Неділя, 25.02.2018, 13:31
Ставище
ГоловнаРеєстраціяВхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
 
Меню сайту
 
Міні-чат
 
Наше опитування
Оцініть роботу селищної ради

Результат опитування Результати
Всі опитування нашого сайта Архів опитувань
Обговорити на форумі
Всього відповідей: 44
Інші опитування
 
Головна » 2009 » Березень » 18 » Правила розміщення малих архітектурних форм
Правила розміщення малих архітектурних форм
15:33
Затверджено
Рішенням 33 сесії селищної ради v скликання
                                                                     від 18 березня 2009 року № 892                      
П р а в и л а
розміщення малих архітектурних форм для здійснення
підприємницької діяльності на території
смт. Ставище, Київської області 


Загальні положення

     1. Правила  розміщення  малих  архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності (далі - Правила)  визначають порядок  розміщення  малих  архітектурних форм незалежно від форми власності для здійснення підприємницької діяльності  на  території селища Ставище, Київської області  і  не  розповсюджуються на визначення процедур розміщення інших малих архітектурних форм.

     2. У  Правилах  наведені  нижче  терміни  вживаються у такому значенні:
     мала   архітектурна   форма  для  здійснення  підприємницької діяльності  (далі  -  мала архітектурна форма) - невелика споруда, яка   виконується   із  полегшених  конструкцій  і  встановлюється тимчасово без улаштування фундаментів;
     дозвіл  на  розміщення  малої  архітектурної форми далі - дозвіл),  складений  за формою згідно з додатком 2, - документ, що дає  право суб'єкту підприємницької діяльності на розміщення малої архітектурної  форми,  який  видається  органом  містобудування та архітектури  за  умови виникнення права на земельну ділянку (форма дозволу  додається);  (  Абзац  третій  пункту 2 в редакції Наказу Державного  комітету  України  з  будівництва  та архітектури N 59 від 16.10.2002р. )
     паспорт прив'язки малої архітектурної форми далі - паспорт)включає    план    прив'язки    малої   архітектурної   форми   на топографо-геодезичній  основі, текстові та графічні матеріали щодо естетичного,  кольорового  вирішення  та  інженерного забезпечення об'єкта;
     пересувна  мала  архітектурна  форма  -  споруда,  яка не має закритого   приміщення   для   тимчасового   перебування  людей  - торговельне   обладнання,   низькотемпературний  прилавок,  лоток, ємність,   торговельний   автомат,   інші  пристрої  для  сезонної роздрібної торгівлі та іншої підприємницької діяльності;
     стаціонарна  мала  архітектурна форма - одноповерхова споруда площею  до  50  кв.  м, яка має закрите приміщення для тимчасового перебування людей, - кіоск, одноповерховий павільйон тощо;
     місце розміщення малої архітектурної форми далі – місце розміщення)    -    земельна    ділянка   несільськогосподарського призначення,  право  на яку набувається суб'єктами підприємницької діяльності  відповідно до земельного законодавства.

3. Правила розроблені відповідно до вимог чинного законодавства і призначені для використання селищною радою  при встановленні порядку отримання дозволу та вирішення питань щодо розміщення, та вводу в експлуатацію малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності незалежно від форми власності.
Порядок отримання дозволу та вирішення інших питань щодо розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності як тимчасових споруд відповідно до статті 22, 24 Закону України «Про планування і забудову територій» визначається цими правилами.
    Дії цих правил, на раніше встановлені малі архітектурні форми, розповсюджуються в частині пп.15-23 даних правил та „Правил благоустрою території селища Ставище”.

4. Малі архітектурні форми розміщуються відповідно до зонування територій та з урахуванням єдиних умов і обмежень забудови та іншого використання земельних ділянок,  а також на підставі  затвердженої Схеми розміщення малих архітектурних форм на території селища Ставище.

5. При розміщенні малих архітектурних форм у межах червоних ліній вулиць і доріг, на територіях, прилеглих до об'єктів зовнішнього транспорту, визначаються умови щодо блокування малих архітектурних форм із павільйонами зупинок громадського транспорту, існуючими спорудами, прив'язки до лінії існуючої забудови у проміжках між будинками та інші умови.

