Четвер, 22.02.2018, 00:32
Ставище
ГоловнаРеєстраціяВхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
 
Меню сайту
 
Міні-чат
 
Наше опитування
Оцініть роботу селищної ради

Результат опитування Результати
Всі опитування нашого сайта Архів опитувань
Обговорити на форумі
Всього відповідей: 44
Інші опитування
 
Головна » 2013 » Січень » 15 » Проект змін правил благоустрою смт. Ставище
Проект змін правил благоустрою смт. Ставище
11:13
В зв’язку із змінами у законодавстві, на підставі якого 21 сесією селищної ради п’ятого скликання (рішення № 540 від 18.01.2008 р.) були прийняті Правила благоустрою території селища Ставище, керуючись Законом України "Про благоустрій населених пунктів", Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" , Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні”, селищна рада пропонує внести такі зміни в Правила благоустрою території селища Ставище:

1. Другий абзац преамбули Правил викласти в такій редакції
"Правила – це нормативно-правовий акт, яким установлюється порядок благоустрою та утримання територій об'єктів благоустрою. Правовою підставою Правил благоустрою території селища Ставище, а також відповідальності за шкоду, заподіяну природному середовищу, санітарному стану і благоустрою селища, є Закони України "Про благоустрій населених пунктів", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про відходи", "Про охорону атмосферного повітря", "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування", "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про охорону і використання пам'ятників історії і культури", "Про рекламу", „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", Статут територіальної громади селища Ставище."
2. Пункт 5 Правил виключити.
3. Пункт 6 вважати пунктом 5, пункт 7 вважати пунктом 6.
4. Підпункт 5.4 пункту 5 (в новій редакції) викласти в такій редакції "Підприємства, установи, організації, в разі їх розміщення на об’єктах благоустрою зобов’язанні укласти з селищною радою договори пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою.
5. Добавити до пункту 5 підпункт 5.5 (в новій редакції) "Підприємства, установи, організації, на умовах договору укладеного з балансоутримувачем об'єкта благоустрою, можуть здійснювати часткове фінансування утримування закріпленої за ними території."
6. Підпункти 5.5., 5.6. пункту 5 вважати відповідно підпунктами 5.6, 5.7. пункту 5 (в новій редакції).
7. Підпункт 6.2 пункту 6 (в новій редакції) викласти в такій редакції "Здійснювати благоустрій відповідних територій за затвердженими у встановленому порядку проектами та технологіями, які передбачають забезпечення естетики і дизайну селищного середовища, сучасних вимог щодо механізованого прибирання і утримання дорожніх покриттів, площ, внутрішньоквартальних та прибудинкових територій, газонів, зелених насаджень тощо. Межі благоустрою та озеленення територій встановлюються в межах земельних ділянок наданих у власність чи користування суб’єктам господарської діяльності, громадянам, з врахуванням прилеглих територій до земельних ділянок наданих у власність чи користування, які встановлюються на відстані 10 м по периметру даних земельних ділянок. Закріплення додаткових територій здійснюється виконавчим комітетом Ставищенської селищної ради."
8. Добавити Правила пунктом 7 "Вимоги до впорядкування територій підприємств, установ, організацій, та прилеглих до них територій при виконанні робіт з будівництва, реконструкції, ремонті підземних інженерних мереж, споруд, шляхового покриття.
7.1. Виконання будь-яких будівельних, ремонтно-будівельних робіт на благоустроєних територіях, встановлення тимчасової і постійної огорожі, будівельних риштувань при ремонті фасадів будинків, літніх майданчиків, яток, стаціонарних кіосків, конструкцій для реклами та інформаційного повідомлення, на вулицях, площах, проїздах, скверах, парках, газонах, пустирях, та в дворах будинків, а також на незабудованих землях селища Ставище дозволяється лише при наявності рішення виконкому селищної ради або спеціальних дозволів.
7.2. В комплексних проектах на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт доріг замовник зобов’язаний передбачити закладання додаткових поперечних каналів і футлярів труб для перспективного прокладання мереж.
Виконання будь-яких робіт на новозбудованих та реконструйованих дорогах забороняється протягом трьох років з часу здачі їх в експлуатацію (крім аварійних робіт).
7.3. Основний метод прокладання підземних інженерних мереж при перетині проїзної частини вулиць є закритий.
7.4. При виконанні робіт, пов′язаних із закриттям або обмеженням руху транспорту, в проектах виконання робіт повинні бути розроблені і узгоджені з керівництвом селища та районним відділом державтоінспекції схеми організації руху транспорту і пішоходів, встановлення відповідних дорожніх знаків.
7.5. Відповідальність за відновлення покриття несе організація, яка виконувала відновлювальні роботи. Ця організація протягом 2-х років несе також відповідальність за виконання ремонту після осідання ґрунту.
7.6. При виконанні будівельних, ремонтно-будівельних робіт організації повинні підтримувати чистоту на прилеглій території, створити безпечні умови руху транспорту та пішоходів, складувати матеріали і конструкції згідно з проектом організації будівництва, проектом виконання робіт та цих Правил"
9. Добавити Правила пунктом 8 "Обов’язки виконавця робіт перед початком робіт з будівництва, реконструкції, ремонті підземних інженерних мереж, споруд, шляхового покриття.
Виконавець зобов’язаний:
8.1. Мати на об’єкті:
- письмовий дозвіл на виконання робіт;
- проектно-кошторисну документацію, узгоджену в установленому порядку;
- проект виконання робіт.
8.2. Встановити на місці робіт інформаційні таблички із зазначенням організації, яка виконує роботи, № телефону, прізвищем і посадою виконавця робіт, терміном їх початку та закінчення.
8.3. Не пізніше ніж за добу до початку земляних робіт, викликати на місце представників зацікавлених організацій. В телефонограмі про збір представників вказати номер і дату видачі дозволу, посаду та прізвище виконавця.
