограми або рентгенівського знімка фахівець дасть висновок про наявність або відсутність захворювань зубів і ясен верхньої щелепи; Алерголога. Для з’ясування, чому мішок під лівим оком, лікар призначить проби на алергенні речовини; Лор-лікаря. За допомогою рентгенограми фахівець дасть висновок про захворювання або відсутність їх в носових пазухах. Невролог. За допомогою комп’ютерної томограми і рентгенівського знімка проводиться дослідження будови хребта, проводиться встановлення проблем з проходженням нервових імпульсів до обличчя і шиї по нервових волокнах.

Мішок під лівим оком і його лікування.

Коли після проходження обстеження і визначення причин опухлості, підбирається найбільш ефективна методика лікування.

Якщо в результаті обстеження у фахівців з’ясувалося, що набряки під оком виступають в якості симптомів захворювання, то зусилля слід спрямувати на лікування самої хвороби.

Якщо встановлено, що мішок під лівим оком є наслідком косметичного дефекту, то потрібно трохи підкоригувати свої поведінкові звички, а саме:

Змінити характер освітлення на робочому місці, вдома в кухні або в кабінеті, гаражі. Намагатися забезпечувати максимум природного освітлення в приміщеннях. Працюючи перед монітором комп’ютера, слід частіше робити перерви. При користуванні косметикою, з вини якої часто з’являється мішок прямо під лівим оком, на ніч слід позбавлятися від макіяжу спеціальними косметичними препаратами, легким кремом для шкіри. Увечері не потрібно вживати солоні страви, багато рідини, небажано вживання алкогольних напоїв. Дотримуючись цього правила також можна вберегтися від мішків під лівим оком. Добре впливає на стан шкіри навколо очей повноцінний тривалий нічний сон, вдало обрана подушка, не провокує спазм шийних м’язів.

Як прибрати мішок під лівим оком у дитини.

Набряки під оком проблема не тільки дорослих, діти також відчувають всі «принади» цього дискомфорту. Причини набряку у дітей в основному такі ж, як і у дорослих. Але може бути і вроджена припухлість, що виникає через особливості будови жирової окологлазной тканини.

Раптове виявлення набряку паралельно з хворобливою зміною станом організму має насторожити батьків. Необхідно в цьому випадку проконсультуватися у педіатра, який порадить, як прибрати мішок під лівим оком.

Водяний мішок під оком. Чому з’являються мішки під очима і як від них позбутися.

Вікові зміни шкіри стають естетичною проблемою для представниць прекрасної статі. Не так часто турбують мішки під очима причини і лікування у чоловіків залежить від багатьох факторів. Важливо розібратися косметичний це недолік або симптом захворювання.

Причини появи мішків під очима.

Очі є дуже вразливим органом. Для захисту, навколо очного яблука знаходиться щільний шар жирової клітковини. Відокремлює її від ніжної шкіри повік тонка мембрана, при розтяжці якої і утворюється грижа у вигляді мішків.

Чому з’являються мішки під очима:

генетична схильність призводить до набряків і в юному віці; різні алергічні реакції, при набряку Квінке спостерігається свербіж, подразнення, підвищена сльозоточивість, алергічний риніт викликає пил, квітковий пилок, прийом медикаментів, укуси комах можуть призводити до появи набряку не тільки разом проколу жалом, також спостерігається підвищення температури, збільшення лімфатичних вузлів; збої в роботі видільної системи, мішки під очима причини і лікування у чоловіків пов’язані з нирками, увагу потрібно звернути на блідість обличчя, зміни кольору урини, болі в попереку; гострі респіраторні інфекції, крім свербежу та набряку області очей, підвищується температура, набрякає слизова носа, дере в горлі; гайморит небезпечний скупченням гною в носових і лобних пазухах, призводить до характерної набряклості повік, утруднення дихання, головного болю; травми особи стимулюють приплив рідини в певні зони, змінюється колір шкірних покривів, гематоми не єдині наслідки, порушується процес травлення, сповільнюється пульс.

Найбільш поширеною причиною є спосіб життя представників сильної половини.

Чому з’являються мішки під очима вранці.

Помітити характерну припухлість століття можна відразу ж після пробудження. Якщо інших симптомів не спостерігається, загальний стан не погіршився, причина криється в режимі дня, харчування. Раціон чоловіків часто складається з пряних, гострих, солоних страв. Подібне меню відбивається як на роботі печінки, так і на роботі нирок. Підвищене навантаження, для очищення організму від регулярно надходять токсинів, призводить до зниження функцій головних органів.

Причини появи мішків у чоловіків вранці:

зловживання алкоголем, куріння; пізні вечері, багаті сіллю, приправами, тваринними жирами; відсутність повноцінного якісного сну; тривала робота за монітором комп’ютера.

Порушення активного режиму і відпочинку, алкоголь і неправильне харчування призводять до захворювань нирок. При хронічному перебігу, крім набряклості вранці, спостерігається зміна кольору сечі, постійно підвищена температура тіла. Якщо стан ускладнюється зниженням імунітету внаслідок респіраторних інфекцій, активізується потовиділення, відчувається озноб, при сечовипусканні з’являються хворобливі відчуття. Потрібна негайна консультація нефролога і урол.

Жирові, водянисті і молярні мішки під очима.

Стан нижніх повік значною мірою впливає на зовнішній вигляд людини, видаючи вік (іноді і додаючи кілька років) і надаючи особі болючий, а частіше недоглянутий вигляд. Мішки і круги під очима непросто приховати, адже косметика не завжди з цим завданням справляється, і людині нічого не залишається, як сховатися за очками з темними скельцями. Зовні мішки під очима у різних людей виглядають однаково і являють собою припухлість, в більшій чи меншій мірі нависає над нижнім краєм очниці . Насправді існує два види мішків: одні виникають із-за скупчення рідини (набряк), а інші з’являються внаслідок розростання підшкірної жирової клітковини, причому кожен з них має власний механізм появи та особливості розвитку. Говорячи про проблему, не можна залишити без уваги ще один вид утворень – малярні мішки під очима, хоча до області під очима вони відношення не мають і виникають в результаті деформації тканин, що лежать на кордоні вилиці і нижній частині очниці. Дізнайтеся більше про мішки під очима.

Мішки під очима: відео.

Водянисті мішки під очима.

Набряклі мішки під очима можуть виступати як самостійні освіти, так і доповнювати жирові грижі. Жир має пухку структуру і самою природою йому відведена роль акумулятора води в організмі. При затримці рідини (схильності до набряків внаслідок проблем з нирками, наприклад) частина її потрапляє в жирову клітковину, розташовану під повіками, збільшуючи тим самим її обсяг і змушуючи «вивалюватися» за межі, окреслені глазничной кісткою. Якщо набряк доповнює вже наявну жирову грижу, то утворюється мішок вражаючих розмірів! Зазвичай освіти, поява яких спричинено затримкою рідини, проявляються після сну і швидко проходять . Прискорити процес можна, використовуючи компреси з відварів чаю, ромашки, петрушки або провівши легкий масаж нижньої повіки кінчиками пальців з метою активізувати мікроциркуляцію крові та лімфи, що дозволить трохи «підсушити» або дренувати тканини. З одного боку, від припухлостей обумовлених набряками позбутися нескладно, але, на жаль, набряклі мішки – це часто не просто косметичний дефект: їх регулярна поява є приводом до обстеження внутрішніх органів, особливо нирок, сечового міхура і печінки .

Жирові мішки (грижі) під очима.

Жирові мішки під очима і в області верхньої повіки утворюються через зниження еластичності шкіри періорбітальної зони, яку, в свою чергу, провокує постійне мімічне навантаження. Крім того, шкіра повік розтягується і провисає, захоплюється вниз силою тяжіння (птоз), в результаті під шкірою утворюються вільні простори, куди відразу спрямовується підшкірна жирова клітковина, що знаходиться в периорбитальной зоні.

Теоретично її повинна утримувати мембрана, що відділяє жирову тканину від шкіри, але вона з віком втрачає цю здатність з-за втрати еластичності. До речі , тільки в кінці XX століття лікарі-косметологи відмовилися від операції з ушивання мембрани , коли зрозуміли, що не тільки її ослаблення впливає на утворення гриж в зоні навколо очей.

Малярні мішки під очима.

На відміну від жирових і «водяних» утворень цей вид утворень під очима є виключно косметичним недол м і не який зв’язку з патологіями внутрішніх органів не має. Власне, і мішками під очима ці утворення, звані фахівцями скуловыми грижами або суфами, називати некоректно, адже вони утворюються з-за надлишку або нестачі підшкірної жирової клітковини в області скул і на кордоні виличної і глазничной областей. Дізнайтеся більше про малярних мішках (причини появи, симптоми і методи позбавлення від дефекту).

Всі перераховані види мішків під очима об’єднують:

спадкова схильність до утворення гриж і набряків;

особливості будови кісток, що формують очну ямку;

складність позбавлення від дефекту.

Хоча сьогодні існують досить ефективні косметологічні методики підтяжки шкіри нижніх повік, забезпечити пролонгований ефект можуть тільки хірургічні методи корекції , особливо якщо мова йде про жирових грижах і малярних мішках під очима. Дізнайтеся більше про лікування мішків під очима.

Фото пацієнтів до і після лікування мішків під очима.

Набряк під одним оком: причини, лікування.

Етіологія захворювання.

Основні причини: порушення відтоку, скупчення рідини в тканинах. Хвороб, що викликають стмптом, безліч.

Найпоширеніший ознака виникнення припухлостей-порушення в роботі нирок або їх захворювання. Це пов’язано з недостатнім виведенням рідини і солей з організму, яке, в першу чергу, відбивається скупченням рідини. Утворилися мішки дуже м’які, шкіра над ними часто буває блідого кольору.

Опухлість може бути викликана алергією. Явища найбільш поширені у жінок і виникають в результаті впливу нанесеної косметики. Механічні пошкодження і травми можуть викликати припухлість. Поява освіти може бути викликано інфекцією. Початок розвитку запального процесу ячменю може спровокувати набряк під лівим оком або з іншого боку, викликаючи хворобливі відчуття, ускладнюючи зір, підвищуючи температуру тіла і болю — найважче з усіх опухлість під оком. Може з’явитися в результаті проникнення інфекції або після переохолодження організму. Лікувати проблему самостійно не рекомендується.

Гормональні порушення у жінок — найбільш поширені причини . Вони виникають в результаті порушеного обміну рідини, несвоєчасного відтоку від області очей. Серед інших причин відзначають вагітність і менструальний цикл, особливо його заключна стадія. З віком ймовірність виникнення мішків збільшується через втрату еластичності шкіри, ослаблення м’язів.

До появи проблем може бути причетний алкоголь. Надмірне вживання спиртних напоїв дуже часто призводить до таких наслідків. Велика кількість рідини, особливо випите перед сном, негативно позначиться на обличчі вранці.

Рецепти народної медицини.

Якщо мішки викликані втомою, неправильним режимом дня, безсонням, усунути їх можна простими народними засобами. Досить вмитися поперемінно холодною і теплою водою, створити контраст температур. Після цього бажано промокнути обличчя рушником, ні в якому разі не слід терти обличчя, інакше обавится почервоніння.

Набряклість знімається лікарськими властивостями рослин, найпопулярніше і ефективне — петрушка. Для застосування свіжі листя дрібно нарізають або подрібнюють, потім прикладають до опухлим місцях, зверху краще притиснути ватою або шматочком марлі (бинта).

Кілька листя свіжої або заготовленої петрушки заливають окропом, досить однієї столової ложки. Після 15 хвилин заварювання засіб готове, змочуєте в ньому тканину або вату, протираєте проблемну область. Засіб писпользуют не тільки для позбавлення від мішків під очима. Настоянку петрушки добре використовувати в профілактичних цілях.

Існують способи боротьби з використанням овочів. До популярних можна віднести огірок і картоплю. Картопля має впливу на подглазничные області, завдяки входить до його складу крохмалю, який вбирає і утримує вологу. Підійде свіжий або варену картоплю. Відварені шматочки прикладають до набряклих місць на півгодини, цього буває достатньо. Сирі бульби нарізають кружечками і накладають на подглазничние області. Попередньо краще обернути скибочки бинтом або марлею. Час такої процедури не більше 15 хвилин.

Огірок нарізають тонкими скибочками і прикладають до очей. Але по ефективності він поступається петрушці і картоплі. Хороший спосіб боротьби за допомогою чорного чаю, примочки з нього дуже допомагають. Добре змішувати чай з аптечною ромашкою, такий засіб буде володіти і протизапальну властивість. Примочки теплим розчином за допомогою вати швидко позбавлять від набряків.

Якщо набухання викликано алергією, його можна лікувати настоями і відварами трави очанки. Добре пити настоянку, а на очі робити спеціальні примочки з відвару. Така настоянка здатна вилікувати навіть інфекційний кон’юнктивіт. Вживати всередину настоянку краще порціями перед їжею, по 1/3 частини склянки. Примочки накладаються на 10 хвилин.

До інших причин появи проблеми відносяться неправильне положення голови під час сну, тиск жорсткої подушки на будь-яку із сторін особи. Сам матеріал наволочки або подушка можуть викликати алергічну реакцію, що призведе до набряклості в нижній подглазничной області. Різні хронічні захворювання сприяють розвитку припухлості.

Іноді застосовуються контрастні компреси. Використовують не звичайну воду, а настоянки і відвари з лікувальних трав. Можна скористатися шавлією. Траву заварюють в двох ємностях об’ємом не більше склянки. Після цього одну охолоджують, а іншу підтримують в гарячому стані. Поперемінно змочують вату і наносять відвар на подглазничные області, створюючи різницю температур.

Людям, що страждають захворюваннями серця, після сну знайоме явище набряків під очима. Уникнути такого явища допоможе настоянка або відвар листя подорожника. Досить взяти близько 15 листків і проварити їх в ємності 1,5 літра протягом 15 хвилин. Потім відвар повинен настоятися ще годину, після цього він буде готовий до вживання. Пити можна протягом дня по 2 склянки. Таке профілактичний засіб здатне усунути і зменшити появу набряків. При регулярному вживанні протягом місяця ймовірність виникнення набухання зникне повністю.

Консультація фахівця.

