Субота, 20.01.2018, 07:17
Ставище
ГоловнаРеєстраціяВхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
 
Меню сайту
 
Міні-чат
 
Наше опитування
Оцініть роботу селищної ради

Результат опитування Результати
Всі опитування нашого сайта Архів опитувань
Обговорити на форумі
Всього відповідей: 43
Інші опитування
 
Головна » 2015 » Липень » 23 » Питання приватизації приміщень у гутрожитках
Питання приватизації приміщень у гутрожитках
10:41

Питання приватизації приміщень у гуртожитках

(Роз'яснення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 29.05.15 р.)

Підготовка документів для приватизації жилих приміщень у гуртожитках здійснюється відповідно до законів України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» (далі — Закон), «Про приватиза­цію державного житлового фонду», Положення про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гур­тожитках у власність громадян, затвердженого наказом Міністерства з питань житлово-комунального господар­ства України від 16.12.2009 № 396, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.01.2010 за № 109/17404 (далі — Положення).

Відповідно до статті 1 Закону сфера дії Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав меш­канців гуртожитків» поширюється на громадян, які не мають власного житла, більше п’яти років на законних підставах зареєстровані за місцем проживання у гуртожитках та фактично проживають у них.

Крім того, згідно з пунктом 1 статті 4 Закону громадяни, на яких поширюється дія цього Закону, мають право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитках, які перебувають у власності територіальних громад і мо­жуть бути приватизовані відповідно до закону.

Згідно з пунктом 1 статті 2 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» до об’єктів приватизації належать квартири багатоквартирних будинків, одноквартирні будинки, житлові приміщення у гур­тожитках (житлові кімнати, житлові блоки (секції), кімнати у квартирах та одноквартирних будинках, де мешка­ють два і більше наймачів, які використовуються громадянами на умовах найму.

Частиною першою статті 8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» визначено, що приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться державний житловий фонд.

Громадянин, який виявив бажання приватизувати займану ним і членами його сім’ї на умовах найму кварти­ру (будинок), жиле приміщення в гуртожитку, кімнату в комунальній квартирі, звертається в орган приватизації, де одержує бланк заяви та необхідну консультацію (пункт 17 Положення).

Громадянином до органу приватизації подаються:

оформлена заява на приватизацію квартири (будинку), жилого приміщення у гуртожитку, кімнати у кому­нальній квартирі;

довідка про склад сім’ї та займані приміщення;

копія ордера про надання жилої площі (копія договору найму жилої площі у гуртожитку);

документ, що підтверджує невикористання ним житлових чеків для приватизації державного житлового фонду;

копія документа, що підтверджує право на пільгові умови приватизації;

заява — згода тимчасово відсутніх членів сім’ї наймача на приватизацію квартири (будинку), жилих примі­щень у гуртожитку, кімнат у комунальній квартирі.

За неповнолітніх членів сім’ї наймача рішення щодо приватизації житла приймають батьки (усиновлювачі) або піклувальники. Згоду на участь у приватизації дітей вони засвідчують своїми підписами у заяві біля прі­звища дитини. Якщо дитина віком від 14 до 18 років (настає неповна цивільна дієздатність особи), додатково до заяви додається письмова нотаріально засвідчена згода батьків (усиновлювачів) або піклувальників.

Прийняті документи реєструються органом приватизації в окремому журналі (пункт 18 Положення).

Статтею 3 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» визначено, що приватизація здійснюється шляхом безоплатної передачі громадянам квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім’ї та до­датково 10 квадратних метрів на сім’ю.

Згідно з Порядком розрахунків при приватизації квартири (будинку), житлового приміщення у гуртожитку, визначеного статтею 5 вказаного Закону:

якщо загальна площа квартир (будинків), що підлягають приватизації, відповідає площі, передбаченій аб­зацом другим статті 3 цього Закону, зазначені квартири (будинки) передаються наймачеві та членам його сім’ї безоплатно;

якщо загальна площа квартири менше площі, яку має право отримати сім’я наймача безоплатно, наймачу та членам його сім’ї видаються житлові чеки, сума яких визначається виходячи з розміру недостатньої площі та відновної вартості одного квадратного метра;

якщо загальна площа квартири (будинку) перевищує площу, яку має право отримати сім’я наймача бе­зоплатно, наймач здійснює доплату цінними паперами, одержаними для приватизації державних підприємств чи землі, а у разі їх відсутності — грошима. Сума доплат визначається добутком розміру надлишкової загальної площі на вартість одного квадратного метра;

кожний громадянин України має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чеку або з частковою доплатою один раз.

 

Переглядів: 348 | Додав: Leonid
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі та скачувати файли можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар новин
«  Липень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 
Форма входу

 
Пошук
 
Рекомендуємо
 
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0