8.4 Власники підземних мереж, отримавши виклик на місце роботи, де відсутні їх комунікації, повинні телефонограмою повідомити про це організацію, яка зробила виклик.
8.5. При неявці (протягом години) на місце робіт запрошених представників, необхідно викликати їх повторно. До їх прибуття виконання робіт забороняється. При повторній неявці на місце робіт представників власників інженерних мереж, роботи виконуються згідно з кресленнями. Збитки за пошкодження мереж власникам не відшкодовуються.
8.6. Загородити зону робіт. Встановити технічні засоби регулювання вуличного руху, а при проведенні робіт на проїзній частині дороги відповідні дорожні знаки.
8.7. Здійснювати шурфування підземних комунікацій на вимогу в присутності представників їх власників.
8.8. Доставляти матеріали на місце робіт тільки після отримання дозволу на їх виконання"
10. Добавити Правила пунктом 9 "Вимоги до виконання робіт з будівництва, реконструкції, ремонті підземних інженерних мереж, споруд, шляхового покриття.
9.1. Планові роботи.
9.1.1. Виконання будь-яких планових будівельних, ремонтно-будівельних робіт на благоустроєних територіях допускається тільки при наявності:
- дозволу на виконання робіт;
- проектно-кошторисної документації, погодженої у встановленому порядку;
- проекту виконання робіт, ордеру на проведення земляних робіт із вказаним терміном відновлення об’єктів благоустрою;
- особи, відповідальної за ці об’єкти до підписання акту прийому-передачі відновлювальних робіт з Ставищенським ЖКП.
9.1.2. Заявки на виконання земляних робіт на благоустроєних територіях селища приймаються не пізніше ніж за 15 діб до свят, масових гулянь, демонстрацій.
9.2. Аварійно-відновлювальні роботи на підземних інженерних мережах.
9.2.1 Після отримання повідомлення про аварію, власник мережі зобов’язаний вислати аварійну бригаду під керівництвом відповідальної особи і розпочати роботи, створивши безпечні умови руху для людей, транспорту і збереження розміщених поряд інженерних мереж.
9.2.2. Одночасно з відправленням аварійної бригади, повідомити телефонограмою про характер і місце аварії виконком селищної ради, організації, що мають суміжні з місцем аварії комунікації, а в разі аварії на проїжджій частині – районний відділ ДАІ.
9.2.3. Організації, що мають суміжні з місцем аварії комунікації, при отриманні телефонограми зобов’язані негайно направити на місце аварії свого представника, який повинен вказати розміщення відповідних комунікацій і стежити за дотриманням встановленого порядку виконання робіт.
9.2.4. Нормативний термін виконання аварійно-відновлювальних робіт для комунікацій:
- водогін і каналізація – від 1-ої до 3-х діб,
- електромережі – від 1-ої до 4-х діб,
- газові мережі – від 1-ої до 3-х діб,
- селищні телефонні мережі – від 1-ої до 3-х діб,
- тепломережі – від 1-ої до 8-ми діб.
У складних випадках, пов’язаних з необхідністю розширення обсягів та зони ремонтних робіт, продовження термінів узгоджуються з виконкомом селищної ради в кожному окремому випадку.
9.2.5. Відповідальність за відновлення благоустрою після закінчення аварійно-відновлювальних робіт несе власник мереж.
9.2.6. Терміни відновлення руху після виконання робіт по ремонту інженерних мереж:
- на магістральних вулицях та місцях руху громадського пасажирського автотранспорту – протягом двох діб, а в інших місцях протягом п’яти діб.
9.2.7. Терміни відновлення благоустрою після виконання ремонтних робіт чи будівництва інженерних мереж:
- на магістральних вулицях та місцях руху громадського пасажирського автотранспорту – протягом сорока п’яти діб, а в інших місцях протягом шістдесяти діб, в залежності від пори року терміни можуть продовжуватись за погодженням виконкому селищної ради.
Про завершення робіт із відновлення руху і благоустрою власник мереж в одноденний термін повідомляє виконком селищної ради.
9.2.8. При виконанні аварійно-відновлюваних робіт їх виконавці повинні загородити місце аварії та встановити тимчасові дорожні знаки, відповідно до вимог правил дорожнього руху.
9.2.9. Офіційне повідомлення до виконкому селищної ради про аварію на інженерних мережах Ставищенського ЖКП, Ставищенського РЕМ, підприємства Електрозв’язку, Ставищенської дільниці газового господарства є офіційним дозволом на виконання аварійних робіт. Всі інші підприємства для отримання дозволу на аварійно-відновлювальні роботи подають до виконкому селищної ради письмову заяву і схему виконання робіт, для отримання ордерів на проведення земляних робіт. Усі несуть повну відповідальність за стан благоустрою до передачі його, після проведення відновлювальних робіт, згідно акту прийому-передачі відновлення елементів благоустрою з ЖКП, а Ставищенське ЖКП – з виконкомом селищної ради.
9.3. Створення умов для безпечного та безперервного руху транспорту і пішоходів.
9.3.1. Виконавець робіт зобов’язаний дотримуватись передбачуваного порядку та терміну їх виконання і створити умови для безпечного руху транспорту та пішоходів згідно з "Правилами дорожнього руху”.
9.3.2. Організація руху транспорту під час робіт на проїжджій частині вулиці з її закриттям (частково або повністю) визначається райвідділом ДАІ та виконкомом селищної ради.
9.3.3. Для руху пішоходів з обох сторін вулиці як правило повинна залишатися смуга тротуару шириною не менше 1,0 метра. В особливих випадках одна сторона тротуару може бути зайнята повністю, але з обов′язковим збереженням руху пішоходів по всій ширині протилежного тротуару.
9.3.4. Під час проведення ямкового ремонту доріг, рух транспорту припиняється за погодженням з ДАІ та виконкомом селищної ради.