Найправильнішим і ефективним способом лікування, якщо око опухає, буде звернення до лікаря. Особливо якщо це викликано інфекцією або запальним процесом. Якщо виник різні.

Рекомендується пройти обстеження нирок, серця, гормонального фону, і за результатами буде призначено ефективне лікування.

Лікування і усунення мішків після оперативного втручання з корекції зору можна проводити за допомогою народних засобів, що застосовуються для зменшення і зняття набряклості. Але краще попередньо проконсультуватися з лікарем.

При початку запального процесу, званого ячмінь, лікування проводять із застосуванням спеціальних лікарських засобів. Не можна змочувати область запалення і накладати компреси — це може привести до поширення інфекції далі. У запущених і складних випадках для видалення скупчень гною вдаються до допомоги хірургічних методів у відділеннях щелепно-лицьової хірургії. Самостійні спроби видавити або розкрити область запалення заборонені.

Профілактика.

Для виключення появи мішків досить дотримувати режим дня, не зловживати важкою і гострою їжею і напоями, особливо це стосується алкоголю. Не перепрацьовуйте органи зору роботою, менше сидите за комп’ютером.

Чому з’являються мішки під правим оком. Лікування набряків.

Набряки під очима турбують багатьох людей, як дорослих, так і дітей, у яких цей дефект може бути вродженим. Анатомічна специфічність людського обличчя – непряма причина набряку (мікседеми). Справа в тому, що навколо ока шкіра набагато тонше, ніж на решті частини обличчя, і як раз в цих місцях розташовується добре вбирає вологу жировий прошарок. Зайва волога під очима і є причиною набряку.

Мішок під правим оком – це аневризма нижньої повіки, і з однаковою ймовірністю може бути як косметичним дефектом, так і симптомом легких або серйозних захворювань. Шкіра верхнього і нижнього століття разюче відрізняється від шкіри на лобі, щоках, підборідді такими якостями:

Дуже тонкий шар жирової клітковини; На цій ділянці мало волокон, що забезпечують еластичність шкірного покриву обличчя і здатність дати опір розтягуванню. Цей фактор частково пояснює, чому під правим оком з’явився мішок; нижню повіку розташоване «на вазі», у нього немає підтримки м’яким тканинам; Окологлазная шкіра постійно знаходиться в русі – моргання, нахмурювання; на нижню повіку надає навантаження жирова периорбитальная тканину очниці, розташована навколо ока; в шкірі нижнього і верхнього століття знаходиться безліч судин, що утворюють велику мережу і з’єднуються з судинами в черепній коробці; З’явився вранці під правим оком мішок може лімфатичні вузли біля вух і під нижньою щелепою. Цей фактор враховують при косметичних процедурах, метою яких є поліпшення кровообігу і ліфмооттока в області навколо очей.

Мішок під правим оком причини і лікування.

Велика ймовірність опухлості під оком може бути обумовлена такими факторами:

Скупченням зайвої рідини безпосередньо в шкірі, що оточує очі. Микседему може спровокувати зростання обсягу периорбитальной клітковини. При цьому жирова тканина випирає і акцентує шкіру століття перед собою. При ударах, інших механічних пошкодженнях правого боку обличчя-перенісся, чола, скупченні крові в шкірі повік, може з’явитися опухлість під правим оком.

Мішок під правим оком причина косметична.

під оком водяний мішок

Скупчення рідини в шкірі нижньої повіки під оком вважається «несерйозним», косметичним в таких випадках, коли мікседемі передувала:

Тривале перебування перед монітором комп’ютера; Тривале читання при слабкому або люмінесцентному освітленні; Великий мішок під правом оком може з’явитися після тривалого керування автомобілем у темну пору доби.

У випадках відбувається перенапруження розташованих в області навколо очей м’язів, чого погіршується надходження крові в судини століття, її рідка частина просочує шкіру і провокує мішок під правим оком.

Неправильний догляд за шкірою, що полягає у використанні агресивних косметичних очищувальних препаратів, жирних кремів, призначених для догляду за шкірою рук і ніг, тональних кремів з важкою структурою, пудри, коригувальних мазей і т. д.; Припухлість нижнього століття може бути наслідком перерозтягнення шкіри і втрату еластичності її при систематичному порушенні правил нанесення макіяжу і звичкою руками розтирати з’явилася микседему; Подразнення слизової оболонки рогівки ока димом, хімічними речовинами, буває відповіддю на питання: чому під правим оком з’явився мішок; Потрапляння на рогівку твердого чужорідного тіла; Рана, отримання від оцту бджоли, оси, комара в окологлазную зону шкіри обличчя, провокує набряки, яка розвивається під дією сили тяжіння вилилась крові і опускається до губ, підборіддя.

Чому мішок правим оком, а під лівим немає.

Найлегше пояснити причину набряклості відразу під лівим і правим очима – безсоння, перевтома, багато випитого пива під час показу футбольного матчу, довге перебування за кермом машини. Представниці слабкої статі пов’язують мішок під правим оком із застосуванням нової, незвичної для обличчя косметики.

Несподівано виявивши припухлість під оком «постраждалі», дивуються, чому вона з’явилася?

Найбільш ймовірними поясненнями бувають:

Звична поза нічного відпочинку — на правому боці, або навпаки, людина заснула після вечірки з великою кількістю алкоголю в незвичній позі — на правому боці. Такий курйоз відбувається через скупчення рідини, що становить основну частку маси тіла людини, в тій частині особи, яка знаходиться нижче; Застуда, ГРВІ, ГРЗ, можуть спровокувати рак. Синусит і гайморит також іноді стають причиною набряклості; Досить поширена версія набряку – проблеми з серцево-судинною системою. Іноді опухлість стає «візитною карткою» гіпертоніка. Але буває, що несподівано з’явився мішок під правим оком може і надати своєму власникові послугу, якщо людина відразу звернутися до кардіолога. Коли лікар на ранній стадії виявить захворювання, то його можна швидко і ефективно вилікувати.

Як правильно діагностувати причини набряку.

Дискомфорт, який з’являється від такого «прикраси», як під правим оком мішок, повинен насторожити людину, змусити його відвідати найближчу поліклініку, пройти ретельне обстеження. Такий візит повинен включати наступні дії:

Відвідування терапевта на предмет здачі аналізів крові – загального і біохімічного, сечі. Лікар повинен дати висновок по кардіограмі і флюорографії звернувся. Стоматолог повинен визначити, чи пов’язана набряклість із захворюваннями зубів верхньої щелепи і ясен. Алерголог призначить тести на алергени для визначення, чому мішок під правим оком, а під іншим ні. Лор-лікар по рентгенограмі перевірить стан носових пазух, хвороби яких часто викликають набряки. Лікар невролог по рентгенівському знімку і КТ – комп’ютерній томограмі досліджує хребет. Метою цього є встановлення шляхів проходження нервових імпульсів до шкіри обличчя і шиї.

Мішок під правом оком і його лікування.

Коли в результаті комплексного обстеження встановлено причини, що спричинили набряк на обличчі, намічається дієвий спосіб терапії.

Якщо лікарі за результатами обстеження встановили, що опухлість під оком є симптомом якогось захворювання, зусилля слід зосередити на позбавлення від недуги. Ну а якщо визначено, що мішок під правим оком – це результат косметичного дефекту, слід трохи змінити навколишнє оточення, звички поведінки, зокрема:

Радикально змінити освітлення місця, де проводиться основний денний час – кабінет, кухня, гараж. Забезпечити приміщення максимально можливим способом природного освітлення; Обов’язково робити 5-10-хвилинні перерви протягом кожних 1,5 – 2-х годин роботи перед монітором комп’ютера; Жінкам, які користуються косметикою, яка може бути причиною, по якій з’явився мішок прямо під правим оком, перед сном знімати макіяж спеціальними косметичними розчинами, кремами для обличчя; Перед нічним відпочинком відмовитися від гострої їжі, великої кількості рідини, пива та інших алкогольних напоїв. Такі обмеження в їжі також знижують ризик утворення — мішка під правим оком; Здоровий восьмигодинний нічний сон покращує колір обличчя, стан окологлазных ділянок шкіри особи. Правильна подушка не провокує скорочення шийних м’язів.

Як прибрати мішок під правим оком у малюка.

Іноді діти, як і дорослі можуть випробувати дискомфорт, що виражається у вигляді пухлини під оком. Причини дитячої набряклості мало чим відрізняється від набряклості «дорослої». Але у дітей цей дефект часто буває вродженим. Пояснюється це своєрідною будовою тканин навколо ока – жирових оболонок.

Несподіваний набряк, що супроводжується хворобливими відчуттями в організмі, повинен стати сигналом для оточуючих дитину дорослих.

В цьому випадку діагностує причину опухлости, і визначить, як прибрати мішок під правим оком дитячий лікар педіатр.

Набряк під оком з одного боку: причини і лікування.

Опублікував: Лайма Янсонс.

Виникнення набряку під оком з одного боку особи досить часте явище. Він утворюється в результаті скупчення рідини під одним або іншим оком і.

Причини його появи бувають досить очевидними — укус комахи, запалення, алергічна реакція, травма. Односторонні набряки зазвичай сигналізує про наявність патологічного процесу місцевого характеру.

Причини появи набряку під одним оком.

Алергія. Косметичні засоби, лікарські препарати, побутовий пил, продукти харчування — можуть викликати місцеву алергічну реакцію. Ніжна шкіра навколо ока миттєво відреагує на вплив алергенів появою припухлості під оком. Алергічні набряки супроводжуються сверблячкою, зникають так само раптово, як і з’являються. Травма. При ударі по голові, лобі, в область перенісся виникає набряк м’яких тканин, внаслідок чого накопичується рідина, утворюючи мішок під оком.

Фото 1: Травматичний набряк під оком може ускладнюватися появою гематоми і больовими відчуттями. Джерело: flickr (SharonaGott).

Інфекційні захворювання повік . Кон’юнктивіт, ячмінь, блефарит-причини запального характеру утворення набряку під одним оком. Відмінні ознаки інфекційного набряку: виражене почервоніння століття, неприємний біль при пальпації, місцеве підвищення температури в області набряку. Своєчасне лікування успішно усуває набряклість. Укус комахи . Під час укусу комахи (оси, бджоли, комарі, шершні, оводи, мошки та ін) зі слиною виділяються токсини. Відповідною реакцією імунної системи організму буде пухлина на місці укусу, почервоніння, неприємний свербіж, больові відчуття. Якщо комаха вкусила за повіку – це привід для занепокоєння. Шкіра навколо ока має властивість сильно розтягуватися, тому набряк може досягати значних розмірів.

Зверніть увагу! Існує статистика, що від укусів бджіл гине в 4 рази більше постраждалих, ніж від нападу змій.

Запалення лицьового нерва . Набряк під оком, з одного боку, може виникнути при запаленні нерва на обличчі. Болі в спині, шиї, голові є характерними симптомами даного неврологічного захворювання. Грижа хребта . При міжхребцевої грижі, локалізованої в шийному відділі, з’являється припухлість під одним оком. Болі в шийному відділі, порушення координації рухів, слабкість м’язів, поява мурашок – основні прояви хвороби. Часто протягом тривалого часу грижа може протікати без симптомів. Набряк під оком буде єдиним свідченням даної патології. Гайморит, синусит . Ускладнення набряк під оком виділеннями з носа, болями в області очей і чола – необхідна консультація отоларинголога. Нелікований нежить з часом може перейти в хронічну форму, або ж можуть розвинутися грізні ускладнення. Стоматологія. Набрякання ока виникає при запальних процесах зубів, що супроводжуються гострим зубним болем, нагноєннями в області ясен. Після видалення зуба (частіше третього моляра або зуба мудрості), набряк починається від лунки зуба і поширюється до ока. Неправильний спосіб життя . Постійне недосипання; надмірне вживання в їжу гострої і солоної їжі, алкоголю; сильна напруга очей. Зазвичай в цих випадках набрякають обидва ока, але після сну на одному боці, набряк може бути більше виражений з того боку, на якій людина спала. Неправильне положення під час сну . Заснувши в незручній позі, можна прокинутися з набряком під оком. При неправильному положенні голови може венозний відтік крові в кровоносних судинах, розташованих навколо очей. Косметологічні процедури . Прибрати такий мішок під оком буде набагато складніше і займе велику кількість часу.

Фото 2: Поява набряку під одним оком може бути викликано помилкою косметолога при виборі дозування або неправильне введення компонента. Джерело: flickr (Dr.Rendon).

Набряк під правим оком.

Якщо вогнище запалення знаходиться в правій частині обличчя, значить, набряклим буде праве око. Поява мішка під оком з правого боку може бути викликано інфекцією, яка проникла на слизову правого ока і викликала його запалення. Наявність набряку може говорити про інфекційні захворювання носових пазух з правого боку. З таким симптомом потрібно звернутися до лікаря, щоб правильно визначити причину і метод лікування.

Набряк під лівим оком.

Лівосторонній набряк ока виникне, якщо патологічні процеси прогресують у лівій стороні обличчя. Лівобічний набряк може бути наслідком захворювання серця та інших внутрішніх органів, наприклад, шлунка і кишечника. Лівосторонні гайморити і синусити — теж можуть спровокувати утворення припухлості під лівим оком. Для визначення причини потрібно проаналізувати супутні симптоми або дії, які могли викликати його появу.

Заходи для усунення набряклості.

Щоденний догляд за шкірою в області очей (застосування спеціальних косметичних кремів; контрастне вмивання; щоденне очищення шкіри від косметики). Повноцінний відпочинок і сон. Застосування антигістамінних і протизапальних лікарських препаратів. Спеціальний масаж і гімнастика для повік.

Це цікаво! Якщо у вас немає часу на виконання процедур щодо усунення набряклості – вранці до закритих очей на кілька хвилин прикласти срібні ложки, то результат буде приголомшливий!

Гомеопатичне рішення.

Гомеопатичні засоби, на відміну від традиційних лікарських препаратів, мають більш щадною дією на організм людини. Особливо це важливо для таких категорій людей, як вагітні жінки, діти, літні люди з ослабленим імунітетом. Вони не викликають звикання і побічних явищ. Слід пам’ятати, що призначенням препарату і його дозуванням повинен займатися кваліфікований доктор-гомеопат. Для точного вибору він обов’язково враховує і те, як проявляє себе хвороба, де локалізується, що відчуває людина і як себе веде. Поява набряку з правого або лівого боку також може бути вирішальним для вибору засобу.