6. Місця розміщення малих архітектурних форм на території ринку визначаються на основі затвердженої проектної документації щодо ринку.

7. Розміщення об'єктів на платформах інженерних споруд, у середині приміщень здійснюється на частині їх площі за погодженням відповідних органів державного нагляду в залежності від функціонального призначення, на підставі договору оренди з власником приміщення або уповноваженою ним особою.
   
 8. Для отримання дозволу на розміщення стаціонарної або пересувної малої архітектурної форми суб'єкт підприємницької діяльності подає до Ставищенської селищної ради  письмову заяву встановленої форми, у якій зазначаються бажане місце та термін розміщення, функціональне призначення і характеристика об'єкта.
До заяви додаються:
- копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності в Україні;
- копія свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ (при потребі);
- документ, що посвідчує право на земельну ділянку;
- для іноземного суб'єкта підприємницької діяльності — документи, що свідчать про реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності в країні її місцезнаходження.

9. Зареєстрована заява та документи, які додані до неї, а також дозвіл на розміщення малої архітектурної форми за рішенням постійно діючої комісії з питань будівництва, благоустрою і соціального захисту населення при виконавчому комітеті селищної ради,   передаються замовником у відділ  містобудування та архітектури Ставищенської РДА, який за результатами розгляду питання:
 - видає суб'єкту підприємницької діяльності в термін, відповідно до чинного законодавства,  дозвіл встановленого зразка на розміщення пересувної малої архітектурної форми зі схемою прив'язки установки об'єкта (на топографо-геодезичній основі в масштабі 1:500),
- та згоду на звернення заявника до відповідного підприємства, установи, організації для виготовлення паспорта прив'язки стаціонарної малої архітектурної форми, або  надає заявнику аргументовану відмову у дозволі на розміщення малої архітектурної форми в разі її невідповідності правилам забудови, містобудівній документації, державним будівельним та іншим нормам.
      В разі можливості до відмови додаються пропозиції щодо альтернативного розміщення об'єкта або щодо зміни його призначення.

10. Відсутність або невідповідність законодавству одного з документів для отримання дозволу на розміщення малої архітектурної форми, може бути підставою для відмови у прийнятті заяви або у наданні дозволу на розміщення малої архітектурної форми.

 11. Розроблення паспорта прив'язки малої архітектурної форми (далі — паспорт прив'язки) або внесення змін до нього здійснюється уповноваженим підприємством, установою, організацією на підставі договору, укладеного із заявником, і включає:
план прив'язки малої архітектурної форми та благоустрою майданчика (на топографо-геодезичній основі, масштаб 1:500);
креслення фасадів об'єкта з кольоровим вирішенням (масштаб 1:200);
креслення вузлів підключення до інженерних мереж (масштаб 1:100) — при потребі;
текстові матеріали з вимогами щодо естетичного вигляду та інженерного забезпечення об'єкта — при потребі.
 
12. У разі, якщо на вимогу відділу містобудування та архітектури Ставищенської РДА розміщення малих архітектурних форм здійснюється групою, за рахунок коштів суб'єктів підприємницької діяльності розробляється схема розміщення групи малих архітектурних форм з прив'язкою кожного окремого об'єкта. Схема з відображенням благоустрою та інженерного забезпечення (на топографо-геодезичній основі, масштаб 1:500) затверджується виконавчим комітетом Ставищенської  селищної ради за погодженням із відповідними органами державного нагляду.

13. Після подання заявником паспорта прив'язки до відділу містобудування та архітектури, останній перевіряє відповідність паспорта прив'язки державним будівельним нормам і видає суб'єкту підприємницької діяльності дозвіл на розміщення малої архітектурної форми разом із затвердженим паспортом прив'язки.

14. Термін дії дозволу на розміщення малої архітектурної форми визначається терміном дії документа, що посвідчує право на земельну ділянку.