9.3.5. В зимовий період пішохідні містки через траншеї повинні очищатися від снігу та льоду і посипатися піском силами організації, яка виконує роботи.
9.4. Земляні роботи (планові та аварійно-відновлювальні).
9.4.1. Розробка ґрунту в котлованах і траншеях при перетині ними підземних комунікацій дозволяється тільки після встановлення ручним шурфуванням фактичного місця розміщення цих комунікацій.
9.4.2. Земляні роботи поблизу існуючих комунікацій і при їх перетині виконуються у відповідності з вимогами БНІП.
9.4.3. При проведенні земляних робіт необхідно забезпечити в′їзди в двори, мікрорайони і входи в приміщення, для чого організація зобов′язана встановити перехідні пішохідні містки з поручнями.
9.4.4. При виявленні підземних комунікацій, не вказаних у проекті, виконавець робіт зобов′язаний повідомити про це відповідні експлуатаційні організації та виконком селищної ради. Роботи необхідно негайно припинити.
9.4.5. При пошкодженні будь-якої споруди чи мережі під час виконання робіт, виконавець зобов’язаний повідомити про це власника споруд, комунікацій. Виконання робіт безпосередньо біля місця пошкодження повинно бути зупинено до прибуття представників організації, яка експлуатує ці споруди, мережі.
Ліквідація пошкоджень провадиться власниками споруд, мереж. Організації, які пошкодили споруди, мережі виконують земляні та інші підсобні роботи за вказівкою власників пошкоджених споруд і мереж та сплачують їм вартість ремонтних робіт. Пошкодження інженерних мереж в зоні проведення будівельних робіт не з вини будівельних організацій повинні ліквідовуватись силами і за рахунок власників мереж в терміни, необхідні для виконання будівельних робіт.
9.4.6. При необхідності реконструкції підземних мереж, не передбачених в проекті, роботи можуть виконуватися тільки після погодження проекту в установленому порядку.
9.4.7. Забороняється засипати землею, сміттям та іншими сипучими матеріалами кришки люків і камер, зелені насадження, а також складувати матеріали на газонах, трасах, підземних інженерних мережах і під’їздах до наземних споруд.
9.4.8. При необхідності тимчасового складання ґрунту в місцях розташування колодязів, їх необхідно відгородити із забезпеченням підходів до них.
9.4.9. При необхідності збереження руху транспорту через розриту траншею на проїзній частині, будівельна організація зобов′язана організувати проїзд через тимчасовий міст, згідно проекту. Відповідальність за будівництво мосту несе виконавець робіт.
9.5. Підготовка об’єктів до відновлення благоустрою.
9.5.1. Засипання траншей (котлованів) по закінченню будівництва, реконструкції або ремонту підземних мереж та споруд може здійснюватися тільки після складання акту, підписаного представниками технагляду замовника та організації, яка буде утримувати ці підземні мережі та споруди.
9.5.2. Засипання траншей та котлованів повинно здійснюватися з дотриманням технічних умов, проектно-технічної документації, заходів, необхідних для збереження конструкцій та їх ізоляції.
9.5.3. Засипати траншеї та котловани на проїзній частині і тротуарах необхідно піском з відповідним ущільненням під технічним контролем експлуатуючих організацій.
9.5.4. Якщо засипання траншей здійснюється непридатним для цієї мети ґрунтом або без необхідного його ущільнення, то представники виконкому селищної ради та організації, яка проводить роботи, складають акт, згідно якого будівельна організація зобов′язана негайно усунути вказані недоліки.
9.5.6. По закінченню будівництва, реконструкції або ремонту підземних інженерних мереж та споруд виконавець зобов′язаний:
- до відновлення шляхового покриття або зелених насаджень прибрати залишки ґрунту та сміття;
- викликати представника організації, на яку покладені обов’язки експлуатації покриття, та представника організації, яка проводитиме відновлювальні роботи, для складання акту виконаних робіт"
11. Добавити Правила пунктом 10 "Вимоги щодо розміщення тимчасових об’єктів побутово-торговельного призначення, рекламного або інформаційного характеру на вулицях селища Ставище.
10.1. Розміщення тимчасових об’єктів побутово-торговельного призначення і рекламоносіїв проводиться за рішенням виконкому селищної ради.
10.2. Поряд з кожною тимчасовою спорудою побутово-торговельного призначення повинно бути влаштовано впритул до неї покриття вдосконаленого типу завширшки:
- з фасаду за всією його довжиною (незалежно від виду і конструкції споруди) – 2 метри;
- з боку вітрини і службового входу – 1 метр;
- з боку входу для покупців – 2 метри.
Поряд з кожною спорудою її власники зобов′язані встановити урну для сміття.
10.3. Забороняється користуватися тимчасовими спорудами побутово-торговельного призначення, а також пересувними елементами вуличної торгівлі, якщо їх власниками (користувачами) не забезпечено закрите стікання використаної ними води в підземні зливостоки.
10.4. Забороняється розміщувати тимчасові споруди, об′єкти побутово-торговельного призначення:
- на тротуарах, пішохідних доріжках і алеях, штучних спорудах;
- поряд з фасадами адміністративних будинків і культових будівель;
- у межах охоронних зон пам′яток архітектури, історії та культури;
- безпосередньо поряд з пам′ятниками, фонтанами, клумбами, оглядовими і панорамними майданчиками, скульптурними та іншими елементами оздоблення будинків і декоративного благоустрою територій без рішень виконкому селищної ради;
- ближче ніж за 15 метрів до перехресть вулиць, пішохідних переходів;
- в охоронних зонах інженерних комунікацій.
