Неділя, 25.02.2018, 17:56
Ставище
ГоловнаРеєстраціяВхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
 
Меню сайту
 
Міні-чат
 
Наше опитування
Оцініть роботу селищної ради

Результат опитування Результати
Всі опитування нашого сайта Архів опитувань
Обговорити на форумі
Всього відповідей: 44
Інші опитування
 
Головна » 2015 » Червень » 4 » Проект положення про гуртожитки
Проект положення про гуртожитки
08:59

ПРОЕКТ

П О Л О Ж Е Н Н Я   П Р О   Г У Р Т О Ж И Т К И

  1. Загальні положення

1.1. Положення про гуртожитки, які знаходяться в комунальній власності територіальної громади смт.Ставище (далі – Положення), встановлює порядок надання жилої площі в гуртожитках, користування ними та їх утримання.

1.2. Гуртожитки, які знаходяться в комунальній власності територіальної громади смт Ставище (далі – гуртожиток) надається громадянам України та членам їх сімей, які відповідно до законодавства потребують соціального захисту та мають право на отримання житла, на час їх перебування на квартирному обліку за умови, що таке житло є єдиним місцем їх проживання.

1.3. Не допускається розміщення гуртожитків у підвалах і цокольних поверхах, а також використання під гуртожитки приміщень у жилих будинках, призначених для постійного проживання громадян.

1.4. Гуртожитки мають відповідати архітектурно-планувальним, технічним нормам і санітарно-гігієнічним вимогам, установленим державними будівельними нормами щодо такого житла, та використовуватись лише за призначенням. Їх утримання здійснюється відповідно до правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій.

1.5. Заселення гуртожитків провадиться після прийняття їх в експлуатацію у встановленому порядку.

1.6. Внутрішній розпорядок у гуртожитках встановлюється правилами, затвердженими місцевими органами влади.

1.7. У даному Положенні вживаються терміни у значенні, наведеному в Законі України “Про житлово-комунальні послуги” від 24.06.04 № 1875-ІУ.

2. Надання житлової площі в гуртожитках

2.1. Житлова площа в гуртожитку надається громадянинові на підставі його письмової заяви за рішенням органу місцевого самоврядування, яке приймається одночасно з рішенням про взяття на соціальний квартирний облік, на термін перебування громадянина на соціальному квартирному обліку.

2.2. Надання громадянам житла у гуртожитках здійснюється з урахуванням черговості у порядку, встановленому законодавством.

2.3. На підставі рішення про надання житлової площі в гуртожитку громадянину видається ордер, який є підставою для вселення в гуртожиток. Бланки ордерів зберігаються, як документи суворої звітності.

2.4. Облік черги та видані ордери на зайняття житлової площі у гуртожитках здійснюється уповноваженими структурами органів місцевого самоврядування.

Зняття у встановленому законодавством порядку із соціального квартирного обліку громадян, які проживають у гуртожитку, є підставою для їх виселення.

2.5. У разі відновлення втраченого за визначених законодавством підстав права на отримання соціального житла громадянин набуває право на отримання житлового приміщення у гуртожитку, якщо таке житло є єдиним місцем його проживання, у встановленому порядку.

2.6. Надання громадянам житлових приміщень у гуртожитках проводиться за нормою, встановленою органом місцевого самоврядування, який надає соціальне житло, але не менше мінімальної норми, яка встановлюється Кабінетом Міністрів України.

2.7 Спори при порушенні умов договору найму житла у гуртожитках вирішуються в судовому порядку.

3. Користування житловою площею в гуртожитках

3.1. Вселення громадян в гуртожиток провадиться в установленому порядку наймодавцем або уповноваженим ним органом на підставі ордера, виданого органом місцевого самоврядування.

Особи, які вселяються в гуртожиток повинні бути ознайомлені з правилами внутрішнього розпорядку, правами й обов’язками мешканців цього гуртожитку.

3.2. Житлова площа в гуртожитку не підлягає піднайму, обміну, розділу, бронюванню, продажу, даруванню, викупу та заставі.

3.3. Мешканці гуртожитку мають право:

- з метою покращення експлуатації та утримання будинку створювати органи самоорганізації населення (ОСН) згідно з діючим законодавством. У разі створення ОСН, органи місцевого самоврядування делегують їм частково свої повноваження відповідно до законодавства;

- надавати згоду на відчуження нежитлових приміщень та передачу їх в орендне користування;

- користуватися приміщеннями загального користування, обладнанням, інвентарем гуртожитку, та житлово-комунальними послугами;

- обирати раду гуртожитку і бути обраними до її складу, брати участь в обговоренні питань організації побуту в гуртожитку і вносити свої пропозиції щодо поліпшення цієї роботи;

3.4. Громадяни, які проживають у приміщеннях, що перебувають у їх відокремленому користуванні, мають право вселити в займані приміщення своїх неповнолітніх дітей.

Вселення інших членів сім’ї у ці приміщення допускається лише з дозволу органів місцевого самоврядування та письмової згоди повнолітніх членів сім’ї громадянина, які проживають разом з ним.

Переселення у разі необхідності громадян з одного житлового приміщення в інше в межах гуртожитку проводиться за рішенням органу місцевого самоврядування з видачею нового ордера.

3.5. Громадяни, які проживають у гуртожитку, зобов’язані:

- використовувати надану житлову площу відповідно до її призначення;

- забезпечувати схоронність приміщень та обладнання;

- додержуватися правил внутрішнього розпорядку гуртожитку;

- підтримувати чистоту і порядок у житлових приміщеннях і місцях загального користування;

- ощадливо витрачати теплову й електричну енергію, воду і газ;

- виконувати правила пожежної безпеки при користуванні електричними, газовими та іншими приладами й обладнанням;

- брати участь у благоустрої й озелененні прилеглої до гуртожитку території, забезпечувати збереження зелених насаджень, обладнання спортивних та дитячих майданчиків;

- своєчасно вносити плату за утримання будинку і комунальні послуги відповідно до розділу 6 цього Положення.