15. Стаціонарні малі архітектурні форми після спорудження підлягають прийняттю до експлуатації.
   Прийняття до експлуатації стаціонарної малої архітектурної форми здійснюється постійно діючою комісією селищної ради, на підставі заяви власника,   за участю уповноваженого представника відділу містобудування та архітектури, представників відповідних служб у залежності від функціонального призначення споруди, а також суб'єкта підприємницької діяльності з розглядом на місці відповідності об'єкта паспорту прив'язки.
  За результатами розгляду складається акт встановленого зразка технічної комісії про прийняття стаціонарної малої архітектурної форми до експлуатації.
Замовник зобов'язаний не пізніше ніж за три робочих дні до початку  роботи  приймальної  комісії  повідомити  про  це органи, представники яких входять до складу приймальної комісії.
  Акт прийняття   об'єкта   до    експлуатації    оформляється замовником і підписується головою та членами приймальної комісії.
  Член  приймальної  комісії,  що  відмовився підписати акт прийняття об'єкта до експлуатації, зобов'язаний у письмовій формі подати  голові комісії обґрунтування своєї відмови.
   Керівник члена приймальної комісії,  який не підписав акт прийняття об'єкта до експлуатації, зобов'язаний у триденний строк взяти безпосередню участь у  врегулюванні  спірних  питань  і  має право  підписати  акт  прийняття  об'єкта до експлуатації замість члена приймальної комісії,  який відмовився  від  підписання  акта прийняття об'єкта до експлуатації.
   Якщо у зазначений строк акт прийняття об'єкта до експлуатації не підписаний членом приймальної комісії або його керівником   та  не  подані  письмові  обґрунтування  відмови  від підписання акта прийняття до експлуатації, він вважається таким, що підписаний представником цього органу без зауважень.

16. Власник після прийняття об'єкта до експлуатації здійснює його реєстрацію у реєстратора дозвільного центру Ставищенської РДА.

17. Тимчасове перенесення малої архітектурної форми в інше місце здійснюється у разі виникнення потреби в реконструкції або ремонті існуючих інженерних мереж, вулиці і дороги, будинків і споруд, пов'язаних територіально з малими архітектурними формами, без припинення дозволу на її розміщення.
   У такому випадку відділ містобудування та архітектури надсилає суб'єкту підприємницької діяльності повідомлення з визначенням нового місця та терміну тимчасового розміщення об'єкта на період здійснення зазначеного ремонту.

18. Перенесення малої архітектурної форми на інше місце чи припинення її функціонування можливе у разі зміни державних будівельних норм, місцевих правил забудови, зміни у розташуванні існуючих споруд та інженерних мереж, які унеможливлюють розташування малої архітектурної форми у місці її знаходження, а також з ініціативи суб'єкта підприємницької діяльності.
 
19. Перенесення малої архітектурної форми на нове місце або її знесення у зв'язку з припиненням дії дозволу здійснюється власником або за рахунок його коштів.
 
20. Термін дії дозволу на розміщення малої архітектурної форми може бути подовжений на підставі документа, що посвідчує подовження права на відповідну земельну ділянку, без переоформлення паспорта прив'язки. Переоформлення паспорта прив'язки при подовженні терміну дії дозволу та його перереєстрації може здійснюватись у разі змін, які відбулися у державних будівельних нормах, місцевих правилах забудови, розташуванні існуючих споруд та інженерних мереж або з ініціативи суб'єкта підприємницької діяльності.
 
21. При намірах суб'єкта підприємницької діяльності змінити естетичний вигляд малої архітектурної форми він звертається до відділу містобудування та архітектури з письмовою заявою та пропозиціями. Відділ містобудування та архітектури розглядає пропозиції і при відсутності аргументованих заперечень дає згоду на внесення змін до паспорта прив'язки.

22. При намірах суб'єкта підприємницької діяльності змінити функціональне призначення малої архітектурної форми він звертається до виконавчого комітету  Ставищенської селищної ради з письмовою заявою та пропозиціями.
     Відділ містобудування та архітектури за погодженням виконкому Ставищенської селищної ради та інших служб (у разі потреби) вносить зміни до дозволу.

