Неділя, 18.03.2018, 09:48
Ставище
ГоловнаРеєстраціяВхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
 
Меню сайту
 
Міні-чат
 
Головна » 2015 » Червень » 4 » ПРОЕКТ ПОЛОЖЕННЯ про порядок передачі житлових приміщень гуртожитку
ПРОЕКТ ПОЛОЖЕННЯ про порядок передачі житлових приміщень гуртожитку
09:01

«Затверджено»

____________________ 2015 рік

 

ПРОЕКТ

ПОЛОЖЕННЯ 

про порядок передачі житлових приміщень гуртожитку, що належать до комунальної власності територіальної громади селища Ставище, у власність громадян

 

1. Положення про порядок передачі житлових приміщень гуртожитку, що належить до комунальної власності територіальної громади селища Ставище, у власність громадян (далі – Положення) розроблено у відповідності до Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» і визначає порядок передачі житлових приміщень гуртожитку, що належать до селищної комунальної власності, у власність громадян та склад документів, які підлягають оформленню при приватизації.

2. Приватизація (передача) житлових приміщень у гуртожитку, що належать до комунальної власності територіальної громади селища, проводиться на підставі рішення Ставищеської селищної ради про надання дозволу на приватизацію жилих приміщень у  гуртожитку.

3. Передачі (приватизації) у власність громадян, на яких поширюється дія Законів України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», «Про приватизацію державного житлового фонду», підлягають займані житлові приміщення у вигляді кімнати (кількох кімнат).

4. Не підлягають приватизації (передачі) приміщення загального користування, а також вбудовані, прибудовані та надбудовані приміщення, що використовуються для експлуатації гуртожитку; допоміжні приміщення окремо від приватизації жилих приміщень.

5. Дане Положення розповсюджується на тих громадян України, які на законних підставах тривалий час (не менше п'яти років) зареєстровані та фактично проживають у гуртожитках, призначених для проживання одиноких громадян або для проживання сімей. Цей порядок не розповсюджується на дітей та неповнолітніх громадян, які проживають у гуртожитку в якості члена сім'ї заявника: приватизація проводиться за їх участі.

6. Житлові приміщення гуртожитку не передаються ( не приватизуються ) у власність громадян, які:

- мешкають у гуртожитку без законних підстав (без законної реєстрації місця проживання);

- зареєстровані в гуртожитку, але фактично більше півроку не проживають в кімнаті (кімнатах) гуртожитку;

- мають житло на праві приватної власності;

- використали право на приватизацію житла;

- не є членами однієї родини.

Якщо заявники проживають у самовільно зайнятих, вбудованих, прибудованих, надбудованих приміщеннях та переобладнаних під житлові приміщення, рішення про приватизацію (передачу) приймається лише після надання цим приміщенням визначеного законом статусу житлового приміщення.

7. Житлові приміщення (кімнати) гуртожитку передаються (приватизуються) у приватну спільну сумісну, спільну часткову власність громадян, які постійно проживають на законно займаній житловій площі у гуртожитку, ведуть спільне господарство у приміщеннях, які приватизуються, у тому числі тимчасово відсутніх, за якими зберігається право на житло, за письмовою заявою всіх повнолітніх членів сім’ї з визначенням уповноваженого власника житлових приміщень.

До членів сім’ї заявника відносяться: один із подружжя, їх діти та батьки. Членами родини заявника можуть бути визнані і інші особи, які постійно проживають із заявником на займаній житловій площі у гуртожитку та ведуть з ним спільне господарство.

Громадяни – члени сім'ї заявника, які відносяться до категорії осіб, зазначених у п. 6 Положення, або ті члени сім'ї заявника, які зареєстровані або фактично проживають у гуртожитку менше п'яти років, і не виявили бажання приватизувати житлове приміщення (кімнату, кімнати) у гуртожитку, надають письмову згоду, яка повинна бути засвідчена нотаріально, про те, що вони згодні з приватизацією іншими членами сім'ї даного житлового приміщення.

8. Визначення загальної площі об'єктів приватизації, що передаються у власність громадян:

- у гуртожитку коридорного типу у власність мешканцям передаються тільки кімнати.

9. Безоплатна передача (приватизація) житлових приміщень у гуртожитку здійснюється із розрахунку санітарної норми 21 кв. м загальної площі на кожного члена сім'ї та додатково 10 кв. м на сім'ю .