Симптоматичні гомеопатичні препарати для усунення набряків:

Arsenicum album (Арсеникум альбум) – гомеопатичний сечогінний засіб, може застосовуватися при стіканні нижніх кінцівок, так і всього організму. Kalium carbonicum (Каліум карбоникум) — діуретик гомеопатичного походження, його успішно призначають при недокрів’ї; в особливості при стіканні верхніх повік, включаючи набряклу припухлість між бровами і віями. Kalium iodatum (Каліум йодатум) – ефективний при загальному стіканні організму, якщо дані набряки виникли шляхом інфільтрації сполучної тканини. Apis mellifica (Апіс mellifica) – цей компонент застосовується при набряках місцевих і загальних, особлива спрямованість – це набряках серцево-судинного походження. Arnica (Арніка) — препарат включає в себе квітки арніки, має протизапальну, кровоспинну дію і добре знімає набряки. Lymphomyosot (Лимфомиозот) — препарат гомотоксического ряду, має протинабрякову, протизапальну, лімфодренажним дією.

Про автора.

під оком водяний мішок

Набряк під правим оком | Причини.

Утворення мішків під очима може свідчити про будь-які порушення в організмі. Але бувають випадки, коли припухлість з’являється тільки під одним оком, з правого або лівого боку. Що робити, якщо виник набряк під правим оком? Причини даного явища ми розглянемо в статті.

Причини появи набряків.

Набряки під очима — досить поширене явище. Їх утворення безпосередньо пов’язане з анатомічними особливостями особи людини.

Навколо очей шкіра набагато тонше, ніж в цілому на обличчі. Біля очниці під шкірою розташовуються жирові шари, які покликані захищати око від пошкоджень. Саме цей прошарок добре вбирає вологу, в результаті чого і з’являється набряклість.

Якщо волога накопичується занадто часто (внаслідок порушень в організмі), шкіра розтягується і мішки під очима стають хронічним явищем.

У деяких випадках набряки можуть бути несиметричними. Причини появи припухлості під правим оком:

Кон’юнктивіт. При даному захворюванні крім набряку спостерігається почервоніння, свербіж і гнійні виділення. Через деякий час симптоми переходять на друге око. Травма. Будь-травматичне ушкодження в області голови (лобова частина, череп, і т. д.) може проявитися набряком під оком. Укус комахи. Може залишитися непоміченим, особливо укуси дрібних комах. В такому випадку набряк проходить через кілька днів. Порушення лімфовідтоку. Виникає як наслідок підвищення венозного тиску у людей, що мають серцеву недостатність або захворювання перикарда. Гіпотиреоз. Порушення обміну білків в організмі, яке проявляється появою набряку під оком і по всьому тілу.

Що робити.

При виявленні набряку під правим оком спочатку потрібно виключити очевидні причини — зловживання алкоголем, переїдання на ніч солоної їжі, довге перебування за комп’ютером, недосип або, навпаки, міцний сон тільки на правому боці.

Якщо мають місце дані причини, можна спробувати прибрати набряк самостійно. Для цього добре підійдуть чайні пакетики, або відвар ромашки.

При підозрі на кон’юнктивіт потрібно звернутися до лікаря, який призначить лікування.

Якщо очевидних причин набряку і супутніх симптомів немає, потрібно пройти комплексне обстеження, щоб виключити захворювання серця.

Водна дієта — відгук.

Гуд Бай целюліт і мішки під очима.

Добрий день, давно знала що людині необхідно випивати в день до 2-х літрів води, але як то досі у мене не складалося з цим, однією з причин було те, що я неймовірна сыкуха, варто мені випити чаю, води або соку перед дорогою або просто на ніч. так після всього цього я стаю мега частим відвідувачем туалету, добре якщо він є поруч, а якщо ні. Від сюди я й не пила багато води, бо думала що це не моє покликання так пити її багато, якщо вона відразу на прохід йде.

І ось одного разу вивчаючи дієти , хотілося скинути пару кілограм, я натрапила на водну дієту, прочитавши відгуки — вони мене вразили і я зважилася налагодити свій питний режим! Спасибі вам мої невидимі помічники що зробили так що я прочитала статті про водну дієту.

-це поступове зниження маси тіла, за рахунок того що просто перестаєш сам того не помічаючи є менше.

-йдуть набряки, у мене особисто пропали вічні мішки під очима, які у мене були розміром з самі очі, а це при всьому при тому ,що я завжди навпаки думала ,що вони у мене з-за того, що я п’ю багато чаю! Виявляється набряки іноді бувають із-за нестачі води.

-йде целюліт, він просто розгладжується причому вже на перших днях дотримання правил пиття.

-поліпшується колір обличчя.

— менше тягне на солодке, а його я дуже люблю.

-дуже легко переноситься.

— є протипоказання, хворі нирки наприклад.

— важко перший час себе налаштувати на режим, хочеться обід запити чаєм.

— перший час бігаєш в туалет, але потім як то все налагодилося.

ПРАВИЛА ВОДНОЇ ДІЄТИ.

за 40-60 хв до їжі 1 склянка чистої не газованої води.

після прийому їжі забороняється пити протягом 2 годин, 1 годину якщо їжа була легка (овочі наприклад)

у день необхідно випивати близько 2 літрів.

Рекомендую всім, звичайно треба поспостерігати за вагою ще, але в принципі навіть якщо вага особливо сильно не буде йти я не турбуватимуся — на це є фітнес.

водяний мішок під оком що це.

під оком водяний мішок

Автор Telman поставив питання в розділі хвороби, ліки.

вранці навколо очей як водяні мішки і на повіках і під очима що мені попити і отримав кращу відповідь.

Відповідь від Queen [гуру] чоловіки, в 22 випадках з 100, звертаючи увагу на жінку, виділяють її очі. Недолік кисню, неправильне положення голови під час сну, неправильний догляд за шкірою повік спочатку непомітно, але вірно роблять свою справу. В результаті — втомлені почервонілі очі, з синіми півколами. Щоб картина не була настільки плачевною, про шкіру очей необхідно дбати, нижче Ви знайдете прості, але ефективні рецепти. Круги під очима теж бувають спадковим недоліком. Однак частіше їх причиною є недолік сну, алкоголь або мляве кровообіг. Від алкогольних напоїв в тканинах шкіри знижується рівень вологи. Внаслідок цього шкіра стає більш тонкою і прозорою, а під очима шкіра і так дуже тонка. В результаті вона настільки стоншується, що через неї просвічують кровоносні судини. Покращує стан все, що стимулює кровообіг, — холодні компреси, лід тощо.. . Ще однією причиною появи мішків під очима є старіння шкіри. Втрачається колишня пружність м’язів, що неминуче призводить до нависання шкіри у вигляді складок або мішковидних утворень. В області століття можливо навіть утворення жирових гриж-взбуханий внутрішньоорбітального жиру. Усунути утворився надлишок жиру і шкіри повік можна тільки хірургічним шляхом в косметологічному установі. Для попередження появи мішків під очима рекомендують робити наступні вправи: 1. Сильно заплющити очі, потім відкрити їх широко 5-6 разів поспіль з інтервалом в 30 с. 2. Щільно закрити очі, намагаючись при цьому не морщити особи, на рахунок 5 широко відкрити очі і подивитися вгору, порахувати до 5 і розслабити очні м’язи. Для попередження утворення зморшок на лобі необхідно покласти вказівні пальці на область брів. Виконати як мінімум 3-5 разів. 3. Тримаючи голову прямо, скосити очі вліво, на рахунок 5 подивитися прямо перед собою і закрити на кілька секунд. Потім повторити те ж саме вправо. Повторити 3-4 рази. 4. Моргати обома очима максимально швидко; на рахунок 10 щільно закрити очі, намагаючись не морщити особа. Через 4-6 секунд відчинити очі і розслаблено вдивлятися в якусь точку далеко протягом 3-5 секунд. Розслабитися. Виконати 3-5 разів. 5. Тримаючи голову прямо, дивитися вгору-вниз, вправо-вліво. 6. Обертати очима по колу: вгору-вправо-вниз-вліво і в зворотний бік.

Мішки під очима: звідки беруться і як з ними боротися.

Хто зустрічався з набряками під очима, розуміє, як складно заховати цей дефект, що псує зовнішній вигляд. Особа виглядає втомленим, болючим і постарілим. Справа в тому, що шкіра – це відображення нашого внутрішнього стану. Крім того, ділянки під очима – ніжні і чутливі. Часто мішки з’являються після 50-річного віку. Але це не говорить про те, що молодим дівчатам рано звертати увагу на проблему шкіри навколо очей.

Що таке набряки і їх симптоми.

Набряк утворюється, якщо рідина накопичується під тонким шаром шкіри і схожий на мішечок. Під шаром шкіри розташовані пухкі ділянки сполучної тканини, не захищені колагеновими волокнами. Колаген допомагає шкірі бути пружною. Друга причина – слабка мембрана, зобов’язана утримувати жировий компонент.

Теплі і м’які набряки очей і обличчя вранці говорять про захворювання нирок. При розвитку хвороби з’являються супутні симптоми.

Палять і питущі жінки виглядають набагато старше власного віку з вираженими мішками. Шкіра втрачає еластичність, так як клітини зморщуються, їм бракує вологи. Рідини ж накопичуються між ними.

При гормональних порушеннях в організмі накопичуються продукти білкового обміну. Набряки поширюються навколо очей і помітні на м’яких тканинах і внутрішніх органах.

Інфекційне або вірусне запалення діє на очі. Так як око влаштований так, що набрякати не може, сильному набряку піддаються навколишні тканини.

Набряки, які не проходять до обіду, говорять про генетичну схильність.

При хворому серці набрякає одна сторона обличчя.

Причини утворення мішків під очима.

Перш ніж боротися з псують Вид мішками, варто дізнатися, в чому причина.

Неправильний сон.

Вплинути можуть недосипання, особливо, коли супроводжуються стресом і перевтоми. Також «екстер’єр» особи з ранку погіршиться, якщо голова під час сну розташована неправильно, тобто не носом вниз. Спати потрібно на спині і на піднятій подушці.

Порушення в харчуванні або питному режимі.

Наприклад, зайвий алкоголь, надлишок копчених, пряних і солоних страв або випито багато рідини перед сном. Також мішки з’являються у людей, що п’ють води менше норми. При цьому вода запасається про запас і проявляється у вигляді мішків.

Життєві ситуації.

Сюди можна віднести втому очей, тривалий плач, знаходження в диму, засмічення очі або пошкодження після удару.

Доглядова косметика.

Невідповідний нічний крем, щільний шар тональника, пудри, тіней. Декоративна косметика, що залишилася на ніч, захоплення зволожуючим кремом. Після уколів краси з ботулотоксином тимчасово порушується відтік лімфи.

Захворювання.

Хвороби очей, починаючи блефарити і закінчуючи злоякісними новоутвореннями; Набряк одного ока означає запалення в роті, флюс, гайморит, вражений лицьовий нерв або слізна залоза; Початкова стадія між грижі хребта у шийному відділі, при якій поступово з’являються супровідні симптоми; Хворі нирки і печінка (додається набряклість пальців рук); Серце та судини; Авітаміноз; Алергічні реакції.

Гормональний збій.

З гормональними змінами у вагітних на останньому терміні, коли нирках важко справлятися з виведенням рідини і при клімаксі.

Стан організму.

З віком кругові м’язи очей слабшають і не в змозі утримати накопичився жир. У жінок, які у спадок мають надлишок жирових відкладень під шкірою, Очі припухлі, незалежно від здоров’я.

Методи боротьби з набряклими колами під очима.

Перший, і головний спосіб — виявлення та усунення причин, що викликають набряки. Далі, за необхідності.

Послуги косметолога.

під оком водяний мішок

Дають помітний ефект, але після багаторазового повторення.

Мезотерапія, 10 процедур введення під шкіру лікувального препарату. З допомогою кріоліфтингу (точковий холод) створюють штучний стрес клітинам шкіри.

Косметичні засоби.

Спеціальний крем для боротьби з мішками на очах. Складається з відбілюючих речовин, колагену і еластану. Так само з кофеїну, вітаміну К, кінського каштана і гіалуронової кислоти.

Не вмиватися милом, а тільки спеціальними тонізуючими засобами. Перед сном наносити косметику для шкіри навколо очей.

Експрес-метод з видалення набряків під очима.

Перший крок – вмитися, чергуючи холодну і гарячу воду.

Другий-протерти замороженим настоєм трав (петрушка, шавлія, Волошка, череда з ромашкою).

Наостанок помасажувати легкими рухами обличчя і повіки.

Вправи для очних м’язів.

Для зміцнення м’язів повік, час і місце значення не мають.

Очі поперемінно відкриваємо і закриваємо по 10 разів. Тримаємо голову нерухомо і виконуємо великі кола очима в одну і іншу сторону по 5 разів. Міцно заплющує, рахуємо до 10, потім дивимося вгору 10 сек, голову не запрокидываем. Виконати 5 разів, для відпочинку дивитися вдалину. Швидко поморгати 1 хв., після опускаємо повіки, не жмурячись на 10 сек. Виконати 5 разів.

Народна медицина від набряків.

Петрушка проти мішків під очима.

З допомогою петрушки знімають набряки у сердечників і людей з хворими нирками. Як маску – прикладати на 15 хв. подрібнені листочки, прикриваючи вологим тампоном.

Настояти протягом 15 хвилин 1 ст. л. свіжої або висушеної зелені в склянці окропу. Накладати на чверть години, змочені в настої серветки. Вживати всередину по 60-70 мл тричі на день 14-20 днів.

Рослина зі сметаною як компрес. 1 ч. л. порізаної зелені, плюс сметана 2 ч. л. Товстий шар накласти на проблемні місця, зверху покласти мокрі ватні диски на 10 хв. Змити водою.

Картопля.

Картопляні прикладання. Прикласти на півгодини половинки розрізаної відвареної і охолодженої картоплини.