10.5. Рекламоносії розміщуються згідно з рішенням виконкому селищної ради:
- на окремих спеціальних конструкціях як тимчасових так і стаціонарних установках, щитах, екранах тощо;
- на опорах вуличного освітлення та над проїзною частиною вулиць і доріг з дотриманням вимог техніки безпеки та забезпечення видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування, а також за умов, що така реклама не повторює (чи імітує) зображення дорожніх і вказівних знаків;
- в межах охоронних зон, пам′яток історії та культури, об′єктів природо-заповідного фонду, за погодженням з відповідними службами та виконком селищної ради.
10.6. Забороняється розміщувати зовнішню рекламу:
- методом фарбування, наклеювання на поверхнях елементів вуличного обладнання, будівель і споруд, якщо інше не передбачене угодою з їх власниками;
- на пішохідних доріжках, алеях;
- зі знищенням зелених насаджень.
10.7. Для розміщення тимчасових споруд побутово-торговельного призначення і рекламоносіїв не допускається пошкодження або нищення зелених насаджень.
10.8. Тимчасові споруди побутово-торговельного призначення і рекламоносії після закінчення терміну дії дозволу повинні бути демонтовані без нагадування, або перереєстровані не пізніше 40 днів після закінчення терміну дії дозволу, інакше вони вважаються самовільно встановленими.
10.9. Самовільно встановлені тимчасові споруди побутово-торговельного призначення і рекламоносії, в тому числі і об′єкти, дозволи на встановлення яких скасовані, після застосування до їх власників штрафних санкцій підлягають примусовому демонтажу.
10.10. Примусовий демонтаж самовільно встановлених тимчасових побутово-торгівельних споруд і об′єктів, дозволи на встановлення яких скасовані, здійснює житлово-комунальне підприємство за рішенням виконавчого комітету селищної ради. Видатки на демонтаж та зберігання демонтованих об′єктів відшкодовують їх власники. Розмір оплати встановлюється:
- за одну добу зберігання тимчасових побутово-торговельних споруд і рекламоносіїв на базі ЖКП – в розмірі одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян;
- за доставку і демонтаж тимчасових побутово-торговельних споруд і рекламоносіїв – в розмірі фактичних витрат.
10.11. Доходи від зберігання демонтованих об’єктів використовуються ЖКП на розвиток власної виробничої бази. Повернення власникам демонтованих об’єктів проводиться ЖКП після оплати власниками вартості їх демонтажу, доставки та зберігання. Після закінчення річного терміну зберігання примусово демонтованих об’єктів, власники яких не зголосилися за їх поверненням або не сплатили вартості демонтажу, доставки та зберігання, подальше їх застосування вирішується виконкомом селищної ради, згідно з чинним законодавством.
10.12. Примусовий демонтаж самовільно встановлених рекламоносіїв здійснює ЖКП. Порядок демонтажу в кожному конкретному випадку встановлюється розпорядженням селищного голови"
12. Добавити Правила пунктом 11 "Вимоги до утримання земельних ділянок.
11.1. Утримання і прибирання вулиць, площ, майданів, шляхопроводів, мостів, тротуарів, садів, парків, скверів, бульварів, дворів та земельних ділянок, які знаходяться в користуванні чи власності, здійснюється їх власниками, орендарями, в порядку, який встановлений цими Правилами.
11.2. Юридичні та фізичні особи, СПД, ОСББ, власники, орендарі будівель, забудовники і громадяни, зобов’язані здійснювати прибирання прилеглих територій:
- на відстані 10 м, що прилягає по периметру до земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні або власності та проводити підрізання гілок дерев, що виступають на тротуари від огорожі на висоту 2,5 метра, на своїх закріплених територіях.
11.3. Території, дороги, штучні споруди, зупинки громадського транспорту закріплюються рішенням виконкому для утримання та прибирання за підприємствами, установами, СПД, ОСББ, ЖКП і громадянами. Утримання і прибирання закріплених територій здійснюється силами і за кошти цих суб’єктів.
11.4. Прибирання територій прилеглих до пересувних закладів торгівлі та громадського харчування, здійснюють власники або орендарі цих закладів. Прибирання територій, прилеглих до пересувних побутово-торговельних споруд, літніх майданчиків, пересувних елементів вуличної торгівлі здійснюють власники об′єктів вуличної торгівлі в радіусі 10 метрів від споруди. Підтримання чистоти на прилеглих територіях до вказаних об’єктів провадиться протягом робочого часу і після закінчення роботи.
11.5. Прибирання водовідвідних канав, труб, дренажів, які призначені для відводу поверхневих і ґрунтових вод з вулиць і дворів, здійснюється підприємствами, організаціями, орендарями, забудовниками та власниками будинків, в користуванні яких перебуває відповідна територія.
11.6 Очищення колекторів дощової каналізації і дощоприймачів здійснюється експлуатаційною організацією"
13. Добавити Правила пунктом 12 "Визначення прилеглих територій та їх прибирання.
12.1. Юридичні та фізичні особи, СПД, ОСББ і громадяни, зобов’язані здійснювати прибирання прилеглих територій.
12.2. Прилеглою територією є:
- територія на відстані 10 м, що прилягає по периметру до земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні або власності.
12.3. Власники і орендарі будівель, тимчасових побутово-торговельних споруд, забудовники, а також громадяни, що проживають в індивідуальних житлових будинках, із житлово-комунальним підприємством:
- можуть укладати угоди на прибирання земельних ділянок, які знаходяться в їх користуванні чи власності та прилеглих територій;
- зобов’язані заключати договори на вивіз сміття із земельних ділянок, які знаходяться в їх користуванні чи власності та прилеглих територій.