При наявності надлишків загальної площі жилих приміщень громадяни, які мешкають у них, здійснюють доплату на рахунок органу приватизації, розмір якої визначається як добуток надлишку загальної житлової площі на відновну вартість одного квадратного метра, яка встановлюється Кабінетом Міністрів України. Оплата вартості надлишкової загальної площі приватизованого житла може провадитись громадянами у розстрочку на 10 років за умови внесення первинного внеску в розмірі не менше 10 відсотків суми, що підлягає виплаті. При цьому громадянин дає органу приватизації письмове зобов'язання про погашення суми вартості, що залишається несплаченою.

10. Незалежно від розміру загальної площі (без доплати за її надлишки) передаються (приватизуються) житлові приміщення, що складають одну кімнату, житлові приміщення, де проживають громадяни, які користуються пільгами відповідно до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, житлові приміщення, в яких проживають громадяни, що мають звання Героя Радянського Союзу, Героя Соціалістичної Праці, нагороджені орденом Слави трьох ступенів, воїни-інтернаціоналісти, інваліди першої та другої груп, інваліди дитинства, ветерани праці, ветерани Збройних Сил та репресовані особи, які реабілітовані відповідно до Закону України „Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”, житлові приміщення, в яких проживають сім’ї загиблих при виконанні державних та суспільних обов’язків та на виробництві, житлові приміщення, в яких проживають багатодітні сім’ї.

11. Громадяни, на яких поширюється дія Законів України „Про приватизацію державного житлового фонду”, „Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків”, цього Положення, які проживають у гуртожитках, що є об’єктами права державної чи комунальної власності, мають право приватизувати житло один раз, крім випадків, передбачених статтею 48 Житлового кодексу УРСР.

12. Приватизація (передача) житлових приміщень у гуртожитку, що належить до комунальної власності територіальної громади смт Ставище, організовується та проводиться виконавчим апаратом селищної ради.

13. Передача (приватизація) житлових приміщень гуртожитку у власність громадян здійснюється на підставі рішення про приватизацію органами селищної ради, яке затверджується селищним головою.

Кожне звернення громадян про передачу (приватизацію) житлових приміщень гуртожитку у власність громадян виноситься на розгляд до органу приватизації при виконкомі селищної ради.

14. Підготовка та оформлення документів щодо передачі (приватизації) житлових приміщень гуртожитку селищної комунальної власності у власність громадян може проводитись спеціально створюваними органами приватизації (агентства, бюро, інші підприємства) (далі – орган з оформлення документів).

15. Передача жилих приміщень у гуртожитку у власність громадян оформляється свідоцтвом про право власності на житло (додаток 1), яке реєструється в органах реєстрації речових прав і не потребує нотаріального посвідчення.

16. Громадянин, який виявив бажання приватизувати житлове (житлові) приміщення у гуртожитку, звертається до органу з оформлення документів, де отримує бланки заяви на приватизацію (додаток 2) та довідки про займані житлові приміщення у гуртожитку та про осіб, які в них зареєстровані і проживають (додаток 3).

17. Підписи заявника та повнолітніх членів його сім'ї або їх представників за законом; підписи представників дітей, неповнолітніх осіб, недієздатних осіб на заявах про приватизацію ( передачу) засвідчуються відповідальною особою селищної ради. 

За неповнолітніх членів сім'ї наймача рішення щодо приватизації житла приймають батьки (усиновлювачі) або піклувальники. Згоду на участь у приватизації дітей вони засвідчують своїми підписами у заяві біля прізвища дитини. Якщо дитина віком від 14 до 18 років (настає неповна цивільна дієздатність особи), додатково до заяви додається письмова нотаріально засвідчена згода батьків (усиновлювачів) або піклувальників.

18. Довідка про займані житлові приміщення у гуртожитку та про осіб, які в них зареєстровані, оформляється відповідальним працівником селищної ради і затверджується селищним головою. У довідці зазначаються всі повнолітні особи, які зареєстровані за адресою даного житлового приміщення та зберігають право на житло, у тому числі діти та неповнолітні особи, які проживають з батьками на даній житловій площі.

19. Відомості про приміщення, які займає заявник та члени його сім’ї, відображаються відповідальним працівником балансоутримувача відповідно до інвентаризаційних матеріалів, що він має, у вигляді довідки та на підставі фактичного технічного стану приміщень, які бажає приватизувати заявник та члени його сім’ї. Обстеження проводиться спеціалістом (спеціалістами) підприємства, на балансі та обслуговуванні якого знаходиться гуртожиток. Довідка затверджується директором (начальником) даного підприємства.