23. Видача дозволу на розміщення малих архітектурних форм та його перереєстрація (без переоформлення паспорта прив'язки) здійснюється безоплатно.


 
Селищний голова                                                                                 О.В. ТЕРТИЧНИЙ
 

Додаток 1
 
                              ФОРМА
            заяви щодо розміщення малої архітектурної
         форми для здійснення підприємницької діяльності
          на території селища СТАВИЩЕ, Київської області
 
 Голові Ставищенської селищної ради ____________________
             
 
 ____ ___________ 200__ р.  N______
 
                              ЗАЯВКА
                 на надання дозволу на розміщення
                    малої архітектурної форми
            на території селища СТАВИЩЕ, Київської області

 Суб'єкт підприємницької діяльності ______________________________
                                         (повне найменування
 _________________________________________________________________
                  юридичної або фізичної особи)
 
 Адреса суб'єкта підприємницької діяльності ______________________
 
 _________________________________________________________________
  (номер свідоцтва реєстрації приватного підприємця, код ЄДРПОУ)
 
 Телефон (телефакс) ______________________________________________
 
 Прошу надати дозвіл на розміщення малої архітектурної форми
 за адресою: _____________________________________________________
                   (адреса або приблизне місце
 _________________________________________________________________
              розміщення малої архітектурної форми)
 
 Функціональне призначення малої архітектурної форми (торгівля,
 швидке харчування тощо)__________________________________________
 
 Характеристика  (павільйон,   кіоск,   тимчасовий   пристрій  для
 сезонної торгівлі,інше, розміри, площа місця розміщення)
 _________________________________________________________________
 
 Термін __________________________________________________________
            (при розміщенні малої архітектурної форми на землях
                 державної та комунальної власності)
 
 М.П.                 ______________________________________
                      (підпис, прізвище, ім'я та по батькові
                      заявника або уповноваженої особи)
 
 Перелік документів, що додаються:
 
 1. ______________________________________________________________
 2. ______________________________________________________________
 3. ______________________________________________________________
 4. ______________________________________________________________
 
 
          
                          Додаток 2
 
                             Ф О Р М А
            дозволу на розміщення малої архітектурної
         форми для здійснення підприємницької діяльності
 
 
                         ДОЗВІЛ N _______
             на розміщення малої архітектурної форми
         на території селища СТАВИЩЕ, Київської області
 
 Виданий "__"__________ 200__ р. _________________________________
                                    (назва дозвільного органу)
 на підставі _____________________________________________________
                    (назва, номер документа, що засвідчує
 _________________________________________________________________
                                право на земельну ділянку)
 
 Кому ____________________________________________________________
        (повне найменування суб'єкта підприємницької діяльності)
 _________________________________________________________________
        (адреса, телефон (телефакс), банківські реквізити,
 _________________________________________________________________
      номер реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності)
 
 Адреса  місця розміщення малої архітектурної форми відповідно  до
 паспорта прив'язки ______________________________________________
 _________________________________________________________________
 
 Функціональне призначення  малої  архітектурної  форми (торгівля,
 швидке харчування тощо) _________________________________________
 
 Характеристика   (павільйон,  кіоск,  тимчасовий   пристрій   для
 сезонної торгівлі, розміри)
 _________________________________________________________________
 _________________________________________________________________
 _________________________________________________________________
 
 Підпис уповноваженої особи: ________________________
                               (прізвище, ініціали)
 Дата
 
 М.П.
 
 Затверджений  паспорт  прив'язки  є невід'ємною  частиною  даного
 дозволу.
 
 
                         

         Додаток 3
 
 
                              ФОРМА
              акту про прийняття малої архітектурної
                      форми до експлуатації
 
                               АКТ
           ТЕХНІЧНОЇ КОМІСІЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ПРО ПРИЙНЯТТЯ
                           СТАЦІОНАРНОЇ
            МАЛОЇ АРХІТЕКТУРНОЇ ФОРМИ ДО ЕКСПЛУАТАЦІЇ
 
 "___"__________ 200__ р.
 