12.4. Урни для сміття на території селища встановлюються організаціями комунальної власності селища за кошти організацій, установ, СПБ, ОСББ, юридичних та фізичних осіб, за якими закріплені прилеглі території, із розрахунку:
- вулиці, парки – 1 урна на 500 кв.м площі, відстань між урнами не більше 50 метрів;
- ринки – 1 урна на 100 кв.м площі, відстань між урнами не більше 10 метрів;
- зупинки громадського транспорту – не менше 1 урни;
- заклади торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування та установи і організації – по 1 урні біля кожного входу і виходу;
- об’єкти вуличної торгівлі – 1 урна;
- урни повинні очищатись їх власниками в міру їх заповнення;
- відповідальність за належний санітарний стан і утримання території та забезпечення урнами із розрахунку 1 урна на 100 кв. м, відстань між урнами не більше 25 м – при проведенні масових заходів, покладається на організаторів заходів.
12.5. Санітарними днями в селищі Ставище є кожний четвер місяця. У випадку святкових днів санітарний день проводиться напередодні святкового дня.
12.6. Під час проведення санітарних днів проводиться вибірковий об’їзд вулиць, площ, парків, скверів прилеглих територій на предмет якісного прибирання територій. За результатами перевірки, у випадку неякісного прибирання складаються акти про порушення цих Правил, які подаються на засідання адмінкомісії для прийняття рішення, згідно цих Правил"
14. Добавити Правила пунктом 13 "Вимоги до утримання і прибирання селищних територій.
13.1. Прибирання селищних територій здійснює житлово-комунальним підприємством:
а) у весняно-літній період:
- ранкове – до 08-00 год.,
- денне – з 17-00 год.
б) в осінньо-зимовий період:
- ранкове – до 09-00 год.,
- денне – з 14-00 год.
13.2. Поливання вулиць, площ і тротуарів здійснюється в спеку, за необхідністю.
13.3. Сміття вивозиться спеціально обладнаним транспортом на відведене сміттєзвалище.
13.4. Для усунення снігових накатів, з настанням снігопадів, повинно здійснюватись прибирання снігу з підгортанням його у вали до закінчення снігопадів.
13.5. Підгортання снігу у вали дозволяється на всіх вулицях, площах, майданах, скверах. Залежно від ширини вулиць і характеру руху на них, вали можуть укладатися з однієї або з двох сторін проїзної частини.
13.6. При укладанні снігових валів і куп необхідно залишати на проїзній частині вулиць і тротуарів на перехрестях вулиць в’їзди в подвір’я, підходи до будівель, вільні проїзди і проходи для пішоходів.
13.7. Укладення снігу, зрубів льоду на тротуарах, доріжках скверів, подвір’ях здійснюється в місцях, які забезпечують вільний прохід пішоходів і під’їзд механізмів та автотранспорту.
13.8. Роботи з очистки снігу і завантаження на транспортні засоби здійснюється силами юридичних і фізичних осіб, за якими закріплена прилегла територія.
13.9. Вивезення снігу, зрубів льоду з вулиць, площ, тротуарів здійснюється юридичними і фізичними особами, за якими закріплені прилеглі та надані в користування або у власність території.
13.10. Прибирання, вивіз снігу здійснюється в першу чергу на магістральних вулицях, мостах, шляхопроводах та маршрутах громадського автотранспорту.
13.11. Кришки колодязів підземних інженерних мереж при виконанні механізованих снігоприбиральних робіт очищають від снігу і льоду ручним способом.
13.12. Власники підземних інженерних мереж зобов’язані до зимового періоду відремонтувати колодязі, люки яких повинні бути на одному рівні з проїзною частиною вулиць.
13.13. Прибирання всіх територій в період снігопадів проводиться цілодобово, а в період ожеледиці посипання піском тротуарів, пішохідних доріжок та проїзної частини вулиць на перехрестях, мостах, підйомах, спусках та інших небезпечних місцях здійснюється за необхідністю на весь період ожеледиці.
13.14. Вивезення снігу і зрубів льоду дозволяється на спеціально відведені виконкомом селищної ради місця.
13.15. Очистка дахів від снігу і зняття льодових бурульок з дахів і ринв повинна здійснюватись власниками, орендарями, ЖКП або ОСББ систематично, в денний час, з обов’язковим застосуванням запобіжних засобів для уникнення нещасних випадків та пошкодження телефонних, телеграфних, радіотрансляційних, електричних мереж, ліхтарів вуличного освітлення, зелених насаджень і інших споруд.
13.16. Тимчасові побутово-торговельні споруди та простір перед ними з обох боків, підходи до них повинні бути очищені від снігу та криги.
13.17. Технологія та режими виконання робіт на проїжджій частині вулиць, тротуарів і дворових територій повинні забезпечувати безперешкодний рух транспортних засобів і пішоходів, незалежно від погодних умов"
15. Добавити Правила пунктом 14 "Вимоги до прибирання і утримання дворових територій.
14.1. Юридичні та фізичні особи, підприємства, організації, установи різних форм власності, орендарі, забудовники та інші власники будівель і споруд зобов’язані утримувати в належному стані території дворів, житлових і адміністративних будівель. Щоденно необхідно: прибирати, підмітати, в літній період – поливати, в зимовий період – підгортати та вивозити сніг, посипати піском, своєчасно вивозити сміття і нечистоти, очищати водостоки і дренажі.
14.2. На час ремонту будинків на територіях дворів відводиться місце для тимчасового складування будматеріалів і будівельного сміття. Сміття постійно повинно вивозитись транспортом осіб, що проводять ремонт.
14.3. Будівлі, які не мають каналізації, повинні мати утеплені вигреби туалетних і помийних ям з водонепроникним дном і стінами, закритими кришками. Забороняється виливати помиї і нечистоти на території дворів, вулиць чи площ.
14.4. Вигреби туалетних і помийних ям, необхідно своєчасно очищати, утримувати в належному санітарному стані і дезінфікувати препаратами, дозволеними МОЗ України.