20. Заявник та члени його сім’ї, які виявили бажання приватизувати житлове приміщення (кімнату, кімнати) у гуртожитку, повинні звернутися до виконкому селищної ради , надавши свої паспорти та завірену копію довідки, зазначеної у п. 20 Положення, для отримання довідки-погодження на приватизацію (передачу) житлового приміщення (кімнати, кімнат) у гуртожитку.

21. Оформлені та затверджені заява (додаток 2) та довідка (додаток, де мешкають два та більше наймачів), документи, зазначені у пп. 21, 23-26 надаються особисто заявниками або їх законними представниками до органу приватизації або органу з оформлення документів. Прийняті документи реєструються в окремому журналі (додаток 6). До заяви заявниками додається технічний паспорт на житло (у двох примірниках), виготовлений КП КОР ПБТІ”.

22. У випадках, коли заявники зареєстровані за адресою, що приватизується, після 19.06.1992 , ними надаються документи про місце проживання з 19.06.1992 до дати реєстрації проживання за адресою житла, що приватизується, та довідки відповідних органів приватизації за адресами попереднього проживання щодо участі в приватизації житла і органів БТІ про наявність власного житла за адресами попереднього місця проживання.

23. У разі наявності надлишків загальної житлової площі, яка приватизується (передається), до заяви додається документ про оплату вартості надлишків житлової площі при приватизації (передачі) до селищної ради або копія документа, що підтверджує наявність пільги.

24. До заяви на приватизацію (передачу) заявниками додаються такі документи:

- копія ордера про надання жилої площі  (або копія договору найму чи довідка-погодження, зазначена у п. 21 даного Положення),

- довідка органів БТІ, держреєстру речових прав про наявність (відсутність) власного житла;

- довідка про склад сім'ї та займані приміщення;

- заява - згода тимчасово відсутніх членів сім'ї наймача на приватизацію жилих приміщень у гуртожитку;

- довідку про відсутність заборгованості по оплаті житлово-комунальних послуг.

За неповнолітніх членів сім'ї наймача рішення щодо приватизації житла приймають батьки (усиновлювачі) або піклувальники. Згоду на участь у приватизації дітей вони засвідчують своїми підписами у заяві біля прізвища дитини. Якщо дитина віком від 14 до 18 років (настає неповна цивільна дієздатність особи), додатково до заяви додається письмова нотаріально засвідчена згода батьків (усиновлювачів) або піклувальників.

Прийняті документи реєструються органом приватизації в окремому журналі.

 

25. До заяви на приватизацію (передачу) житлових приміщень (житлового приміщення) у гуртожитку заявниками додається акт про фактичне проживання у гуртожитку, складений за участю мешканців гуртожитку (сусідів) кількістю не менше трьох осіб, представників селищної ради і підприємства по обслуговуванню гуртожитку, представника (представників) комітету мешканців, за участю голови такого комітету, для гуртожитків, де такі комітети діють. Акт повинен містити відомості про термін фактичного проживання у даному гуртожитку кожного з членів сім’ї заявника, у яких кімнатах проживали і проживають, які приміщення займає заявник (сім'я). Підписи та адреси реєстрації осіб, за участю яких складено акт, засвідчує відповідальний працівник селищної ради.

26. Заяву на приватизацію (передачу), довідку про займані приміщення та склад сім'ї, технічний паспорт на житло, копію технічного паспорта, документи, зазначені у пунктах 21-26 даного Положення, розрахунок площі, яка приватизується (додаток 4),  два примірники   проекту розпорядження про приватизацію (додаток 5), заявники надають до органу приватизації селищної ради для затвердження їх виконкомом.

27. Після затвердження протоколу органу приватизації рішенням виконкому про приватизацію, особа, яка приватизує житлове (житлові) приміщення у гуртожитку отримує свідоцтво про право власності на житло для остаточного оформлення. Свідоцтва про право власності на житло реєструються у спеціальній реєстровій книзі (додаток 7)

28. Термін розгляду заяви громадян на приватизацію (передачу) житлових приміщень у гуртожитку не повинен перевищувати одного місяця з дня надходження заяви громадян на приватизацію, з усіма передбаченими законодавством та даним Положенням документами. Термін оформлення свідоцтва про право власності на житло не повинен перевищувати 20 днів з дня затвердження виконкомом селищної ради протоколу засідання органу приватизації при селищній раді.