Сиру картоплю вимити, відрізати два пластику і покласти на нижні повіки на 30 хв. Так само прикладають тертий овоч, загорнутий в бинт на 15 хв. за бажанням додається петрушка. Після процедури повіки обробити жирним кремом.

Чай для очей.

Чай в пакетиках-готовий цілющий компрес. Заварити і остудити в морозилці. Потримати на набряках 10 хв.

Прикладати на чверть години ватяні диски, змочені в міцній заварці чорного або зеленого чаю з доданої ромашкою. Контрастні прикладання краще.

Овочі, трави, мед.

Зварити протягом 10 хв. жменю яглиці і 20 листочків подорожника з 1,5 л води, настояти 1 ч. Приймати гарячим по 1 склянці 2-3 рази за день з варенням. Зберігається в холодному місці.

Огірок – класика в боротьбі з мішками під очима. Наприклад, пластики свіжого овоча під тампонами, змоченими молоком.

Листя м’яти, прикриті тампонами, просоченими зеленим чаєм.

Компреси з холодного молока по 20 хв. або молочний лід по 10 хв.

під оком водяний мішок

Мед (ч. л.) і квітковий пилок (кавова л.). Наносять за допомогою пензлика, змивають через 10 хв.

Профілактичні заходи.

Краще не допустити, ніж пізніше шукати і лікувати причину. Початок профілактичних процедур – 25 років.

Добова норма випивається рідини-2 л. перевагу овочам і фруктам, що містять вітамін В5, гарбузі, каш. Намагатися не їсти гострі спеції, копченості і соління. Свіже повітря – щодня. Використовувати сонцезахисний крем. Більше рухатися. Не забувати про розминці при перегляді телепередач і сидячи біля комп’ютера. Спати 8 ч., голову класти не нижче тіла. Уникати нервових розладів. Виключити зайві дози алкоголю, позбутися від куріння.

І ще-не можна ні терти, ні застосовувати грубих впливів на шкіру навколо очей.

Прощайте, мішки під очима! 7 продуктів, які творять чудеса.

Якщо вранці ти бачиш у дзеркалі китаянку , а кошти від мішків під очима з’їдають левову частину бюджету , що виділяється на косметику , це стаття для тебе!

Cosmo рекомендує.

Рейтинг чорної шкіряного взуття: кращі моделі зими-2020, які підійдуть до всього.

Улюблена модель спідниці головних світових модниць: кращі варіанти на цю зиму.

Як позбутися від мішків під очима? Для початку давай розберемося, через що ти так набрякаєш.

Особа у здорової людини може набрякати з кількох причин:

Зловживання сіллю. Якщо ти майже завжди досолюєш їжу — це про тебе куріння вживання спиртного зневоднення нестача вітамінів.

Але навіть якщо ти не можеш на 100% виключити перелічені чинники життя ( ми не можемо), невеликі зміни в раціоні допоможуть тобі позбавитися від мішків під очима в домашніх умовах!

Cosmo TV: найшкідливіші овочі. Цей список тебе здивує!

Що є , щоб прибрати мішки під очима в домашніх умовах.

Яблуко.

Багаті пектином , вони працюють як губка , вбираючи в себе і токсини і шкідливі речовини , і надлишок рідини. Оптимальна « доза» — 2 середніх за розміром яблука в день.

Вівсянка.

Принцип дії той же , що і у яблук , а до того ж вживання геркулеса знижує кількість солі в організмі. Досить 100 грамів на сніданок!

Огірок.

Особливо якщо пити по 2 літри води в день для тебе — мука , май на увазі , що 2 огірка прирівнюються до склянці води.

Сухофрукти.

Безпечний для організму сечогінний ефект дозволить оперативно вивести затрималися рідина. Можеш з’їсти жменьку на полуденок або покласти в ранкову вівсянку.

Що пити: як швидко позбутися від мішків під очима.

Зелений чай з імбиром.

Тонізує організм і позитивно впливає на циркуляцію лімфи , виводячи надлишки рідини з тканин , тобто з підшкірного шару.

Кефір.

Друг всіх худнуть дівчат рятує не тільки від зайвої ваги, але і від зайвої води.

Журавлинний морс.

під оком водяний мішок

М’яко стимулює роботу нирок і прискорює виведення зайвої води з організму.

Тепер ти знаєш , як прибрати мішки під очима! Просто внеси пару змін у свій раціон.

Водяний мішок під оком і набряк століття.

Чому набрякають очі? Які ще можуть бути причини набряку під очима? Як прибрати набряки під очима? Профілактика виникнення набряків під очима.

Накопичення надмірної кількості рідини в тканинах організму призводить до такого неприємного і неестетичного явища, як набряки. Вони можуть з’являтися в різних областях і частинах людського організму: на обличчі, верхніх або нижніх кінцівках, тулубі, внутрішніх органах і порожнинах організму; відрізнятися з причин виникнення, швидкості розвитку процесу, складі набряку рідини.

Знайдеться небагато людей, які не стикалися з проблемою набряків під очима, як мінімум вранці, після галасливого і веселого вечора або після душевних травм і потрясінь, що супроводжуються рясними сльозами. Щоб відрізнити нормальний, фізіологічний процес набряклості очей від патології (коли припухлість є симптомом того чи іншого захворювання) необхідно ретельно проаналізувати цю проблему.

Чому набрякають очі?

Під фразою «набрякають очі» мається на увазі не буквальне збільшення розміру очного яблука, а процеси у верхньому або нижньому столітті, при яких надлишок міжтканинної рідини накопичується в тканинах саме цих анатомічних утворень. Людський організм на 60% складається з води. Велика частина рідини знаходиться в клітинах організму, менша — в неклітинному просторі. За допомогою водно-електролітного балансу, певних функцій органів і систем це співвідношення підтримується на постійному рівні, і коли баланс порушується (як правило, на тлі будь-яких патологічних процесів) — з’являються набряки. Чому вони так явно видно під очима? Це пов’язано з анатомічними особливостями тканин навколо очей – шкіра в цих місцях досить тонка, підшкірно-жирова клітковина має рихлу структуру, відсутні сальні залози, м’язова активність — відносно слабка, і тут знаходиться велика кількість різних кровоносних судин (як великих, так і капілярних). Необхідно розрізняти такі поняття, як набряки і мішки під очима.

Мішки під очима формуються, коли шкіра втрачає свою еластичність і пружність (як правило, це відбувається з віком) і вже не може підтримувати жирову клітковину, яка розташована навколо століття.

Набряки — це, перш за все, надлишок міжтканинної рідини, яка затримується внаслідок порушення обміну речовин.

Причин, за якими набрякає верхню або нижню повіку, безліч:

Запальний процес. Основними характерними ознаками якого є наступні симптоми: шкірні покриви гипереміровані (відзначається яскраво виражене почервоніння шкіри століття), температура в області століття підвищена (локальне відчуття жару) і виникають неприємні, хворобливі відчуття при пальпації воспалившейся області. Причинами запалення століття можуть бути різні захворювання – бешихове запалення, фурункульоз, ячмінь, халязіон, та ж банальна застуда або нежить. Найчастіше уражається верхню повіку.

Набряки як симптом захворювань внутрішніх органів або систем. Відзначаються при захворюваннях щитовидної залози, гіпофіза, серцево-судинної системи, патологіях нирок, порушеннях венозного відтоку. Такі набряки мають специфічний розвиток і перебіг. Процеси, які локалізуються частіше в області нижнього століття, найбільш явно проявляються вранці, зі зниженням інтенсивності припухлості протягом дня є ознакою ниркової патології, але ввечері така набряклість сигналізує про порушення серцево-судинної системи. При захворюванні органів або систем набряки мають, як правило, симетричну локалізацію (з’являються під правим і лівим оком одночасно). Якщо є підозра, що набряки є одним із симптомів якийсь більш серйозної патології, необхідно звернутися до фахівця для уточнення природи їх появи.

Набряки як прояв алергічної реакції організму. Як правило, локалізація таких набряків — верхню повіку. Припухлість частіше виникає з одного боку особи, характеризується блискавичним розвитком і таким же швидким закінченням. Провокуючими алергенами при такій формі набряку можуть бути різні речовини: ліки, косметика, харчові продукти і рослини. Також можуть виникати місцеві алергічні реакції при попаданні алергену безпосередньо на слизову оболонку ока. Такі реакції супроводжуються почервонінням слизової, свербінням, почуттям «піску в очах» і бажанням «протерти очі». До них приєднуються катаральні симптоми: закладеність носа, чхання, сльозотеча.

Гормональні зрушення і вагітність. Підвищення рівня гормону (естрогену) у жінок перед менструальним циклом призводить до затримки рідини у тканинах організму, що, в свою чергу, викликає утворення набряків під очима. Також до набряків можуть призводити зміни гормонального фону у жінки при статевому дозріванні, клімаксі, лікуванні специфічними препаратами (гормонами) різних захворювань. Багато жінок відзначають розвиток набряків під час вагітності, особливо в третьому триместрі. Якщо набряки з’являються протягом усього періоду вагітності, на тлі атипового (навіть для вагітної) збільшення ваги, необхідно проконсультуватися з лікарем — в цьому випадку набряки можуть сигналізувати про патології внутрішніх органів і систем. В першу чергу, про захворювання нирок або можливий розвиток водянки вагітних.

Механічні пошкодження. Сюди слід віднести, звичайно ж, травматичні ушкодження (забої, переломи кісток черепа, опіки, укуси комах), які супроводжуються набряком тканин і гематомами. До виникнення набряку може привести не тільки пошкодження в області нижнього або верхнього століття, а також травматизація верхніх відділів голови: волосистої частини або лицьових кісток черепа, наприклад, лобової. Це відбувається тому, що при механічних пошкодженнях уражаються кровоносні судини і кров разом з міжклітинної рідиною під впливом сили ваги прагне опуститися нижче» — в область верхнього і нижнього століття. Відмінною рисою таких набряків є їх самостійне, без додаткового лікування, зникнення в досить короткі терміни.

Порушення венозного і лімфатичного відтоку. Різні хірургічні маніпуляції в області голови, а особливо особи, в тому числі і косметичні (наприклад, омолоджуючі) процедури в зоні навколо очей можуть призвести до порушення відтоку лімфи і венозної крові. Що, в свою чергу, веде до скупчення міжклітинної рідини і розвитку набряків під очима.

Генетична схильність до набряків. Якщо припухлість навколо очей почала з’являтися в дитинстві або юності на тлі загального задовільного самопочуття і відсутності зовнішніх чинників, а у батьків також яскраво виражена набряклість під очима, можна говорити про генетичної схильності до набряків. Це пов’язано з надмірним розвитком жирової тканини навколо очей.

Зорове перенапруження і загальна перевтома організму. Ці два фактори досить часто призводять до розвитку набряків під очима. При тривалій роботі за комп’ютером, водінні автомобіля (особливо в поганих, несприятливих погодних умовах і вночі), читанні книг при штучному освітленні і перегляді телевізора відбувається постійне напруження очних м’язів, що веде до порушення кровопостачання верхнього і нижнього століття. При такому порушенні позаклітинна рідина потрапляє в міжтканинний простір і викликає набряк. А він, в свою чергу, заважає налагодити нормальний кровообіг в тканинах і все відбувається знову, «по колу». Загальна перевтома веде до порушення нормального режиму дня: людина довго не може заснути, а з ранку не в змозі прокинутися. Відсутність повноцінного відпочинку — «на обличчя». Точніше, під очима, у вигляді набряків.

Вік. Шкіра під очима — досить тонка і слабка, а з віком вона ще більше стоншується, її тургор знижується, м’язова слабкість і деградація зв’язкового апарату наростають, а кісткова тканина (очниця) стає більш крихкою і не підтримує навколишні тканини, як в більш молодому віці. Природно, організму стає важче підтримувати жирову тканину і клітковину навколо очей, і вона (тканина) починає вивалюватися» зі своїх звичних меж. З віком нирки працюють гірше, процеси водно-електролітного обміну сповільнюються, що скупчилася в тканинах вода виводиться повільніше. Це все призводить до того, що в старечому віці набряки приймають хронічний характер.

Надлишок солі в організмі. Давно відомо, що сіль затримує воду в тканинах організму. Особливо якщо вона потрапляє в організм ввечері, перед сном. При систематичному вживанні пересолених страв, різноманітних консервованих делікатесів (в яких для стерилізації теж використовується сіль) вода в жировій тканині навколо очей буде постійно накопичуватися, що призведе до розвитку набряків. Після вживання гострих і солоних страв до того ж з’являється відчуття спраги, що змушує вживати ще більше рідини, яка, завдяки солі, вже набагато гірше виводиться з організму. Виходить замкнуте коло: солона їжа – спрага – погане виведення води – набряки.

Які ще можуть бути причини набряку під очима?

Крім фізіологічних і патологічних процесів в організмі, поява набряків можуть спровокувати різні індивідуальні особливості конкретної людини. В першу чергу, це пов’язано з харчуванням, наявністю шкідливих звичок, стилем життя.

Любителі веселих і бурхливих вечірок від заходу до світанку опиняються в групі ризику отримати на наступний день набряки під очима. Тут цілий «букет» причин, що викликають припухлість і почервоніння під очима: вживання алкоголю (або, можливо, наркотиків); і газованих солодких напоїв у великих обсягах; яскраве штучне освітлення; короткий сон без почуття відпочинку. Всі ці фактори ведуть до утворення на ранок набряків під очима.

Від способу життя людини безпосередньо залежить поява або відсутність припухлостей в області очей. Насамперед прийміть зовсім нескладні профілактичні заходи — це провітрювання приміщення, особливо перед сном (нестача кисню призводить до появи набряків), розумний засмага (надмірна ультрафіолет старить шкіру швидше), гімнастика або просто збільшення фізичних навантажень і руху.

Необхідно виключити зі свого раціону, а тим більше ввечері, спиртні напої, міцну каву і жирну, гостру і солону їжу. Куріння і алкоголь бажано виключити не тільки на ніч, а й взагалі — одні мінуси від таких звичок. І як би це не звучало парадоксально, необхідно пити більше рідини протягом дня: до 2 літрів, бажано більшу частину обсягу — до 14 годин. При недостатній кількості рідини організм включає свої «приховані резерви і починає запасати воду про запас, звичайно ж, під очі, в мішки.