14.5. Збір і вивіз твердих побутових відходів і нечистот з будівлі здійснюється, згідно санітарно-гігієнічних вимог, за планово-регулярною системою, відповідно до затверджених графіків і разових замовлень"
16. Добавити Правила пунктом 15 "Вимоги до утримання елементів зовнішнього благоустрою.
15.1. Юридичні та фізичні особи, підприємства, організації, установи різних форм власності, орендарі, забудовники, власники індивідуальних будинків, СПД, ОСББ та інші власники будівель і споруд зобов’язані утримувати в належному стані:
- фасади житлових, культурно-побутових, освітніх, адміністративних, промислових і торговельних будівель і споруд, кінотеатрів, вокзалів;
- огорожі, газонні огорожі, паркани;
- реклами, рекламні щити, вивіски і вітрини;
- павільйони, кіоски, намети, ятки, фонтани, телефонні будки і шафи;
- ліхтарі вуличного освітлення, стовпи, щогли, паркові дивани, лавки;
- будинкові ліхтарі з номерними знаками;
- трансформаторні підстанції (будки);
- скульптури, пам’ятники, пам’ятні дошки, тощо.
15.2. Юридичні та фізичні особи різних форм власності зобов’язані своєчасно проводити огляди будівель, споруд і прибудов, а саме: зовнішнього вигляду, технічного стану.
Фарбування всіх будівель і споруд повинно проводитись за необхідністю. Фарбування слід проводити атмосферно-стійкими фарбами.
15.3. Будівництво і встановлення огорож, парків, газонних огорож, кіосків, наметів, павільйонів, кіосків, рекламних щитів, щитів для реклам, оголошень і інших прибудов допускається після погодження проектів в установленому порядку та дозволу виконкому селищної ради.
15.4. Для забезпечення вимог щодо безперешкодного руху інвалідів та громадян з порушеннями опорно-рухових функцій під час проектування та будівництва слід забезпечувати облаштування спеціальних пристроїв для інвалідів:
- улаштування пандусів (спеціальних ліфтів, підйомників) у жилих будинках, об’єктах громадського та культурного обслуговування населення;
- улаштування окремих ліфтів для обслуговування інвалідів у багатоповерхових будівлях громадського призначення;
- улаштування пониженого бортового каменю для проїзду інвалідних візків;
- встановлення ліфтів на надземних та підземних пішохідних переходах через проїзну частину вулиць, доріг.
У разі неможливості облаштування цих пристроїв в умовах існуючої забудови під час реконструкції існуючих будівель та споруд у проектах наводяться відповідні обґрунтування.
15.5. Світлові реклами і світлові вивіски повинні вмикатися з настанням темноти одночасно з вуличним освітленням.
15.6. Вітрини, вивіски магазинів, закладів громадського харчування і побутового обслуговування необхідно утримувати в належному порядку та обладнати спеціальною освітлювальною арматурою. Власники магазинів, офісів, закладів громадського харчування і побутового обслуговування зобов’язані встановити світлові вивіски та здійснювати їх цілодобове освітлення із настанням темноти. Вивіски та вітрини повинні мати гарний художньо-естетичний вигляд та містити написи на державній мові.
15.7. Розклеювання газет, плакатів, афіш, оголошень, інформацій і реклам дозволяється тільки на спеціально встановлених щитах. Місце розвішування передвиборних агітаційних плакатів визначається виконкомом селищної ради.
15.8. Встановлення огорожі, будівельних майданчиків в межах червоної лінії вулиць, на тротуарах, газонах, на проїзній частині допускається з дозволу виконкому селищної ради. В межах червоних ліній вулиць, доріг, майданів забороняється облаштування ґанків, східців, перепадів висот та інших перепон, окремих власних входів з вулиць до нежилих вбудовано-прибудованих приміщень.
15.9. Всі юридичні і фізичні особи власники будівель і споруд зобов’язані постійно прибирати прилеглі та надані у власність чи користування території і заключити договір на вивіз сміття.
15.10. Для одержання дозволу на переобладнання житлового приміщення, встановлення кондиціонерів, супутникових антен, витяжок, іншого інженерного обладнання в багатоквартирному будинку їх власник або уповноважена ним особа повинні звернутися до виконкому селищної ради з відповідною заявою про надання дозволу на переобладнання, у разі необхідності виконком селищної ради може вимагати надання додаткових документів. Для одержання дозволу на переобладнання приміщення встановлення кондиціонерів, супутникових антен, витяжок, іншого інженерного обладнання необхідні, зокрема:
- документ на право власності або оренди;
- згода власника(ів) квартир, приміщень (при необхідності);
- рішення виконавчого комітету Ставищенської селищної ради;
- узгоджена проектна документація.
Виконання будівельних робіт на об'єктах без одержання дозволу, а також виконання не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним і тягне за собою відповідальність, згідно із чинним законодавством.
Власник житлового чи нежитлового у житловому будинку приміщення, що припустив самовільне переобладнання, яке призводить до порушення конструктивних елементів, зобов'язаний за свій рахунок привести це приміщення до попереднього стану.
У разі, якщо самовільне переобладнання призводить до погіршення технічного стану жилого будинку в цілому та порушуються права інших споживачів, зазначені роботи виконуються виконавцем послуг, питання відшкодування вартості цих робіт власником, наймачем (орендарем) жилого будинку, жилого чи нежилого у жилому будинку приміщення вирішується у судовому порядку."
17. Пункт 8 вважати пунктом 16 та викласти в такій редакції "Вимоги до утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою.
Утримання зелених насаджень у місцях загального користування (посадка, обрізка дерев і кущів, облаштування квітників, косіння газонів, боротьба з бур'янами, поливання зеленої зони і газонів) здійснює ЖКП. Утримання зелених насаджень на закріплених територіях здійснюють юридичні та фізичні особи, підприємства, організації, установи різних форм власності, орендарі, забудовники, власники індивідуальних будинків, СПД, ОСББ та інші власники будівель і споруд"
18. Пункт 9 вважати пунктом 17.