Ремонт пошкоджених з вини мешканців приміщень гуртожитку, а також обладнання проводиться винними особами за їх рахунок. Особи, які вибувають з гуртожитку, зобов'язані здати все майно, яке було надано їм в особисте користування.???? У разі неповернення вказаного майна або його псування збитки відшкодовуються особами, які їх заподіяли, до вибуття з гуртожитку.

3.6. Мешканцям гуртожитку забороняється:

- проводити самовільно переобладнання й перепланування приміщень;

- захаращувати предметами домашнього вжитку балкони, пожежні проходи, коридори, сходові клітки й запасні виходи;

- зберігати в житлових приміщеннях, на сходових клітках, балконах легкозаймисті й горючі рідини, вибухонебезпечні матеріали та речовини, що забруднюють повітря;

- установлювати без дозволу керівництва гуртожитку тимчасові електронагрівальні прилади для додаткового обігріву приміщень;

- порушувати вимоги законодавства щодо дотримання допустимого рівня шуму у денний та нічний час;

- самовільно переселятися з одного приміщення в інше;

- утримувати тварин;

- порушувати правила внутрішнього розпорядку гуртожитку та інші вимоги правил користування приміщеннями житлових будинків, встановленими законодавством.

4. Експлуатація гуртожитку, його утримання і ремонт

4.1. Експлуатація гуртожитку здійснюється житлово-комунальним підприємством відповідно до Правил і норм експлуатації та ремонту житлового фонду.

4.2. Керівник підприємства у віданні якого перебувають гуртожитки несе відповідальність за правильну експлуатацію та утримання гуртожитків, підтримання в них установленого порядку і правил проживання. Поточний ремонт гуртожитків (крім приміщень, що перебувають у відособленому користуванні громадян) проводити за рахунок коштів підприємства у віданні яких перебувають ці гуртожитки в межах проплачених сум за експлуатацію будівлі.

4.3. Нежитлові приміщення гуртожитку, які не використовуються за призначенням і не передані в користування мешканцям, можуть бути передані в орендне користування згідно із законодавством.

4.4. При проведенні капітального ремонту, коли ремонт не може бути проведений без виселення мешканців гуртожитку, за рішенням органів місцевого самоврядування на час ремонту громадянам надається житлова площа в тому ж або іншому гуртожитку чи інше житлове приміщення. Після закінчення капітального ремонту зазначеним особам надається житлова площа, яку вони займали раніше.

При проведенні реконструкції гуртожитку, мешканцям житлових приміщень, які в результаті переобладнання стали підсобними та допоміжними приміщеннями, надається житлова площа в інших гуртожитках, у розмірах яку вони займали у гуртожитку до реконструкції.

4.8. Поточний ремонт приміщень, які перебувають у відокремленому користуванні громадян, та інвентарю проводиться мешканцями або за їх рахунок.

5. Плата за утримання гуртожитку та комунальні послуги

5.1. Плата за утримання гуртожитку та житлово-комунальні послуги вноситься мешканцями за умовами укладених договорів.

У разі несвоєчасного внесення плати відповідно до чинного законодавства нараховується пеня та приймається рішення щодо стягнення боргу в судовому порядку.

5.2. У разі незаселення житлових приміщень гуртожитку, його власник несе усі витрати з їх утримання і оплати комунальних послуг протягом усього часу до їх заселення.

5.3. Спори щодо оплати найму житлових приміщень та житлово-комунальних послуг в гуртожитках вирішуються в судовому порядку.

 

6. Підстави для виселення із гуртожитку

6.1. Мешканці гуртожитку можуть бути виселені з гуртожитку за рішенням органу місцевого самоврядування, в разі:

- невнесення наймачем (жителем) плати за утримання гуртожитку та житлово-комунальні послуги більш, як 3 місяці;

- порушення правил користування житловою площею;

- самовільного зайняття житлової площі в гуртожитку;

- руйнування або псування майна наймачем (жителем) або іншими особами, за дії яких він відповідає.

6.2. Наймодавець має право вимагати виселитися з гуртожитку, якщо наймач (житель) або інші особи, за дії яких він відповідає, використовує це житло не за призначенням або порушує права та інтереси інших мешканців гуртожитку.

6.3. Порушення наймачем (жителем) проживання у гуртожитку тягне за собою:

- письмове попередження про порушення умов проживання;

- подання позову до суду про виселення з наданням іншого житлового приміщення;

- подання позову до суду про виселення без надання іншого житлового приміщення.

6.4. Примусове виселення наймача (жителя) житлового приміщення з гуртожитку без надання іншого житла здійснюється виключно за рішенням суду.

6.5. Підставами для виселення із гуртожитку без надання іншого житла є:

- надання наймачу (жителю) або придбання чи отримання ним в будь який інший спосіб іншого житлового приміщення;

- систематичне порушення правил користування житловими приміщеннями;

- самовільне зайняття житлової площі в гуртожитку;

- інші підстави, встановлені законодавством.

7. Відповідальність за порушення правил надання житлової

площі в гуртожитку, користування ним та його утримання

7.1. Особи, винні у порушенні правил надання житлового приміщення в гуртожитку, правил користування цими гуртожитками та їх утримання, несуть відповідальність відповідно до законодавства України.

 

 

Розробив:

Юрист Ставищенського ЖКП А. О. Пусяк

 

 

Переглядів: 609 | Додав: Leonid
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі та скачувати файли можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар новин
«  Червень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
Форма входу

 
Пошук
 
Рекомендуємо
 
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0