29. Оформлене та затверджене головою селищної ради свідоцтво про право власності на житло, зареєстрований технічний паспорт видаються органом з оформлення документів уповноваженому власнику при його особистому зверненні або його представнику за законом.

Орган з оформлення документів направляє до органу реєстру та речових прав примірник розпорядження про приватизацію та 2 примірника свідоцтва про право власності на житло, примірник технічного паспорта.

30. Спірні питання, що виникають при приватизації (передачі) житлових приміщень у гуртожитках, можуть попередньо розглядатися селищною комісією із забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків, у разі необхідності – обласною комісією із забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків.

 

Розробив

Юрист Ставищенського ЖКП А. О. Пусяк

 

 

 

Додаток 1

до Положення

СВІДОЦТВО

про право власності на житло в селищі Ставище

Ставищенського району Київської області

„_____”____________20____р.   №_______                                                                          

Cелищна рада посвідчує, що житлове (житлові) приміщення у гуртожитку, яке (які) знаходяться за адресою:

смт Ставище ____________________________________________________________________

дійсно належать на праві приватної, спільної сумісної, спільної часткової власності гр._____________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

та членам сім’ї: ________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Житлове (житлові) приміщення у гуртожитку приватизоване (-ні) згідно із Законом України „Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків”, Законом України „Про приватизацію державного житлового фонду”.

Загальна площа приватизованого(-их) житлового (-их) приміщення (-нь) становить __________ кв. м, а відновна вартість на момент приватизації ________грн.  

Характеристика житлового (-их) приміщення (-нь) та його (їх) обладнання наведені у технічному паспорті, який є складовою частиною цього Свідоцтва.

Свідоцтво видане згідно з рішенням виконкому селищної ради від

„______” _______________20_____р. №____________

 

 

Селищний голова ___________ О. В. Тертичний 

                                      (підпис)

 

 

Додаток 2

до Положення

                                             

Керівнику органу приватизації

                                                             ________________________________________

                                                             від _____________________________________

прізвище, ім’я по батькові наймача кімнати (кімнат) та

                                                     повнолітніх членів сім’ї, які проживають та зареєстровані

______________________________________________

______________________________________________

______________________________________________

на даній житловій площі, що проживають за адресою

______________________________________________

 ______________________________________________

телефон

 

Заява

Прошу (просимо) передати в мою (нашу) приватну (спільну сумісну, спільну часткову у співвідношенні по _________) власність такі приміщення гуртожитку по вул. _____________________буд. №________ : кімната(кімнати) № _________________________________________________________________________________ та ____________________________________________________________________________(інші приміщення, які відносяться до кімнат і знаходяться в користуванні заявників, крім приміщень загального користування у гуртожитках коридорного типу), в яких я (ми) зареєстрований (зареєстровані) та проживаю (проживаємо) . Уповноваженим власником прошу(просимо) визначити___________________________________________________________________________

Разом зі мною (з нами) на зазначеній житловій площі проживають діти, неповнолітні:________________________________________________________________________

До заяви надаю (надаємо):

„_____”__________20___ р.                                  ______________________

                                                      _______________________

                                                      _______________________

                                                       _______________________

Підписи гр. _________________________________________________ (ПІП/б)

 

засвідчую: __________________________________(підпис керівника підприємства по обслуговуванню гуртожитку,ПІП/б,печатка)

 

Додаток 3

до Положення

Довідка

про займані житлові приміщення  у гуртожитку

та про осіб, які в них зареєстровані, проживають,

тимчасово відсутні , за якими зберігається право на житло 

У житлових приміщеннях гуртожитку за адресою: селище Ставище, Ставищенського району Київської області вул.__________________________ буд. № _____ кімната(кімнати)№__________ мешкають і зберігають право на житло:

№ п/п

ПІП/б осіб, які мешкають у даному житловому (житлових) приміщенні (приміщеннях) та зберігають право на житло

Родинні відносини

Рік народження

Дата реєстрації за даною адресою

1

2

3

4

5

 

Дані про осіб, які фактично проживають за вказаною адресою, наведені в акті від „____  „____________ 20____ р.

Зазначені особи займають такі приміщення: кімната (кімнати) №_______________________та___________________________________________________________________________________________. 

