Неділя, 18.02.2018, 19:38
Ставище
ГоловнаРеєстраціяВхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
 
Меню сайту
 
Міні-чат
 
Наше опитування
Оцініть роботу селищної ради

Результат опитування Результати
Всі опитування нашого сайта Архів опитувань
Обговорити на форумі
Всього відповідей: 44
Інші опитування
 
Головна » 2015 » Червень » 18 » СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧАСНИКІВ АТО
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧАСНИКІВ АТО
15:58

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧАСНИКІВ АТО

Санаторно-курортне лікування постраждалих учасників  антитерористичної операції
                ПОСТАНОВА КМУ від 31 березня 2015 р. № 200

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням
Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою “Забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням” на забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб, які постраждали під час проведення антитерористичної операції та яким встановлено статус учасника бойових дій чи інваліда війни відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 та пункту 1 частини другої статті 7 Закону України “Простатус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
     Організація забезпечення санаторно-курортним лікуванням
 Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчі органи міських рад (далі — органи соціального захисту населення) забезпечують осіб безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів відповідно до цього Порядку згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в міру надходження путівок:
1) учасників бойових дій — щороку строком на 18—21 день; 2) інвалідів війни — позачергово щороку строком на 18—21 день; 3) інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) — відповідно до медичних рекомендацій, з них:
I та II груп — до санаторіїв спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;  III групи — до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18—21 день.
 У разі коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.
Для взяття на облік особа чи її законний представник подає заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.Під час подання копій посвідчень, передбачених абзацом першим цього пункту, особи надають їх оригінали для огляду. Реєстрація заяв, облік учасників бойових дій та інвалідів війни здійснюються окремо за кожною категорією за формами, встановленими Мінсоцполітики, а також окремо від інших категорій осіб (залежно від профілю захворювання, за яким особи направляються на санаторно-курортне лікування, в порядку черговості подання заяв). Особа, яка перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням в органах соціального захисту населення, але в поточному році одержала безоплатну путівку, знімається з обліку.Повторне взяття на облік здійснюється на підставі копії (дубліката) довідки для одержання путівки на санаторно-курортне лікування, що долучена до попередньої справи, якщо строк її дії не закінчився. Путівками без лікування забезпечуються громадяни, що супроводжують інвалідів I групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога. Якщо інвалід I групи здатний обслуговувати себе самостійно, видається відповідна довідка лікувально-профілактичного закладу.
Інваліда I групи не можуть супроводжувати інваліди I групи та особи, які не досягли 18-річного віку.Громадянам, які супроводжують інвалідів I та II груп до санаторіїв спінальногопрофілю, путівки не видаються, а лише оплачується проїзд (двічі до санаторію і двічі в зворотному напрямку) у транспорті загального користування (залізничному та автомобільному) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.У разі відмови особи від путівки складається акт відмови від путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики. Компенсація за доплату, пов’язану з поліпшенням умов проживання в санаторії, та за продовження строку лікування не здійснюється.Поділ путівки та передача її іншій особі забороняється.

 Професійна реабілітація інвалідів з числа учасників АТО
Згідно доручення Міністерства соціальної політики України  від 06.05.2015 № 6639/0/14-15/19 в рамках практичної реалізації підпунктів 3 та 4 пункту 4 Указу Президента України від 18.03.2015 № 15 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції», а також наказу Мінсоцполітики від 06.04.2015 № 379 «Про затвердження Типового положення про центр професійної реабілітації інвалідів» інваліди з числа учасників АТО мають змогу пройти професійну реабілітацію та здобути професії за напрямками:
взуттьовик з ремонту взуття,вишивальник,оператор комп’ютерного набору,обліковець,слюсар з ремонту автомобілів, перукар, бджоляр.

               На які пільги мають право учасники бойових дій

      1 липня Верховна Рада України прийняла Закон України № 1547-VІІ «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», яким уточнено прийняте 6 травня ц. р. положення п. 19 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо розширення кола осіб, які є учасниками бойових дій, і захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в Антитерористичній операції.
Відповідно до п. 19 ст. 6 цього Закону України учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в Антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах Антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в Антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством.
Перелік пільг, для учасників бойових дій, передбачений статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни гарантії їх соціального захисту»
  Для отримання передбачених пільг на оплату житлово-комунальних послуг військовослужбовцям, демобілізованим із зони проведення АТО, які мають посвідчення «Учасника бойових дій» необхідно звернутись до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Учасники бойових дій (ст. 5, 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») мають право:
на  75-процентну знижку плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. м загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. м на сім’ю). Не всі зареєстровані у квартирі особи належать до кола сім’ї пільговика. Пільга поширюється на чоловіка або дружину учасника бойових дій, неповнолітніх дітей, утриманців і батьків, що досягли непрацездатного віку.

