Неділя, 18.03.2018, 15:34
Ставище
ГоловнаРеєстраціяВхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії каталога
Ставищенське козацтво [24]
Громадські організації [16]
Політичні партії [7]
Про ОСББ [4]
Міні-чат
 Каталог статей
Головна » Статті » Громадське життя » Про ОСББ

Актуально Що це: ОСББ?
Актуально Що це: ОСББ?

Житлова сфера – це найважливіша складова всього міського господарства, від стану якої значною мірою залежить соціальна і політична ситуація як у місті, так і у державі.
Український уряд визнає великі недоліки будинків, в яких живе більшість громадян. Більшість мешканців все ще сподівається, що держава, міська влада все-таки винайде кошти для проведення капітального ремонту їх будинків. Змінився час. Змінилася структура власності в житловому фонді. Неможливо, яке б не було бажання, зберігати стару систему управління будинками. Тому головним напрямком реформування житлового фонду є створення в багатоквартирних будинках об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Їх поява сприятиме розвитку ринкових відносин у житлово-комунальній сфері, що в свою чергу, сприятиме підвищенню рівня якості надання послуг.
Так що ж таке об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) і які в нього цілі?
Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку - це самостійна юридична особа, яка може бути створена в окремому будинку, будь-якої форми власності, власниками жилих приміщень (тобто з числа тих, хто приватизував або придбав квартиру), а також власниками нежилих приміщень, задля сприяння використанню їхнього власного майна та належного управління, утримання і використання спільного неподільного та загального майна.
Ціллю створення ОСББ є збереження свого власного майна, безпечне проживання для себе та своїх дітей, комфорт та чистота місць загального користування, ефективне утримання та використання спільного майна, отримання житлово-комунальних послуг належної якості, використання платежів на потреби саме свого будинку, забезпечення захисту прав членів ОСББ та дотримання співвласниками своїх обов’язків, виховання ефективного власника житла.
Сам процес створення об’єднань сприяє формуванню добросусідських стосунків між мешканцями, розширюються можливості постійного спілкування з вирішення різних питань, оскільки всі беруть безпосередню участь в управлінні будинковим майном.
ОСББ мають механізм для вирішення проблем спільного проживання у будинку, мають можливість набагато покращити його фізичний і технічний стан та умови проживання в ньому. Об’єднання здатні вирішувати спільні проблеми мешканців, відстоювати спільні інтереси, зокрема в суді. Вони можуть отримати кредит у банку на проведення ремонту, встановлення лічильників та на енергозберігаючі заходи.
Членом ОСББ може бути фізична чи юридична особа. Доречно зазначити, що при його створенні власники приміщень (жилих або нежилих) не втрачають свого права власності на них. Крім того, членство в об'єднанні співвласників багатоквартирного будинку є суто добровільним. Воно може набуватися або одночасно зі створенням об'єднання, при проведенні установчих зборів, або після його створення, у будь-який момент, індивідуально, на основі письмової заяви. Ніхто не може бути примусово „загнаний” в ОСББ, але якщо в вашому будинку воно створено, вам доведеться з ним співпрацювати. Адже ви живете у цьому будинку, а він потребує повсякденної уваги. Його необхідно належно експлуатувати, робити профілактичні і капітальні ремонти тощо. Одним словом – доглядати. І хтось мусить це робити.
Як можна зрозуміти, основна діяльність ОСББ полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном, належне утримання будинку і прибудинкової території, сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг відповідної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.
Кожне ОСББ має свою назву і відповідно, як будь-яка юридична особа, печатку із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банку, а також інші необхідні реквізити (наприклад, зареєстрований логотип, офіційні бланки, штампи тощо). Воно здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства і власного Статуту. Від свого імені набуває майнові і немайнові права та обов'язки, виступає позивачем та відповідачем у суді і відповідає за своїми зобов'язаннями тільки коштами і майном об'єднання, а не майном своїх членів.
Законом встановлено, що ОСББ є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між членами об'єднання. Цей статус дає йому пільги по сплаті податків на прибуток і на додану вартість. І хоча, для забезпечення власних потреб, ОСББ може здійснювати господарську діяльність, доходи отримані від неї мають направлятись лише на утримання або ремонт будинку.
Кожний член об’єднання має лише один голос, незалежно від площі та кількості квартир або приміщень, що перебувають у його власності. Вищим органом управління ОСББ є Загальні збори його членів. На них обираються Правління, яке здійснює поточне управління справами об’єднання і ревізійна комісія або ревізор об'єднання. Члени ОСББ самостійно приймають рішення щодо форми управління будинком і встановлюють розмір платежів для забезпечення його експлуатації (іншими словами – встановлюють квартирну плату). Управління будинком може здійснюватись безпосередньо об’єднанням або іншою юридичною особою, якій ОСББ делегує функції управителя, відповідно до договору між ними.

Як створити ОСББ

ОСББ можуть створити тільки власники квартир та інших (нежилих) приміщень, що розташовані у будинку. В одному будинку (житловому комплексі) може бути створене тільки одне таке об'єднання.

Створення та діяльність об’єднань співвласників багатоквартирних будинків регулюється Законом України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку”. Це основний, профільний закон відносно до ОСББ, він регулює більшість питань щодо їх створення і функціонування. Крім нього, діяльність кожного об’єднання регулюється Статутом, який затверджується окремо, членами відповідного ОСББ.

Перед початком проведення необхідних процедур, рекомендуємо провести попередні збори жителів будинку. На цих зборах важно обговорити питання щодо створення ОСББ і розповісти як воно буде працювати. Як правило більшість людей цього не знають, а тому можуть виступити проти. Не тому, що не хочуть жити краще, а саме тому, що не володіють необхідною інформацією.

Якщо більшість власників квартир не проти створення у будинку ОСББ, необхідно провести відповідну підготовчу роботу. По перше, визначитись з датою установчих зборів. За два тижні до них необхідно попередити майбутніх учасників. До проведення зборів необхідно підготувати проект Статуту об’єднання, за основу якого береться Типовий Статут, затверджений наказом Держжитлокомунгоспу України. На установчих зборах приймається рішення про створення ОСББ, обираються його Правління і ревізійна комісія та затверджується Статут. Під час проведення зборів ведеться відповідний протокол.

Другий етап, це реєстрація ОСББ. Пакет документів подається в виконком Жмеринської міськради на реєстрацію - вул. Центральна, 4, тел. 5-07-87, начальник відділу благоустрою міста - Козаченко Петро Володимирович.

Третім, заключним етапом створення ОСББ буде отримання довідки в управлінні статистики, постановка на облік в районних: податковій інспекції, управлінні пенсійного фонду, відділеннях фондів соцстраху (від нещасних випадків на виробництві і профзахворювань; з тимчасової втрати працездатності; на випадок безробіття). Потім необхідно відкрити рахунок у будь-якому банку міста і отримати дозвіл міліції на виготовлення печатки.

Після виготовлення печатки ОСББ вважається остаточно створеним. Від тепер у нього є всі, необхідні для проведення господарської діяльності реквізити.

Категорія: Про ОСББ | Додав: admin (17.10.2011)
Переглядів: 869 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі та скачувати файли можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук
Рекомендуємо
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0