Сльоза. Особливо на ніч.

Багато помічали, що після плачу, рясно і щедро пролитих сліз з’являються набряки під очима. Найбільш яскраво вони виражені на наступний день, коли людина поплакав напередодні ввечері, перед сном. Це пояснюється тим, що до складу слізної рідини входить сіль, яка затримує виведення міжтканинної рідини.

Сльози діють як «подвійний агент» — сіль затримує рідину і дратує шкіру під очима, викликаючи запалення і локальну припухлість. А якщо врахувати, що зазвичай сльози супроводжуються емоційними переживаннями на межі стресу, з подальшою безсонням, та ще з чарочкою коньяку (щоб заспокоїтися), то не дивно, що вранці під очима будуть набряки з синіми колами «в навантаження».

Застосування косметики саме по собі не призводить до появи набряків. В даному аспекті швидше важлива «культура» використання додаткових аксесуарів та інструментів краси. Правило номер один: необхідно щовечора змивати нанесену вранці косметику і робити це не перед самим відходом до сну, а за кілька годин – так шкіра зможе відпочити і трохи подихати.

Для видалення декоративної косметики треба використовувати тільки спеціальні засоби для зняття макіяжу, а не пересушувати шкіру, умиваючись звичайним туалетним милом. Після вмивання слід злегка промокнути обличчя м’яким рушником, ні в якому разі не терти його, розтягуючи і послаблюючи шкіру.

Варто уважно прочитати і вивчити склад нічного крему (якщо такий використовується) – в ньому не повинно бути компонентів, завдяки яким на шкірі утворюється плівка, це теж може привести до виникнення припухлості особи на наступний ранок. Ну і, звичайно, у всьому треба знати міру. Не рекомендується використовувати велику кількість декоративної косметики, рясно наносячи її на шкіру в області очей. Це призведе до закупорки пір, місцевого подразнення і, як наслідок, — до появи набряків під очима.

Набряки під очима вранці.

По появі набряків можна судити про здоров’я людини, чим він харчується, який спосіб життя веде. В першу чергу, необхідно провести чітку диференціацію причин виникнення мішків під очима. Набряки можуть бути звичайним фізіологічним процесом, коли рідина в міжтканинної просторі зібралася за ніч: людина спить, рухова активність знижена, процеси в організмі злегка зменшили свою швидкість. Зазвичай такі ранкові набряки проходять самостійно. Хороше фізичне самопочуття, активний і енергійний ритм життя (як результат цього — відмінне кровообіг), відсутність скарг і трохи дії сил земного тяжіння — завдяки всім цим факторам набряки йдуть досить швидко.

Але найчастіше ранкова припухлість може сигналізувати про не зовсім здоровому і правильному способі життя, необхідності щось змінити — переглянути свій режим і характер харчування, відмовитися від шкідливих звичок і зайнятися спортом. Але все одно такі набряки носять більше фізіологічний характер і рішення проблеми — в руках господаря «мішків» під очима.

Однак не варто забувати, що набряки з ранку можуть бути сигналом про розвиток або наявність ряду захворювань. В першу чергу, захворювань нирок, печінки.

Якщо набряки розвиваються поступово, особливо на тлі інших скарг, можливо, це захворювання серцево-судинної системи.

У будь-якому випадку, якщо набряки з’являються дуже часто, їх поява не пов’язана з якими-небудь зовнішніми факторами, механічними ушкодженнями і наявністю вже діагностованих хвороб, краще звернутися до лікаря-терапевта.

Як прибрати набряки під очима?

Успішно боротися з набряками, особливо якщо вони не є симптомом якогось захворювання, можна і в домашніх умовах. Для цього вам не потрібно витрачати занадто багато часу, енергії або грошей. Та й більшість методів відрізняється легкістю і доступністю»в застосуванні». Спробувавши декілька, ви зможете вибрати оптимальне рішення саме для вас, враховуючи індивідуальні особливості свого організму, способу життя та наявності вільного часу: боротися з таким непривабливим і неприємним явищем, як набряки, можна з допомогою компресів, масажів, ванночок і масок.

Нетрадиційна медицина рекомендує боротися з мішками під очима за допомогою масажу. Легкими, круговими рухами розтираючи набряки у напрямку до вух, ви таким чином масажуєте ще й біоактивні точки, які розташовані на вилицях і відповідають за здоров’я і стан очей. Щоб масаж був більш м’яким і менш травматичним для чутливої шкіри в цій області, змочіть кінчики пальців натуральним ефірним маслом. Але не використовуйте його в чистому, нерозведеному вигляді, а додайте кілька крапель косметичного масла в оливкову і починайте процедуру. Але цей метод протипоказаний людям, у яких є проблеми з тиском. У такому випадку можна провести масаж за допомогою кубиків льоду (ефект зросте ще більше, якщо замість води заморозити відвар ромашки, петрушки або зеленого чаю). Обережно водите льодом у напрямку від очей до щоках, як би видавлюючи набряки донизу. Але не перестарайтеся, косметичного ефекту ви досягнете, охолоджуючи шкіру і покращуючи кровообіг, а не заморожуючи її. Не переохолоджуйте особа, інакше подібні процедури можуть закінчитися, як мінімум, банальним нежиттю, а в гіршому випадку – гайморит. Якщо ви сумніваєтеся, дійте простіше: щоб позбутися від кіл під очима досить щоранку протирати шкіру шматочками льоду з відварами ромашки, череди або шавлії.

Сприятливо впливають на стан шкіри в області очей контрастні ванночки. Налийте в дві миски теплу і холодну підсолену воду. Візьміть 2 рушники. Поперемінно змочуючи рушники у воді, прикладайте їх до очей на кілька хвилин, не сильно натискаючи. Потім вмийтеся теплою водою.

Добре знімають мішки під очима компреси з чаєм (чорним або зеленим), в якому містяться таніни та кофеїн. Дубильні речовини (таніни) зменшують набряки, так як вони володіють терпкою дією на шкіру, а кофеїн, звужуючи судини, зменшує її набряк. Окремо варто сказати кілька слів про ромашковому чаї. Своїм натуральним протизапальною дією він заспокоює шкіру і подразнення очей, тим самим знімаючи почервоніння і набряклість. Лікувати мішки під очима за допомогою чаю можна, використовуючи змочені в чаї ватяні диски або самі заварювальні пакетики, і прикладаючи їх на очі протягом 15-20 хвилин.

Заспокоює і знижує роздратування дією володіє вітамін Е. В прохолодну воду додайте кілька крапель цього вітаміну, перемішайте. Змочіть в суміші ватяні кульки і потримайте їх на очах хвилин 20. Такий компрес є не лише чудовою ранкової профілактикою набряків і мішків під очима, але і володіє прекрасним косметичним впливом на чутливу шкіру навколо очей, пом’якшуючи, живлячи і розгладжуючи її.

Одним з найбільш радикальних засобів боротьби з набряками можна назвати «уколи краси» з додаванням Пиноксида. З недавніх пір це засіб стало застосовуватися і для зменшення мішків під очима, так як експериментальним шляхом було доведено, що Пиноксид покращує кровообіг, тим самим сприяючи розсмоктуванню набряків.

Щоб прибрати набряки, необхідно вивести зайву рідину з організму. Якщо зовнішні, локальні методи не допомогли, можна спробувати попити сечогінні препарати. Але пам’ятайте, що разом з рідиною сечогінні засоби «вимивають» з організму корисні речовини (той же кальцій), тому застосовуйте їх тільки в комплексі з полівітамінами. І обов’язково проконсультуйтеся з лікарем: чи немає будь-яких протипоказань і наскільки доцільно у вашому випадку лікування набряків медикаментозними методами.

Маски для здорової шкіри навколо очей.

При регулярно з’являються набряках необхідно починати і систематичну боротьбу з ними. Маски від почервоніння і припухлості під очима робляться з такою ж періодичністю, як і звичайні маски для обличчя, і такою ж тривалістю (наносяться на 15-25 хвилин, потім змиваються водою кімнатної температури).

Одними з найпопулярніших є маски з яєчним білком, який, володіючи підтягуючим ефектом, допомагає значно поліпшити стан шкіри навколо очей. Схожим дією володіє і маска з ягід полуниці, яка, крім ліфтинг ефекту, розгладить і освіжить шкіру. Охолоджені ягоди ріжуться дрібними скибочками і накладаються на ділянку під очима.

Досить дієвим засобом є і маски з петрушки. Дрібно нарізану зелень можна зберігати в холодильнику, а якщо вона стає сухуватою, перед нанесенням досить побризкати її водою. Щоб приготувати маску для чутливої і сухої шкіри рекомендується змішати зелень петрушки зі сметаною.

Увечері для профілактики набряків використовуйте для аплікацій на шкіру навколо очей гречані коржі. Готуються вони досить просто: прогартовану на сковорідці гречку подрібніть в борошно в кавомолці, потім розведіть водою до консистенції густого тіста, з якого потім легко можна зробити необхідного розміру кружечки.

Натерті в кашку яблука також зменшать припухлість шкіри. А якщо ви дуже поспішаєте, досить просто потримати очищений скибочку яблука на запаленій ділянці шкіри.

Дуже зручним, ефективним і недорогим засобом є гелеві маски. Купити їх можна практично в кожній аптеці, а використовувати — в будь-який час і в будь-якому місці, коли у вас під рукою не виявилося необхідних продуктів. Перед вживанням маску необхідно охолодити 15 хвилин (в прохолодній воді або холодильнику) і можна наносити на обличчя.

У косметичних салонах для усунення проблеми вам запропонують лікувальні процедури з використанням охолоджуючих кремів, масок або гелів, але будьте готові до досить відчутного навантаження на ваш сімейний бюджет. Ніяких революційних процедур вам не зроблять, а зменшити набряклість і зняти подразнення ви з не меншим успіхом зможете і вдома.

Швидкі методи боротьби з колами під очима.

Якщо у вас немає часу сидіти на дієті, пити таблетки, які виводять накопичилася в організмі рідина або проходити курс масажу, то скористайтеся бліц-методами для боротьби з набряками, які приберуть припухлість або знімуть запалення шкіри на якийсь час, але не ліквідують проблему повністю, особливо, коли вона пов’язана з порушеннями в роботі вашого організму. Ось найшвидші і ефективні способи боротьби з набряком і почервонінням шкіри навколо очей:

попередньо охолоджений сиру картоплю наріжте пластинками і покладіть на очі, захопивши ділянку шкіри під нижньою повікою, і залиште на двадцять хвилин. Це один з найрезультативніших методів боротьби з набряками;

почервоніння і припухлість швидко і ефективно знімають кисломолочні продукти. Намочіть ватний диск в охолодженому молоці і потримайте, як компрес, на століттях протягом півгодини. Таким чином ви позбудетеся від надлишкової рідини, що накопичилася в організмі після свят або тривалих вечірок;

багатьом дуже подобаються компреси з огірком, які знімають роздратування, набряклість і свербіж на запаленій ділянці шкіри. Жодних тривалих приготувань не потрібно – просто прикладіть до шкіри навколо очей скибочки огірка і залиште на 10-15 хвилин;

набряки під очима знімаються і за допомогою досить незвичайного методу прикладання металевих ложок. Пояснюється його ефективність досить просто: холодний метал звужує кровоносні судини, тим самим зменшуючи набряк. Ложки для «компресу» необхідно міняти в міру нагрівання, результат дає саме холод, який найдовше тримає саме метал.

По темі: Кращі продукти від набряків.

Профілактика виникнення набряків під очима.

Здоровий спосіб життя, необхідну кількість корисних продуктів в раціоні харчування з низьким вмістом солі і великою кількістю рідини, є основними профілактичними засобами в боротьбі з набряками під очима.

Але є ще кілька секретів, які хотілося б розкрити, для успішної та ефективної боротьби з припухлістю навколо очей.

Поява ранкових набряків багато в чому залежить від положення людини під час сну. Найкраще спати на спині, ніж на животі або боці. Щоб голова знаходилася трошки вище, можна підкласти додаткову подушку. При такому положенні накопичилася рідина не буде збиратися під очима.

Людям, що страждають алергією, варто попереджати її сезонні прояви, триматися подалі від провокуючих алергічні реакції джерел і речовин.

І не варто забувати про сонцезахисні засоби не тільки влітку, але і зимовий час. Сонячні промені послаблюють і викликають передчасне старіння тонкої і чутливої шкіри навколо очей.

Автор статті: Лебедєв Андрій Сергійович | Лікар-уролог.

Освіта: Диплом за спеціальністю «Андрологія» отримано після проходження ординатури на кафедрі ендоскопічної урології РМАПО в урологічному центрі ЦКЛ №1 ВАТ » РЖД » (2007). Тут же була пройдена аспірантура до 2010 р.

Чому очі, повіки схильні до набряків? Нешкідливі причини набряклості очей Причини набряків під очима патологічного характеру Діагностика причини появи набряків під очима Косметологічні процедури при набряках під очима Крему від набряків під очима Народні засоби від набряків очей.

Набряки під очима являють собою поширену проблему, особливо для жінок, хоча і чоловіки страждають від набряків, але зраджують цьому мале значення. Це не тільки зовнішній косметичний дефект, але і симптом багатьох хвороб.

Спостерігаючи набряклі очі, багато відправляються в магазин за новим кремом, тоді як слід негайно вирушати до лікаря і з’ясовувати, сигнал який патології подає власний організм.

Чому очі, повіки схильні до набряків?

Фізіологічна будова окологлазной тканини визначає схильність цієї області до набряклості:

густо розгалужена судинна мережа – приплив крові сам по собі утворює набряклість; великий простір для утримання тканинній і міжтканинної рідини, утворене надлишком шкіри повік, а також внаслідок пухкості підшкірної тканини; відсутність підшкірної жирової клітковини; мала кількість сполучної тканини — колагенових і еластинових волокон; постійна «робота» шкіри повік при моргання і зажмуривании; тиск на віки периорбитальной жировою тканиною; щільне прикріплення шкіри чола, носа і щік до тканин, розташованим під ним – у разі скупчення рідини в цих областях вона буде переходити у вільний простір – повіки і область під очима.

Нешкідливі причини набряклості очей.