75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб  (за відсутності газопостачання) в межах середніх норм споживання.
Для сімей, які складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. м на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. м на сім’ю);
Також учасники бойових дій можуть оформити пільгу на  позачергове користування всіма послугами зв’язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів – додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів.
     Окрім цього, демобілізовані військовослужбовці, учасники АТО мають право на безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, зокрема внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.
Безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою;
Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

 

                                          ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНІЧНИМИ ТА ІНШИМИ ЗАСОБАМИ РЕАБІЛІТАЦІЇ
                                     учасників АТО, які постраждали внаслідок антитерористичної операції
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України  «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів»
      від 5 квітня 2012 р. № 321 (зі змінами)

Держава гарантує безоплатне та позачергове забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації учасників АТО, які постраждали внаслідок антитерористичної операції, незалежно від установлення їм інвалідності.
 Вартість виробу для  учасника АТО установлюється залежно від його потреб та не обмежена в сумі.
            До технічних та інших засобів реабілітації належать:
– протезні вироби (включаючи протезно-ортопедичні вироби (ортези, протези), ортопедичне взуття);
– засоби для пересування (крісла колісні);
– спеціальні засоби для самообслуговування та догляду допоміжні засоби для особистого догляду та захисту: наколінники, налокітники, рукавиці на протез, чохли для кукс верхніх та нижніх кінцівок, вкладиші із силіконової або селевої композиції для кукс верхніх та нижніх кінцівок, подушки протипролежневі та інші;
– допоміжні засоби для особистої гігієни: крісла-стільці, сидіння на унітаз, сидіння-надставки на унітаз, щипці для туалетного паперу, стільці, табурети, сидіння для ванни та душу, східці, підставки для ванни, умивальники);
– допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходуни, поручні);
– меблі та оснащення (столи, меблі для сидіння, ліжка, матраци протипролежневі, перила та поручні, брусся, опори).

                        Перелік необхідних документів для отримання технічних та інших засобів реабілітації
- паспорт (копія та оригінал);
- ідентифікаційний код (копія та оригінал);
- рішення військово-лікарської комісії чи висновок лікарсько-консультативної комісії про потребу в забезпеченні необхідним виробом;
- витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видана командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), з відомостями про участь в антитерористичній операції (для військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців та працівників МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, інших утворених відповідно до законів військових формувань, яким не встановлено інвалідність).

                            Куди звертатися?
        Зазначений перелік документів особою або його законним представником подається до органу соціального захисту населення міських та районних державних адміністрацій за зареєстрованим місцем проживання або за місцем фактичного проживання учасника АТО.
              Працівники органів соціального захисту населення:
- нададуть ґрунтовну консультацію щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;
- ознайомлять із каталогами технічних та інших засобів реабілітації;
- ознайомлять із відповідним переліком протезно-ортопедичних підприємств, які виконують індивідуальні заявки на безкоштовне виготовлення технічних та інших засобів реабілітації;
- видадуть направлення на забезпечення необхідними технічними та іншими засобами реабілітації.
Особа обирає протезно-ортопедичне підприємство, на якому буде проведено протезування (ортезування) або ж забезпечено необхідним технічним засобом реабілітації.
На обраному заявником підприємстві буде проведено огляд учасника АТО  та подальший супровід із надання протезно-ортопедичної допомоги.

   За більш детальною інформацією звертатись до управління соціального захисту населення Ставищенської райдержадміністрації за адресою:
                смт. Ставище вул. Цимбала Сергія ,40
                           тел. 5-14-59 , 5-15-49

Переглядів: 855 | Додав: Leonid
Всього коментарів: 1
1 arsenyaremko   (18.09.2015 10:27)
Як можна піти добровольцем в АТО?


Додавати коментарі та скачувати файли можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар новин
«  Червень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
Форма входу

 
Пошук
 
Рекомендуємо
 
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0