 _____________________________________________________________
    (назва та адреса розміщення малої архітектурної форми)
 
 Технічна комісія, призначена ____________________________________
 _________________________________________________________________
          (назва органу, який призначає технічну комісію)
 
 рішенням від "___"____________ 200__ р.                 N________
 
 на підставі п. _____ місцевих правил забудови ___________________
                                            (назва населеного пункту)
 (місцевих   Правил  розміщення  малих   архітектурних  форм   для
 здійснення підприємницької діяльності)
 у складі:
 голови - ________________________________________________________
                (посада, прізвище, ім'я та по батькові)
 
 членів комісії - представників:
 - суб'єкта підприємницької діяльності
 ________________________________________________________________;
          (посада, прізвище, ім'я та по батькові)
 
 - проектувальника (автора проекту) (за необхідності)
 ________________________________________________________________;
          (посада, прізвище, ім'я та по батькові)
 
 - організації,  яка  виконувала  спорудження   (установлення) (за
   необхідності)
 ________________________________________________________________;
           (посада, прізвище, ім'я та по батькові)
 
 - органу державного санітарно-епідеміологічного нагляду
 ________________________________________________________________;
           (посада, прізвище, ім'я та по батькові)
 
 - органу державного пожежного нагляду
 ________________________________________________________________;
           (посада, прізвище, ім'я та по батькові)
 
 - державної інспекції з  енергозбереження або іншого  органу  (за
   необхідності)
 ________________________________________________________________;
           (посада, прізвище, ім'я та по батькові)
 
                           ВСТАНОВИЛА:
 
 1. Технічній комісії  пред'явлена  стаціонарна  мала архітектурна
 форма___________________________________________________________,
                   (назва та належність об'єкта)
 
 встановлена за дозволом від N __________________________, виданим
 
 _________________________________________________________________
                (назва органу, який видав дозвіл)
 
 2. За  результатами  огляду  об'єкта  встановлено, що стаціонарна
 мала архітектурна форма розміщена згідно з паспортом прив'язки.
 
 3. Об'єкт має такі показники:
 _________________________________________________________________
 _________________________________________________________________
           (потужність, продуктивність, площа тощо)
 
 Рішення технічної комісії:
 
 1. ______________________________________________________________
                 (назва малої архітектурної форми)
 прийняти до експлуатації.
 
 2. Цей  акт   є  підставою  для реєстрації  та  оформлення  права
 власності на об'єкт.
 
 Голова технічної комісії ___________________ (прізвище, ініціали)
                               (підпис)
 
 Члени технічної комісії: ___________________ (прізвища, ініціали)
                                (підписи)

                           __________________ (прізвища, ініціали)
                                (підписи)
                           __________________ (прізвища, ініціали)
                                (підписи)
 

 

    

Переглядів: 3542 | Додав: admin
Всього коментарів: 1
1 Viktor   (18.03.2009 21:36)
Есть информация кем и когда данные правила утверждены, но нет даты с которой они начинают действовать.
Не понятно, правила распространяются на вновь устанавливаемые малые архитектурные формы, или под них попадают ранее установленные сооружения, но требующие переоформления паспорта привязки.
В п.15, где говориться, что вместо члена приемной комиссии отказавшегося ставить подпись, обязан поставить подпись руководитель члена приемной комиссии. А если руководитель отсутствует по уважительной причине (болезнь) и не передал свои полномочия. В этом случае можно передать эти функции заместителю руководителя.
Ну а п.18 узаконивает государственный и местный беспредел. То есть, вы поставили стационарную малую архитектурную форму до 50 км. м, вложили соответствующую сумму денег и прошли все согласования, но вдруг через месяц поменялись государственные строительные нормы или местные правила застройки и вам возможно предложат прекращение функционирования помещения (или ещё что-нибудь).


Додавати коментарі та скачувати файли можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар новин
«  Березень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Форма входу

 
Пошук
 
Рекомендуємо
 
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0