під оком водяний мішок

У разі, коли з’явилися мішки під очима причини не обов’язково в захворюваннях, можливо, це реакція організму на певний подразник, не представляє якої-небудь небезпеки.

Якщо з’явилися набряки під очима вранці причини цього – зайво випита на ніч рідина будь-якого походження (чай, кава, напій, вода). Нирки не встигають впоратися з підвищеним навантаженням, і організм розподіляє випите за тканин; Ранкові набряки очей можуть спостерігатися і після вживання алкоголю, що затримує рідину в клітинах; Вживання надмірно солоної та пряної, а також копченої їжі призводить до набряку повік. Як відомо, сіль і прянощі активно утримують рідину і порушують фізіологічний процес її виведення; Недостатній питний режим протягом дня поступово призводить до того, що організм починає компенсаторно запасати рідина в тканинах, і вранці перед дзеркалом можна спостерігати неприємну картину припухлих очей. Виявляється, щоб прибрати мішки під очима, потрібно не тільки не переборщити з рідиною, але і стежити за нормальним надходженням її в організм, не менше 2-2,5 л на добу.

Опухлі і набряклі повіки можна спостерігати після сильного плачу, особливо на тлі нервового потрясіння. Захисна реакція і підвищене виділення слізної рідини призводять до посилення припливу крові до цієї області та зайвому накопиченню тканинної рідини в пухкої тканини навколоочної клітковини; Недосипання, безсонні ночі і перерваний сон незмінно відбиваються і на загальному самопочутті, і на зовнішньому вигляді; Любителі спати без подушки або навіть з опущеною вниз головою також можуть страждати від набряків очей, оскільки порушується нормальний венозний і лімфатичний відтік від голови; Перенапруження очних м’язів при дрібних роботах, керуванні авто, довгому сидінні за комп’ютером, читанні і недолік кисню для живлення м’язової тканини призводять до набряків; Контакт слизової ока з їдкими парами, димом, чужорідним тілом викликає захисний набряк за рахунок посиленого припливу крові до місця подразнення і активної роботи слізних залоз; Тютюновий дим – це отруйна суміш різних речовин і з’єднань. Куріння призводить до набряків, оскільки палить людина відчуває постійну гіпоксію, а організм забитий агресивними хімікатами; Очевидна причина набряку під очима — в слідстві удару в область ока, лоба, перенісся або травми голови. Коли виявляється припухлість під одним оком, причини можуть полягати в травматичному впливі на дану область. Ця причина є умовно нешкідливою, оскільки навіть при видимому благополуччі будь-який силовий вплив на око може привести до серйозних пошкоджень. Тканинній ексудат формує захисний набряк ока, але при певних умовах він здатний інфікуватися.

Додаткові провокуючі фактори у жінок.

Надмірне використання декоративної косметики при несвоєчасному її змиванні з області очей є частою причиною набряклих жіночих очей. А вже якщо не змивати косметику на ніч, то опухлі вранці очі просто гарантовані; Неправильне застосування зволожуючих і живильних кремів для повік або застосування коштів не за призначенням також може обернутися опухлими очима. Жіноча звичка нанести побільше крему на повіки і прилеглу шкіру (а будь-який крем на 80-90% складається з води) призводить до того, що клітини перенасичуються вологою і розбухають; Уколи краси на основі Ботокса тимчасово погіршують лімфовідтікання і призводять до поглиблення або появи набряків; В кінці менструального циклу для жіночого організму властиво утримувати рідину і відкладати її в тканинах завдяки дії естрогенів; Пізні терміни вагітності часто асоціюються з мішками під очима, оскільки і сіль, і випита вода з працею залишають організм, адже ниркам доводиться працювати в посиленому режимі.

Фізіологічні причини.

Вікові зміни шкіри і м’язово-зв’язкового апарату ока, підвищене відкладення жиру, на жаль, також можуть проявлятися набряком повік; індивідуальна особливість повік. Іноді можна спостерігати таких людей в суспільстві, з як би зі злегка припухлими століттями. Подібна будова повік з надлишковою жировою клітковиною часто передається у спадок, але на загальний стан здоров’я ніяк не впливає.

Причини набряків патологічного характеру.

Тривало спостережувані і не проходять набряки обличчя, з великою ймовірністю свідчать про якесь захворювання чи патологічний стан організму. Такий яскравий симптом супроводжує багатьох хвороб і не повинен залишатися без уваги.

Ця причина набряклих повік мультифакториальна, оскільки алергеном може виступати і косметика, і навколишнє середовище, хлорована вода, світло, контактні лінзи, харчові продукти (див. докладно алергія на шкірі навколо очей). Якщо контакт з алергеном постійний, то і набряк буде спостерігатися протягом тривалого періоду. Частіше ж алергічна реакція є короткочасною і швидко проходить після виключення контакту з її першопричиною. Крім набряків, можуть спостерігатися:

сверблячка або різь в очах, постійне сльозотеча почервоніння очей, світлобоязнь чхання, закладеність носа, рясне слизове виділяється з носа.

Алергічний набряк швидко проходить, але також швидко повертається знову при повторному контакті з алергеном. Як позбутися від мішків під очима алергічної етіології?

виключення контакту з алергеном, що призводить до набряків; прийом антигістамінних препаратів – Супрастину, Лоратодина, Цетрину, Зиртека, Феністилу, Зодака, Лекролина (див. препарати від алергії) у тяжких випадках застосування місцевих кортикостероїдних препаратів у вигляді мазей, кремів (див. мазі від псоріазу); використання деконгестантов — Окуметила, Визина, Октилии; імунотерапію малими дозами алергену.

Захворювання очей і повік також призводять до набряків, локалізованих на стороні ураженого ока. До таких захворювань відносяться: онкологічне новоутворення в оці, склерити, птоз, трипаносомоз, блефарит, виворіт століття.

Запальний набряк, що виникає внаслідок інфекційного процесу, що протікає в поблизу розташованих анатомічних структурах. Так, причини набряку під лівим оком можуть критися в запальному процесі в лівосторонніх синусах носа. Також односторонній набряк характерний при запаленні зуба і ясна. Набряк одного ока може бути асоційований з кон’юнктивітом, флегмоною, запалення слізної залози, лицьового нерва, цибулини вій і периорбитальной клітковини.

Лікування запальних набряків. Запальні процеси в області очей і на обличчі в цілому становлять серйозну небезпеку, оскільки розгалужена судинна мережа сприяє швидкому рознесення інфекції по довколишніх тканин і навіть в головний мозок. Лікування в обов’язковому порядку включає антибіотикотерапію, яка призначається з урахуванням чутливості патогенних мікробів. При відсутності гнійного компонента можливе фізіотерапевтичне лікування: сухе тепло, лазер, магнітотерапія.

Грижа міжхребцевого диска.

Міжхребцева грижа, розташована в шийному відділі, також ймовірна причина одностороннього набряку очі. Супроводжувати патології будуть:

часті головні болі, мурашки по тілу слабкість м’язів, порушення координації порушення іннервації у вигляді випадіння чутливості по ходу розташування нервів; скутість і біль у шийному відділі хребетного стовпа.

Грижа в шийному відділі хребта довгий час може протікати безсимптомно і набряки можуть бути єдиним свідченням неблагополуччя зі здоров’ям. Лікування грижі МПД включає:

обмеження навантажень, спеціальну гімнастику комплексне медикаментозне лікування (знеболюючі, стероїдні і нестероїдні ПВС, міорелаксанти, антидепресанти), мануальну терапію, голкорефлексотерапію, масаж хірургічне висічення.

Хвороби нирок, що призводять до їх функціональної недостатності. При цьому набряку очей буде супроводжувати набряклість всього особи. Вранці можна спостерігати відбитки від ліжка на своєму обличчі і рівномірно набряклі очі. Прогресування хвороби призводить до набряків на ногах, животі, попереку і статевих органах.

Особливість ниркових набряків – переміщення їх з однієї частини в іншу при зміні положення тіла, тому вони дістали назву «вільно плаваючі».

Крім набряків, можуть спостерігатися: гіпертонія, дизурія, добового зменшення обсягу сечі, темна сеча. Ниркові набряки найбільш наполегливі і важко піддаються лікуванню. Для лікування патології нирок застосовують:

спазмолітики — Но-шпа, Спасган, Беспа; уроантисептики – Фитолизин, Канефрон; цитостатики – Азатіоприн, Циклофосфамід; сечогінні препарати – Фуросемід, Гіпотіазид.

При подібних проблемах зі здоров’ям також набрякають руки, особливо пальці на руках. Крім того, можуть спостерігатися:

біль у правому підребер’ї, гіркота в роті, нудота та печія (див. таблетки від печії) жовтушність склер, шкіри (див. причини жовтяниці) неприємна відрижка, темна сеча, світлий кал.

Печінка дуже довго не сигналізує про захворювання, оскільки здатна до самовідновлення, однак до певного часу. Для лікування патологій печінки застосовуються:

гепатопротектори – Легалон, Ессенціале форте, Карсил, Леволин, Хофитол (див. повний список всіх ліків для печінки). жовчогінні препарати-Гепафіт, Оліметин, Фламін.

Проблеми з серцем проявляються як набряклими очима, так і набряклими ногами в області щиколоток і гомілок, особливо при тривалому вимушеному положенні тіла і ближче до вечора. При обстеженні може виявитися скупчення рідини в черевній порожнині. Також турбують такі симптоми: больовий синдром в області серця, задишка, тахікардія, слабкість, судинна метелик на шкірі щік.

Судинна патологія сигналізує про свою присутність синюшністю і блідістю шкіри, а також набряками під очима. Через порушення відтоку венозної крові від обличчя і голови з’являються односторонні набряки. Проблеми з судинами проявляються постійною гіпертензією або стрибками артеріального тиску, запамороченням, холодною шкірою рук і ніг. Серцеві і судинні набряки вимагають постійного лікування і контролю стану пацієнта з боку лікарів. В залежності від патології можуть бути призначені:

гіпотензивні препарати – Еналаприл, Лізиноприл, Раміприл, Каптоприл; сечогінні препарати – Гіпотіазид, Гідрохлортіазид, Бекворин; серцеві глікозиди – Дигоксин, Новодигал, Строфантин К.

Нестача вітаміну В5.

Гіповітаміноз (див. авітаміноз та гіповітаміноз: симптоми, лікування) пантотенової кислоти проявляється:

втомою, головним болем, мігренню депресивним станом, безсонням онімінням пальців ніг, м’язовими болями, особливо в ногах.

В даному випадку достатньо заповнити дефіцит вітаміну прийомом відповідних препаратів (Пивні дріжджі, Кальцію пантотенат) і не допускати подальших дефіцитних станів, збагачує раціон зеленими овочами, гречкою, вівсянкою, фундуком, молоком, яйцями.

Діагностика причини появи набряклості очей.

Навіть при відсутності інших симптомів рекомендується відвідати лікаря, оскільки багато хвороб протікають приховано, особливо на ранніх стадіях. Діагностичний пошук включає ряд обов’язкових досліджень:

ОАК і ОАМ, ЕКГ біохімічне дослідження крові Рентген і КТ черепа УЗД органів малого таза і черевної порожнини, при необхідності КТ.

Подальші поглиблені дослідження призначається вже відповідно до передбачуваного діагнозом. Якщо виявляється патологічна причина мішків під очима, в кожному конкретному випадку призначається лікування, що діє на саме захворювання. На жаль, не у всіх випадках лікування виявленої патології призводить до поліпшення зовнішнього вигляду. Хронічний перебіг хвороб, особливо серця і судин, нирок буде супроводжуватися і іншими неприємними симптомами. Головне в цьому випадку виконувати всі призначення лікаря, щоб не запустити основне захворювання, а з набряками можна спробувати боротися самостійно.

Косметологічні процедури.

Косметологія має безліч новітніх методів, які допомагають позбутися від набряків під очима. Варто відзначити, що вони дійсно ефективні, однак ефект від процедур не тримається довго, і доводиться повторювати їх знову і знову. Не дарма кажуть, що якщо хоч раз потрапив до косметолога, будеш повертатися до нього ще неодноразово.

Мезотерапія в області очей (сітчастий метод або метод зворотного трасування) являє собою процедуру введення під шкіру або всередині шкіри різних препаратів (вітамінні комплекси, амінокислоти, гомеопатичні склади). Необхідно курсове повторення процедур до 8-10 з кратністю 1 раз в тиждень.

Кріоліфтінг проблемних зон – це точкове і нетривалий вплив холодом, що приводить клітини тканин в стресовий стан і змушує їх активізувати обмінні процеси, в т. ч. виводити зайву рідину. Метод має хороші відгуки і практично не має протипоказань.

Крему від мішків під очима.

Продукції даного призначення на ринку косметологічних засобів більш ніж достатньо. Деякі виробники випускають свою продукцію в зручних упаковках з роликовим нанесенням препарату, забезпечують їх мініатюрними вібруючими масажерами. Багато з них містять екстракти рослин і практично позбавлені хімічних компонентів. Однак слід враховувати, що лікарські рослини можуть бути тими самими подразниками, які викликають алергію і набряки.

Для швидкого досягнення ефекту допомагають крему, що містять кофеїн-зелену каву, Кора, Garnier кофеїновий Ролик гель для шкіри навколо очей. При періодичних набряках рекомендовані засоби з кінським каштаном, гіалуронової кислотою, колагеном і еластаном — крем для повік (проти набряків і мішків під очима) Зелена аптека, Суфле делікатне, Гель-ліфтинг роликовий для повік Беліта-Витэкс Lift Intense. Для усунення синців під очима слід вибирати засоби з вітаміном К і спеціальними відбілюючими пігментами — JANSSEN, Eye Cream with Vit. K & Matrixyl від New Youth.

Дієта при набряках.

Переглянувши свій раціон і виключивши надмірно солоні і пряні страви, збалансувавши питний режим і відмовившись від напоїв у пізній вечірній час, можна за 2-3 дні придбати здоровий вигляд. Більш того, підуть не тільки набряки обличчя, але і тьмяність шкіри, провисаючі щоки і поганий настрій. Адже не дарма кажуть – ми є те, що ми їмо. Кожен шкідливий продукт неодмінно відіб’ється на зовнішності, і далеко не прикрасить її.