19. Пункт 10 вважати пунктом 18.
20. Пункт 11 вважати пунктом 19.
21. Пункт 12 вважати пунктом 20 та викласти в такій редакції "На об’єктах благоустрою забороняється.
20.1. Виконувати земляні, будівельні та інші роботи без дозволу, виданого в установленому законодавством порядку, пошкоджувати тверде покриття доріг та тротуарів під час проведення робіт.
20.2. Самовільно влаштовувати городи, створювати, пошкоджувати та знищувати газони, самовільно висаджувати та знищувати дерева, кущі, якщо таке не передбачається проектом благоустрою і суперечить будівельним нормам і правилам. Насаджувати та вирощувати рослини висотою понад 70 см на кладовищах селища Ставище.
20.3. Вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг.
20.4. Складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків.
20.5. Самовільно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, тимчасові побутово-торговельні споруди, гаражі, навіси, тощо.
20.6. Встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього руху без погодження державної автомобільної інспекції.
20.7. Випасати худобу, домашніх тварин на вуличній мережі та кладовищах, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях.
20.8. Заправляти, ремонтувати автотранспортні засоби і механізми на прибудинкових територіях, газонах, берегах річок і заток, озер, пішохідних доріжках, тротуарах, у парках та скверах тощо, а також їздити автотранспортом по тротуарах, пішохідних доріжках, газонах, зелених зонах селища та паркуватися на них.
20.9. Захаращувати території матеріалами, конструкціями, сміттям, побутовими відходами, відходами виробництва, накопиченнями снігу та криги тощо, несвоєчасне прибирання снігу з тротуарів, пішохідних доріжок, доріг, несвоєчасне посипання їх піском, скидання снігу на проїзну частину вулиць.
20.10. Вивозити та скидати будь-яке сміття, нечистоти, землю, будівельні, побутові, харчові відходи, відходи виробництва, траву, гілля, деревину, листя, сніг та інші відходи на вулицях, пустирях, лісовій зоні, вздовж доріг, в охоронній зоні річок і водоймищ, на вільних територіях і в усіх інших не відведених для цього місцях та влаштовувати стихійні звалища.
20.11. Використовувати не за призначенням контейнери для збору сміття та твердих побутових відходів.
20.12. Забруднювати, самовільно змінювати межі прибережної смуги водних об'єктів при виконанні будівельних та ремонтних робіт.
20.13. Залишати автотранспортні засоби, механізми на внутрішньоквартальних проїздах або переобладнувати їх у спосіб, що заважає проїзду машин швидкої допомоги, пожежної, аварійної техніки та інших спецмашин, а також влаштовувати постійні стоянки службового, приватного, вантажного і пасажирського транспорту на прибудинкових територіях, прилеглих до гаражів територіях, автостоянок тощо.
20.14. Спалювати сміття, опале листя, гілки та інші відходи на вулицях, в подвір’ях, урнах, складати їх для тривалого зберігання.
20.15. Захаращувати балкони, лоджії предметами і матеріалами, які негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд та несуть загрозу в випадках природних катаклізмів.
20.16. Кидати сміття, недопалки, папір, тару, тощо на вулицях, площах, парках, інших громадських місцях, а також спалювати сміття у контейнерах і урнах.
20.17. Заборонено здійснювати торговельну, соціально-культурну, побутову та іншу діяльність в невстановленому місці без відповідного дозволу, виданого відповідно до чинного законодавства.
20.18. Витрушувати одяг, білизну, ковдри тощо, виливати рідину, кидати предмети з балконів, лоджій, вікон та сходів будинку.
20.19. Самовільне підключення до електромережі зовнішнього освітлення та споживання електроенергії без приладів обліку, пошкодження приладів обліку, розукомплектування та пошкодження об'єктів зовнішнього освітлення, створення перешкод у виконанні робіт, пов'язаних з обслуговуванням об'єктів зовнішнього освітлення, порушення правил охорони електромереж зовнішнього освітлення.
20.20. Скидати сміття, болото, нечистоти, зруби льоду і забруднений сніг в оглядові, дощоприймальні колодязі, річки, ставки, інші водоймища, на газони, під дерева і кущі, на проїзну частину вулиць, тротуарів.
20.21. Мити автомашини, мотоцикли в охоронній зоні річок і водоймищ, поряд із водорозбірними кранами і колонками, в парках, скверах та на прибудинкових територіях, на проїзній частині дорожніх об’єктів, узбіччі та тротуарах.
20.22. Зливати відпрацьовані мастила на землю чи дорожнє полотно.
20.23. Залишати на вулицях і в подвір’ях не вивезене сміття, нечистоти, болото, зруби льоду, будівельні та інші відходи.
20.24. Складувати на вулицях, мостах та в інших не відведених місцях будівельні матеріали, інші предмети.
20.25. Залишати на вулицях і інших селищних територіях торговельні ятки, тару, пересувні коляски й інше устаткування.
20.26. Розклеювати афіші і оголошення на парканах, фасадах будівель, стовпах, тощо, прикріплювати реклами, вітрини і щити до решіток огорож та несвоєчасне зняття агітаційних плакатів.
20.27. Захаращувати двори тарою та складати її на проїздах, переходах, тротуарах.
20.28. Вигулювати собак у не відведених місцях.
20.29. Забруднювати вулиці, площі, майдани і інші території селища при перевезенні автотранспортом сміття, сипучих та інших матеріалів.
20.30. Оформляти вітрини і вивіски з порушенням підпункту 15.6. пункту 15 цих Правил.