Самовільно зайняті, прибудовані, перебудовані, переобладнані приміщення:____________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________

 

Додаткові відомості:______________________________________________________________

 

Керівник підприємства по

обслуговуванню гуртожитку___________________   ______________

  (підпис, печатка)       ПІП/б

 

 

Додаток 4

до Положення

Розрахунок площі житлового (житлових)

приміщення (приміщень) гуртожитку,

що  приватизується ( приватизуються)

Відповідно до довідки про займані житлові приміщення у гуртожитку та про осіб, які в них зареєстровані і проживають, виданої ______________________________________________________ (яким підприємством, дата, № довідки), акта від _____________, даних технічного паспорта КП КОР „ПБТІ” громадянам ____________________________________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________передаються у власність такі приміщення за адресою: смт Ставище, вул. ____________________буд. №_______кімн. №____________ :

_____________________________________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________ .

Загальна площа, що передається у власність, складає: Пз = ________________ кв.м.

Розмір загальної площі, що підлягає безоплатній передачі:

П = М * 21.0 + 10.0 =  __________кв. м, де М – кількість осіб, які приватизують дану житлову площу.

Відновна вартість  житлової площі, що передається у власність:

В = П *  в =  ______ грн., де   в – відновна вартість 1 кв. м.

Розмір доплати за надлишки площі, що приватизується:

Н =  (Пз – П) *  в = ________ грн.

6. Наявність пільги на безоплатне одержання житлових   приміщень:_____________________________________________________.

7. Сума житлових чеків, яка підлягає видачі мешканцям:

     С = ( П – Пз) * в = _______ грн.

 

Підпис особи, що виконала розрахунок, ____________________ із зазначенням дати    

ПІП/б

Підпис уповноваженого власника ____________________ із зазначенням дати    

ПІП/б

 

 Додаток 5

до Положення

Розпорядження органу приватизації

 

„____”___________20_____р. №________

Від громадян _______________________________________________________________________________

 ______________________________________________________________________________________________________________________

надійшла заява на приватизацію житлового (житлових) приміщення (приміщень) у гуртожитку за адресою:смт Ставище, вул. ______________________ буд. № _____ кімн. №____________, в яких вони зареєстровані та проживають.

Після розрахунку розміру площі, що приватизується, та розгляду наданих матеріалів із зазначеного питання, вирішили:

1.Прохання гр._____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________________________________

які мешкають за адресою:смт Ставище, вул. ____________________буд. № _____ кімн. № ____________ задовольнити і передати житлове приміщення (житлові приміщення) загальною площею _______ кв. м у приватну (спільну сумісну, спільну часткову по _______) власність громадянам:___________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

2. Розрахунок площі житлового (житлових) приміщення (приміщень) гуртожитку, що  приватизується (приватизуються) за адресою: смт Ставище, вул._______________________ буд. №______ кімн. №________ затвердити.  

3. Суму в розмірі ________грн. за надлишки загальної площі гр.____________________________________ сплачує на розрахунковий рахунок_______________________________________________________________________________________________________________

4. ______________________________________________________________________________

(назва підприємства, яке надає послуги по оформленню документів)

 

у десятиденний строк оформити свідоцтво про право власності на житло за адресою: смт Ставище, вул. _______________________буд. № _______ кімн. _________.

 5. ________________________________________________________________________________

( назва підприємства по обслуговуванню гуртожитку)

у десятиденний строк укласти з гр. ___________________________________ ________________________________________________________________________________

договір на участь у витратах на обслуговування та ремонт будинку.

6. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на____________________________________________________________________ .

 

 

Селищний голова_________________   ________________

              ( підпис, печатка)      ПІБ

 

 

Додаток 6

до Положення

 

Журнал реєстрації заяв та прийнятих документів

___________________________________________________________________

Реєстр номер    

Дата  реєстрації

ПІП/б громадянина

Перелік документів, що прийняті

Підпис громадянина

ПІП/б особи, що здійснила реєстрацію

Примітки

1

2

3

4

5

6

7

 

 

 

Додаток 7

до Положення

 

Книга реєстрації

жилих приміщень у гуртожитках, що належать громадянам на праві

приватної (спільної сумісної, спільної часткової) власності

 

Реєстраційний номер

Адреса жилого приміщення у гуртожитку

ПІП/б власника (співвласників)

Підстава для реєстрації

Дата реєстрації

ПІП/б особи, що здійснила реєстрацію

Примітки

1

2

3

4

5

6

7

Переглядів: 628 | Додав: Leonid
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі та скачувати файли можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар новин
«  Червень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
Форма входу

 
Пошук
 
Рекомендуємо
 
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0