Правильний догляд за шкірою повік.

Будь-яка, навіть найдорожча косметика повинна бути своєчасно знята з повік. Використовувати для цих цілей слід спеціальні тоніки і лосьйони, а от про умивання очей з кусковим милом потрібно забути раз і назавжди. Шкіра повік, мабуть, найніжніша і найчутливіша на нашому тілі, і догляд за нею повинен бути дбайливим і акуратним.

Незважаючи на прогресивний час, багато пані досі зволожують шкіру повік звичайними кремами, не призначеними для догляду за цією областю. Це велика помилка, оскільки користі від такої процедури точно не буде, а ось набряк з ранку гарантований.

Але і крему для догляду за шкірою повік слід правильно застосовувати. Не потрібно накладати багато крему, не можна його втирати. Нанесення крему повинно здійснюватися точковими рухами подушечок пальців, з легким розподілом по шкірі. Будь-який крем може викликати алергію, тому перш, ніж наносити його на повіки, перевірте чутливість до його компонентів на шкірі зап’ястя.

Масаж і вправи від набряків очей.

Щоранку рекомендується проводити легкий масаж області очей протягом 2-3 хвилин: подушечками пальців проводять легкі постукуючий руху в обидві сторони. Справа в тому, що лімфа з області ока йде по двох шляхах – в привушні (до скроні) і піднижньощелепні (до перенісся) лімфатичні вузли. Такий масаж не тільки активізує струм лімфи, але і допомагає проштовхувати її в регіональні лімфовузли.

Після нанесення крему для повік робиться кілька точних надавливающих рухів по краю очної орбіти і легкий помпаж (точкове натискання без зусиль) центрального лімфатичного вузла, розташованого між переніссям і внутрішнім куточком ока. Це дозволить тонізувати круговий м’яз ока і поліпшить відтік лімфи і венозної крові від повік.

Спеціальна гімнастика, яку слід повторювати 2-4 рази протягом дня, є профілактикою і способом боротьби з набряками. Очі необхідно закрити та покласти на зовнішні куточки очей вказівні пальці, зафіксувати їх таким чином, щоб під ними не було шкірних складок і зморшок. Потім очі потрібно сильно заплющити і утримувати в такому положенні близько 6 секунд, а потім розслабити повіки. Кратність підходів – 10 разів.

Народні засоби від набряків очей.

Народні засоби від синців і припухлості під очима для ледачих.

Дефіцит часу або банальна людська лінь виробляє скептичне ставлення до всіх рецептами, для яких необхідно кілька дій і вільні хвилини. Сучасний асортимент пакетованих фіточаїв позбавляє від необхідності робити настої самостійно. Достатньо лише придбати трав’яний чай з будь-якого вищеописаного сировини. Отриманий чай можна використовувати як лосьйон, а пакетики з травою – як компреси і примочки.

Якщо часу на процедури немає – вранці можна на кілька хвилин прикласти до закритих очей срібні ложки. Ефект не змусить себе чекати.

Контрастні примочки для очей.

під оком водяний мішок

Як відомо, контраст температури відмінно тонізує тканини, а також підсилює лімфовідтік. Можна використовувати звичайну кип’ячену воду, а можна застосовувати трав’яні настої, які будуть посилювати дію процедури-ромашковий, волошковий, шавлієвий, липовий або кроповий. Добре діють також відвари арніки, хвоща польового і череди. Для приготування настою береться чайна ложка рослинної сировини і заливають половиною склянки окропу, через 10 хвилин настій готовий.

Для процедури знадобляться ватні диски або марлеві серветки. Настій або воду поміщають в дві ємності, одну частину остуджують, а другу нагрівають. Гарячий і холодний компрес слід чергувати, витримуючи серветки на очах по 10 хвилин. Оптимально проводити дану процедуру перед сном протягом місяця, а якщо є схильність до набряків – регулярно, 2-3 рази в тиждень.

Лосьйон і маска з петрушки.

Петрушка багата мінералами і вітамінами, а також відмінно усуває набряки обличчя. Для приготування лосьйону столова ложка свіжої зелені заливається склянкою окропу і настоюється чверть години.

Приготований лосьйон можна використовувати для щоденного догляду за шкірою повік, можна робити теплі компреси і заморожувати в лід для ранкового догляду.

Для приготування маски чайна ложка зелені розтирається в кашку (без використання металевих предметів) і змішується зі столовою ложкою сметани. Отриману суміш дбайливо наносять на повіки і змивають через 20 хвилин прохолодною водою. Застосовувати щодня протягом 1,5-2 місяців.

Народні засоби від алергічних набряків.

Хорошим ефектом володіють примочки із содового розчину (чверть чайної ложки соди на 100 мл охолодженої кип’яченої води). Цим розчином просочують марлеві серветки і витримують їх на століттях 10 хвилин. Допомагає звичайний чорний хліб. Шматок хліба остуджують в холодильнику і прикладають до закритих очей на кілька хвилин. Також рекомендується частіше промивати очі звичайною прохолодною водою, попередньо прокип’яченою.

Народні засоби від синців під очима.

Для усунення синців під очима можна спробувати таку процедуру – налити в тазик холодну воду і опускати в нього обличчя з закритими очима (не прижмуриваясь) на 10 секунд з триразовим підходом. Процедура відрізняється швидкою дією і допомагає за 3-5 днів.

Кашка зі свіжих овочів (картоплі, капусти, кореня петрушки) допомагає освітлити шкіру і прибрати набряклість. Для приготування кашки овочі подрібнюються на тертці або в блендері. Отриману масу кладуть в марлеві серветки і акуратно накладають на повіки, витримуючи 10-15 хвилин. Досить 1 маски на тиждень протягом 1,5-2 місяців.

Хорошим дією також володіє холодний настій з березового листя, для приготування якого столова ложка сировини заливається склянкою охолодженої кип’яченої води. Через 8 годин настій готовий. Застосовується у вигляді лосьйону або як основа для примочок.

Під набряком очей слід мати на увазі не зміна структури очного яблука, а поява патологічного процесу в області нижнього або верхнього століття, при якому надмірна кількість міжтканинної рідини концентрується у тканинах цих анатомічних областей.

Чому виникає набряк під оком? Причини, з одного боку, слід шукати в соматичних захворюваннях, а з іншого боку, таке явище провокують зовнішні впливи (травми, забиття, алергічні реакції, втома і т. д.).

Причини набряків під очима.

Організм людини більше ніж наполовину складається з води. Велика частина рідини сконцентрована в клітинах організму, а менша — в міжклітинному просторі.

За допомогою водно-електролітного балансу, що забезпечується системами організму, це співвідношення перебуває на певному рівні. При його порушенні, як правило, в організмі виникають патологічні процеси, що провокують набряклість.

Що з себе представляють набряки під очима (причини і лікування)? Фото, представлені в цій статті, можуть дати візуальне відображення проблеми.

Чому набряклість явно видно під очима.

Це можна пояснити анатомічною структурою тканин навколо очей:

шкіра в цих областях відрізняється тонкістю; підшкірна жирова клітковина рихла; сальні залози відсутні; низький рівень м’язової активності; у цій області розташовується велика кількість великих і дрібних кровоносних судин.

У чому різниця набряків і мішків під очима.

Слід розмежовувати такі поняття, як набряк і мішки під очима.

Мішки під очима провокуються втратою шкірою еластичності і пружності. Як правило, це вікова зміна. Шкіра вже не в змозі підтримувати жировий прошарок, розташовану навколо очей. Набряки з’являються з-за соматичних захворювань або зовнішніх провокаторів.

Чому виникають набряки під очима? Причини і лікування будуть описані в цій статті.

Набряки під очима можуть сигналізувати про наявність соматичних хвороб.

Можуть спостерігатися у людей з порушенням роботи таких органів як щитовидна залоза, серце, нирки. Також набряклість виникає при ураженні гіпофіза і неправильному венозному відтоку. Таким набрякам притаманне особливий розвиток і перебіг. Найчастіше процес захоплює нижню повіку і більшою мірою проявляється в ранкові години.

При патології нирок набряклість, як правило, проходить протягом дня. А ось якщо процес проявляє себе до вечора, можна судити про ураження серцево-судинної системи.

При соматичних захворюваннях набряклості під очима притаманна симетричність.

Причини набряків у жінок.

Чому виникають у представниць слабкої статі набряки під очима? Причини у жінок можуть бути наступними: гормональний дисбаланс і вагітність.

Підвищення рівня естрогену перед місячними сприяє затримці рідини в тканинах організму, що також виражається в набряклості під очима. Таке явище може спостерігатися в пубертатний період, при клімактерії і проведенні гормональної терапії.

Багато жінок скаржаться на набряки під час вагітності. Особливо вони характерні для третього триместру.

Якщо набряклість спостерігається протягом всієї вагітності на тлі сильної надбавки у вазі, майбутній мамі необхідно звернутися за допомогою до фахівця. В цьому випадку набряки можуть свідчити про наявність серйозного соматичного захворювання. В першу чергу слід звернути увагу на стан нирок, так як збій в їх роботі може викликати водянку вагітних.

Набряки при алергії.

Як правило, при алергічної реакції організму набряк локалізується над верхнім століттям. Може проявитися набряк під оком з одного боку або ж з обох. Процес розвивається дуже швидко і так само блискавично зникає. Провокувати такий стан може косметика, харчові продукти і рослини.

Несприятливий генетичний фон.

Буває, що набряклість навколо очей з’являється ще в дитячі або юні роки. При цьому сприятливі фактори відсутні, але у батьків також спостерігається подібний синдром. В цьому випадку можна говорити про генетичну схильність організму. Такий стан викликається надлишком жирової тканини навколо очей.

Перевтома.

При тривалому перебуванні за монітором комп’ютера, керуванні автомобілем, читанні книг при тьмяному штучному світлі, тривалому перегляді телевізора м’язи очей піддаються напрузі, що порушує кровопостачання повік.

Загальна перевтома призводить до порушення розпорядку сну і неспання Людина тривалий час не може заснути, а пробудження утруднено. Відсутність нормального відпочинку проявляється у вигляді набряклості під очима.

Віковий фактор.

З віком шкіра під очима стає більш тонкою, м’язи навколо очей слабшають, кісткова тканина стає більш крихкою і не в змозі підтримувати жирову тканину навколо очей.

У дорослих людей порушується робота нирок, сповільнюється електролітний баланс. Все це призводить до хронічної набряклості очей в старості.

Підвищений вміст солі в організмі.

під оком водяний мішок

Відомо, що сіль сприяє затриманню води в організмі. Особливо шкідливо їсти її перед сном. При постійному споживанні солоних страв і консервів навколо очей буде накопичуватися рідина, що викличе набряклість.

Після того, як була з’їдена солона і гостра їжа, виникає спрага. Вона змушує пити більше рідини. А через сіль вона насилу виводиться з організму.

Вплив стилю життя.

Причини набряклості можуть критися в неправильному розпорядку сну і неспання. Любителі веселого проведення часу в колі друзів в нічний час ризикують отримати на наступний день набряки під очима.

Припухлість може спровокувати вживання алкоголю або наркотиків, солодких і газованих напоїв, яскраве освітлення, короткий сон.

Також перед відходом до сну не радять пити міцні напої та каву. Куріння і алкоголь варто зовсім виключити. І, як це не дивно звучить, протягом дня слід пити більше рідини. Кількість споживаної рідини має дорівнювати приблизно 2 літрам, при цьому більшу її частину слід вживати до 14: 00. При нестачі рідини організм включає свої резерви і прагне запастися водою запас, що може викликати набряклість.

Сльози перед сном.

Багато хто з нас помічав, що сльози викликають набряклість під очима. Найчастіше вона з’являється вранці. Це пояснюється тим, що сльози містять сіль, яка перешкоджає виведенню рідини з тканин.

Сльози діють в двох напрямках: з одного боку, вони перешкоджають виведенню рідини з тканин — з іншого-сприяють подразненню шкіри під очима. А якщо враховувати той факт, що плаксивий настрій може викликати інсомнія, то зовсім не дивно, що ви прокинетеся з опухлими і того ж посинілими століттями.

Застосування косметичних засобів.

Сама косметика не може викликати набряклості, а ось її неправильне застосування — цілком.

В цьому випадку потрібно дотримуватися ряду правил:

змивати косметику за кілька годин до сну; для усунення декоративних косметичних засобів використовувати спеціальні засоби для зняття макіяжу; після вмивання промокати обличчя м’яким рушником, а не терти його; уважно вивчити склад вашого крему, в ньому не повинно бути компонентів, що сприяють появі набряків.

Набряки під очима в ранкові години.

Що може викликати, крім неправильного розпорядку дня, набряки під очима? Причини вранці можуть сигналізувати про ураження нирок і печінки. Якщо процес виявляється поступово, можна судити про ураження серцево-судинної системи.

Лікування набряклості масажем.

Нетрадиційна медицина радить застосовувати масажі. Виробляючи легкі кругові рухи у напрямку до вух, ви сприяєте стимуляції активних біологічних точок, розташованих в районі скул. Для пом’якшення масажу радиться змочити кінчики пальців ефірною олією. Але використання його в чистому вигляді не рекомендується. Воно повинно бути розбавлене косметичним.

Цей метод не підходить людям, що страждають на гіпертонію. В цьому випадку для масажу радиться використовувати кубики льоду. Ефективність від процедури буде вищою, якщо замість води заморозити ромашковий відвар або зробити кубики з відвару петрушки або зеленого чаю.

Слід обережно водити кубиками у напрямку до щоках, як би видавлюючи набряки донизу. Але не варто проводити масаж занадто довго, так як ви можете заморозити шкіру. Особа не повинна бути переохолоджена, в іншому випадку ви ризикуєте отримати застуду або гайморит.

Застосування контрастних ванночок.

Сприятливим впливом володіють контрастні ванночки. Слід взяти дві миски. В одну налити холодну воду (в неї слід додати трохи солі), а в іншу-теплу. Необхідно змочувати поперемінно рушник водою різної температури і прикладати його до очей, але сильно не натискати. Потім треба промити обличчя теплою водою.

Застосування компресів.