20.31. Забороняється під час перепланування приміщень у багатоквартирних житлових будинках:
- об’єднувати лоджії і балкони з помешканнями квартир шляхом розбирання зовнішніх стін;
- переносити опалювальні прилади на лоджії та балкони;
- об’єднувати квартири по вертикалі з повним або частковим розбиранням міжповерхових перекриттів;
- збільшувати площу приміщень санітарних вузлів і ванних кімнат за рахунок жилих і допоміжних приміщень квартири;
- влаштовувати прорізи в несучих стінах без затвердженої в установленому порядку проектної документації;
- розбирати підготовку під підлоги на звукотеплоізоляційній основі при ремонті, що призводить до неприпустимого акустичного дискомфорту в квартирах, розміщених нижче поверхом;
- улаштовувати прибудови до перших поверхів багатоквартирних житлових будинків для веранд та господарських приміщень квартир;
- улаштовувати кондиціонери та стільникові антени інше інженерне обладнання на фасадах житлових, громадських будівель та на дахах багатоквартирних будинків, що призводять до порушення тривкості або руйнації несучих конструкцій будинку, погіршення цілісності і зовнішнього вигляду фасадів, а також погіршує умови експлуатації і проживання всіх або окремих громадян у будинку або квартирі.
20.32. Захаращувати старими меблями, тарою, будівельними та іншими відходами під´їзди та сходи багатоквартирних житлових будинків.
20.33. Самовільно прокладати або ремонтувати інженерні комунікації (підземні і наземні).
20.34. Встановлювати дорожні знаки без погодження з райвідділом ДАІ та виконкомом селищної ради.
20.35. Самовільно встановлювати тимчасові і постійні огорожі, відгородження.
20.36. Самовільно встановлювати в межах червоних ліній риштування.
20.37. Заправляти транспортні засоби паливно-мастильними матеріалами з автомобільних та інших пересувних бензозаправників, здійснювати торгівлю паливно-мастильними, іншими матеріалами та виробами на проїзній частині вулиць, на тротуарах, у житлових мікрорайонах.
20.38. Утворювати вали снігу в зоні перехресть, пішохідних переходів, а також згортати сніг і зруби льоду на газони із зеленими багаторічними насадженнями.
20.39. Залишати без нагляду об'єкти незавершеного будівництва, реконструкції та які не експлуатуються.
20.40. Несвоєчасне виконання робіт з відновлення благоустрою після проведення земельних робіт.
20.41. Проведення ремонтних робіт на фасадах будинків без застосування захисної сітки.
20.42. Витоки води, фекалій на благоустроєних територіях.
20.43. Ходіння по газонах та їх пошкодження.
20.44. Наїзди на зелені насадження, газони, декоративні огорожі, тротуари.
20.45. Відсутність освітлення розкопаного місця.
20.46. Відсутність огорожі розкопаного місця, небезпечної зони, перехідного містка при прокладанні підземних інженерних комунікацій.
20.47. Неякісне відновлення благоустрою об’єкта після виконання планових та аварійних робіт.
20.48. Посипання тротуарів хімічними речовинами.
20.49. Відсутність урн для сміття на закріплених територіях.
20.50. Утримувати в незадовільному стані фасади будинків та їх оздоблення, допускати невідповідність фасадів з погодженими паспортами.
20.51. Утримувати в незадовільному стані зовнішній вигляд, технічній несправності, невідповідності їх затвердженим паспортам або проектам:
- постійних і тимчасових огорож, парканів, газонних огорож, ліхтарів вуличного освітлення, будинкових ліхтарів, стовпів, урн та ящиків для сміття;
- тимчасових побутово-торговельних споруд, гаражів, навісів, тощо;
- трансформаторних підстанцій (будок), телефонних і електричних шаф, зупинок автотранспорту;
- рекламних щитів, вивісок і вітрин, пам’ятників, скульптур, пам’ятних знаків.
20.52. Самовільне встановлення торговельних лотків, столиків, мольбертів, візків, декоративних стінок, огорож, ваз, лав, стендів, плакатів, панно, екранів, тумб, вивісок, покажчиків, транспарантів, тролів, зонтів, повітряних куль тощо, розміром до 3-х кв.м.
20.53. Неукладання договорів на вивезення сміття"
22. Пункт 13 вважати пунктом 21 та викласти його в такій редакції "Відповідно до ст. 41 Закону України „Про благоустрій населених пунктів" та „Положення про громадській контроль у сфері благоустрою населених пунктів", контроль за виконанням даних правил покласти на інспекцію з благоустрою селищної ради"
23. Пункт 14 вважати пунктом 22 та викласти в такій редакції "Відповідальність громадян та юридичних осіб за порушення Правил.
22.1. За порушення Правил благоустрою території селища Ставище вживаються заходи адміністративного впливу згідно ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України "Про благоустрій населених пунктів" та накладається штраф:
на громадян – від десяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян,
на суб’єктів господарської діяльності – від двадцяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
22.2. Відповідальність за порушення цих Правил скоєних неповнолітніми визначається, згідно ст. 13 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
22.3. Протокол, що підтверджує факт порушення цих Правил складається інспекцією з благоустрою селищної ради.
22.4. Накладення штрафів на службових, фізичних, юридичних осіб і громадян проводиться адмінкомісією при виконкомі селищної ради.
22.5. Забороняється складати протоколи, що підтверджують факти порушення цих Правил, голові, заступнику та секретарю адміністративної комісії при виконкомі селищної ради.
22.6. Постанова про сплату штрафу може бути оскаржена в порядку, визначеному ст.ст. 287, 288, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
22.7. Вимоги про сплату штрафу обов’язкові до виконання на території селища Ставище всіма юридичними і фізичними особами, громадянами незалежно від їх відомчого підпорядкування та форм власності.

2. Дані зміни набувають чинності після прийняття рішення селищною радою.

Проект змін правил благоустрою смт. Ставище
Переглядів: 771 | Додав: Leonid
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі та скачувати файли можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар новин
«  Січень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Форма входу

 
Пошук
 
Рекомендуємо
 
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0