Прекрасно борються з набряком під очима компреси з зеленим або чорним чаєм. В них міститься кофеїн і танін. Дубильні речовини таніну сприяють зняттю набряклості, так як мають в’яжучу дію, а кофеїн звужує судини.

Окремо слід згадати і ромашковому чаї. Ромашка, як відомо, має протизапальний ефект, здатна заспокоїти шкіру і зняти роздратування. Лікувати мішечки під очима можна за допомогою ватних дисків, змочених в Ромашковому відварі. Їх прикладають до очей на 15-20 хвилин.

Заспокоює та знімає подразнення шкіри вітамін Е. В прохолодну воду слід додати кілька крапель цього вітаміну і ретельно перемішати. Потім треба змочити в розчині ватяні диски і прикласти до очей на 20 хвилин Такий компрес має не тільки профілактичним, але і косметичним дією. Він сприяє харчуванню і пом’якшенню шкіри навколо очей, робить її еластичною.

Лікування медикаментами.

До радикальних методів лікування набряків навколо очей відносяться ін’єкції з додаванням «Пиноксида». Віднедавна цей препарат стали вживати для зняття набряклості під очима, так як експерименти показали, що ліки сприяє оптимізації кровообігу. Вона і викликає розсмоктування припухлості.

Для усунення набряків необхідно вивести з організму зайву рідину. Якщо методи зовнішнього впливу не надали ніякої допомоги, слід звернутися до сечогінних засобів. Але треба пам’ятати, що подібні препарати сприяють вимиванню їх організму корисних речовин. Наприклад, зменшується кількість калію і кальцію в тканинах. Тому перед їх вживанням потрібно проконсультуватися з фахівцем.

Важлива порада.

При набряклості під очима не слід займатися самолікуванням. Коли знайдена точна причина набряків під очима, усунення патологічного процесу здійснюється швидше. Адже в цьому випадку лікарем підбирається потрібна терапія, спрямована на усунення внутрішнього або зовнішнього провокатора.

Причина набряклості під правим оком.

У ряді випадків набряклість може бути несиметричною. Багато хто цікавиться, чому з’являється набряк під оком? Причини, з одного боку, криються в захворюваннях внутрішніх органів, з іншого — представляють алергічну реакцію або травму.

Часто таке явище провокує запальний процес. При цьому шкірні покриви навколо очей червоніють, температура біля очей підвищується, людини турбують больові відчуття при пальпації. Запальний процес може бути викликаний фурункульозом, халязионом а також банальним грип або нежиттю. Набряклість може бути викликана синуситом, менінгітом і запальним процесом в яснах. Як правило, набрякає верхню повіку.

Кон’юнктивіт провокує не тільки набряклість, але гіперемію і свербіж, а також виділення гною. Через якийсь час захворювання може вразити і друге око.

Пошкодження механічного характеру також викликають набряк очей. До його виникнення може привести не тільки пошкодження верхнього або нижнього століття. Спровокувати таке явище можуть забої, опіки, укуси комах, травми в області волосистої частини голови, лицьових кісток. Пошкодження порушує цілісність кровоносних судин, і кров з міжклітинної рідиною опускається в область очей. Такі набряки, як правило, зникають без лікування в досить короткі терміни.

Викликають набряки і різноманітні хірургічні втручання в області голови, особливо особи. Спостерігається таке явище і при венозному і лімфатичному відтоку. Процедури косметичного характеру можуть привести до порушення відтоку лімфи і венозної крові. В результаті міжклітинна рідина накопичується біля очей. Порушення відтоку лімфи виникає як наслідок підвищення венозного тиску у людей, які страждають серцевою недостатністю або захворювання перикарда.

Укус комахи, який може бути на перших порах непомітним, також провокує набряки, яка проявляється через кілька днів.

Небезпека представляє та гіпотиреоз, що виражається в зниженій функції щитовидної залози при дефіциті йоду. Відбувається порушення білкового обміну, яке виражається в набряклості під одним оком або по всьому тілу.

Чому набрякає під правим оком? Причини встановить фахівець.

Які заходи слід вжити.

При появі набряку під правим оком для початку слід виключити такі причини як зловживання алкогольними напоями, переїдання на ніч їжі, що містить сіль, довга робота за комп’ютером, недостатня тривалість відпочинку або сон на правому боці. Якщо вони є причинами набряклості, слід вжити чайні примочки або відвар ромашки. При підозрі на інфекційне запалення ока слід звернутися до фахівця.

Набряклість під лівим оком.

під оком водяний мішок

Що викликає набряк під лівим оком? Причини можуть бути наступними:

надлишок рідини накопичується в шкірі повік; жирова тканина видавлює шкіру вперед, що сприяє збільшенню периорбитальной клітковини; в столітті скупчується кров, що надходить з судин, розташованих на обличчі при травмах перенісся і чола.

Набряк під правим або лівим оком.

Чому виникає набряк під оком? Причини з одного боку (під лівим або правим оком — зараз не принципово) можуть критися в гаймориті або алергії.

Якщо при гаймориті запалена права верхня щелепа, то набрякає праве око, і навпаки. Набряклість ока в цьому випадку супроводжується больовими відчуттями і почервонінням. При гострому процесі застосовуються антибіотики і фізіотерапевтичні процедури.

Іноді набряклість під лівим або під правим оком може бути викликана реакцією організму на косметичний засіб.

Укладення.

Так чому ж виникає набряк під оком? Причини, з одного боку, криються в соматичних захворюваннях, а з іншого боку, можуть бути викликані зовнішнім впливом на повіку. У будь-якому випадку слід звернутися за допомогою до фахівця. Він допоможе усунути набряки під очима. Причини і лікування можуть бути їм роз’яснені.

Причиною появи набряку під оком є скупчення рідини, яке може бути викликане травмою, алергічною реакцією або просто недосипанням. У поодиноких випадках ці симптоми можуть виникнути внаслідок порушення в роботі внутрішніх органів, для точної діагностики якого потрібно звернутися до лікаря. Якщо набряк викликаний іншими причинами, такими як неправильне харчування і недосипання, можливе усунення проблеми народними засобами.

1 Причини розвитку набряку.

Набряк – це результат скупчення надмірної кількості рідини в міжклітинному просторі. У нормі процес обміну рідинами між різними системами організму відбувається шляхом дифузійної фільтрації. Завдяки цьому, рідина розподіляється по клітинах рівномірно і в необхідній кількості. Поява місць надлишкового її скупчення відбувається при порушенні водно-електролітного обміну, який проявляється набряком тканин.

Набряк необов’язково повинен поширюватися симетрично, часто трапляється так, що набрякає одна кінцівка, одна сторона тіла або обличчя. Причиною такого порушення може бути:

механічна травма; алергічна реакція; інфекційне захворювання; запалення в ротовій порожнині; хронічне недосипання.

При сильному фізичному впливі на область очей, перенісся, лоб, відбувається травмування м’яких тканин і їх запалення. Вони починають хворіти і опухати, а рідину з клітин потрапляє в позаклітинний простір, де накопичуючись, утворює гематому. Це пояснює той факт, що на ранок після удару відразу з’явилася гематома і обличчя опухло.

При розвитку алергічної реакції разом з опухлостью під лівим або правим оком у хворого з’являються такі симптоми, як:

сльозотеча; печіння; відчуття стороннього предмета в очах; свербіж; почервоніння.

Такий прояв алергії можна пояснити тим, що епідермальний шар навколо очей більш тонкий і чутливий, ніж в інших місцях, тому він більшою мірою вразливий перед алергенами. Область навколо очей має мало м’язів і багато судин різного діаметру, чому залежить розмір пухлини. У разі розвитку важкої алергічної реакції з’являється не тільки мішок під оком, опухає все обличчя, руки і ноги. Дихання ставати утрудненим, що свідчить про розвиток опухлості в дихальних шляхах. Такий стан вимагає швидкої медичної допомоги, при відсутності якої в 100% випадків відбувається смерть потерпілого. Такий стан носить назву «набряк Квінке» і спостерігається менш ніж в 5% випадків.

Набряк під оком часто супроводжує застуда, ГРВІ, грип. Часто пухлина з’являється при наявності запального процесу в гайморових пазухах. При запаленні правої носової пазухи відбувається поширення набряку під праве око, і навпаки. Якщо людина хворіє на ГРВІ чи грип, мішок під оком будуть супроводжувати свербіж, печіння в очах, підвищена температура, загальна слабкість.

Укус комахи часто викликає алергічну реакцію, що виявляється на надходять через слину токсини. У місці укусу з’являється невелика припухлість, яка говорить про те, що організм намагається зупинити поширення отрути і вивести його назовні. Через якийсь час після укусу, шкіра на його місці стає червоною, з’являється свербіж і припухлість. Укус комахи в області очей викликає значну набряклість, а в разі укусу бджоли можлива сильна алергічна реакція, яка часто закінчується анафілактичним шоком.

2 Лікування.

Для усунення набряклості після механічної травми в області очей потрібно використовувати холодний компрес. Він прикладається до травмованої ділянки обличчя відразу після отримання травми і запобігає розвитку гематоми. Можливе застосування знеболюючих і протинабрякових препаратів в перші 5 годин після травмування мул пізніше, якщо для цього є необхідність. Мазі і гелі після ударів (Гепарин, Троксевазин, Фастум гель) потрібно використовувати до зникнення больового синдрому і набряку, завдаючи їх на місце удару. З народних засобів допомагають настоянки з календули, арніки і прополісу.

Лікування набряку при розвитку алергічної реакції вимагає усунення її джерела, а потім і симптомів алергії. Після потрібно прийняти протиалергічні препарати, які полегшать дихання. Для цього можна використовувати такі медикаменти:

Щоб позбутися від почервоніння, свербіння і печіння в очах, підійдуть краплі Візин, Нафтизин, Аломід.

При простудному захворюванні набряк є лише симптомом. Щоб зняти запалення під оком підійдуть прості народні засоби, такі як:

відвар з ромашки; шавлії; чорного чай; плодів шипшини.

2.1 Лікування в домашніх умовах.

Якщо причиною виникнення набряку під оком є неправильний спосіб життя або хронічне недосипання, можна використовувати такі прості засоби, як:

контрастний душ вранці; Масаж з використанням рослинних масел; прикладання льоду до повік і перенісся; компрес з відвару ромашки, листя брусниці, смородини, меліси.

Жирові, водянисті і молярні мішки під очима.

Стан нижніх повік значною мірою впливає на зовнішній вигляд людини, видаючи вік (іноді і додаючи кілька років) і надаючи особі болючий, а частіше недоглянутий вигляд. Мішки і круги під очима непросто приховати, адже косметика не завжди з цим завданням справляється, і людині нічого не залишається, як сховатися за очками з темними скельцями. Зовні мішки під очима у різних людей виглядають однаково і являють собою припухлість, в більшій чи меншій мірі нависає над нижнім краєм очниці . Насправді існує два види мішків: одні виникають із-за скупчення рідини (набряк), а інші з’являються внаслідок розростання підшкірної жирової клітковини, причому кожен з них має власний механізм появи та особливості розвитку. Говорячи про проблему, не можна залишити без уваги ще один вид утворень – малярні мішки під очима, хоча до області під очима вони відношення не мають і виникають в результаті деформації тканин, що лежать на кордоні вилиці і нижній частині очниці. Дізнайтеся більше про мішки під очима.

Мішки під очима: відео.

Водянисті мішки під очима.

Набряклі мішки під очима можуть виступати як самостійні освіти, так і доповнювати жирові грижі. Жир має пухку структуру і самою природою йому відведена роль акумулятора води в організмі. При затримці рідини (схильності до набряків внаслідок проблем з нирками, наприклад) частина її потрапляє в жирову клітковину, розташовану під повіками, збільшуючи тим самим її обсяг і змушуючи «вивалюватися» за межі, окреслені глазничной кісткою. Якщо набряк доповнює вже наявну жирову грижу, то утворюється мішок вражаючих розмірів! Зазвичай освіти, поява яких спричинено затримкою рідини, проявляються після сну і швидко проходять . Прискорити процес можна, використовуючи компреси з відварів чаю, ромашки, петрушки або провівши легкий масаж нижньої повіки кінчиками пальців з метою активізувати мікроциркуляцію крові та лімфи, що дозволить трохи «підсушити» або дренувати тканини. З одного боку, від припухлостей обумовлених набряками позбутися нескладно, але, на жаль, набряклі мішки – це часто не просто косметичний дефект: їх регулярна поява є приводом до обстеження внутрішніх органів, особливо нирок, сечового міхура і печінки .

Жирові мішки (грижі) під очима.

Жирові мішки під очима і в області верхньої повіки утворюються через зниження еластичності шкіри періорбітальної зони, яку, в свою чергу, провокує постійне мімічне навантаження. Крім того, шкіра повік розтягується і провисає, захоплюється вниз силою тяжіння (птоз), в результаті під шкірою утворюються вільні простори, куди відразу спрямовується підшкірна жирова клітковина, що знаходиться в периорбитальной зоні.

Теоретично її повинна утримувати мембрана, що відділяє жирову тканину від шкіри, але вона з віком втрачає цю здатність з-за втрати еластичності. До речі , тільки в кінці XX століття лікарі-косметологи відмовилися від операції з ушивання мембрани , коли зрозуміли, що не тільки її ослаблення впливає на утворення гриж в зоні навколо очей.

Малярні мішки під очима.

На відміну від жирових і «водяних» утворень цей вид утворень під очима є виключно косметичним недол м і не який зв’язку з патологіями внутрішніх органів не має. Власне, і мішками під очима ці утворення, звані фахівцями скуловыми грижами або суфами, називати некоректно, адже вони утворюються з-за надлишку або нестачі підшкірної жирової клітковини в області скул і на кордоні виличної і глазничной областей. Дізнайтеся більше про малярних мішках (причини появи, симптоми і методи позбавлення від дефекту).

Всі перераховані види мішків під очима об’єднують:

спадкова схильність до утворення гриж і набряків; особливості будови кісток, що формують очну ямку; складність позбавлення від дефекту.

Хоча сьогодні існують досить ефективні косметологічні методики підтяжки шкіри нижніх повік, забезпечити пролонгований ефект можуть тільки хірургічні методи корекції , особливо якщо мова йде про жирових грижах і малярних мішках під очима. Дізнайтеся більше про лікування мішків під очима.